Pozitivna i negativna iskustva s trgovcima/kupcima

Forum gdje slobodno možete svratiti kad vam je dosta svega, pisati o čemu vas je volja i opustiti se u ugodnoj atmosferi.
Yoga
S-VHS kazeta

Re: Pozitivna i negativna iskustva s trgovcima/kupcima

12 lip 2009, 12:33

pa ono. evo ti moje iskustvo sa kupnjom TVa u RONISu.

zilion web stranica, sati provedeni po RAZVIKANIM ogromnim prodajnim prostorima gdje mozes pipat gledat prdit slinit drkat pa cak i mjenjat programe na izlozenim TVima, malo telefona, jako puno reviewa i price sa prijateljima ili znalcima za AV i kada nakon svega toga doneses odluku kaj zapravo sebi hoces kupiti...

lijepo sam nazvao RONIS
u razgovoru saznao SVE kaj sam htio saznati, zamolio i neke cudnjikave usluge te dogovorio dolazak po TV
kako sam dobrano kasnio (ne zbog sebe vec prometa), kulturno sam nazvao putem RONIS
i iznenadio se: da, znam, vi dolazite po tv, nema problema, cekat cu vas
i tako dodoh pred tu khm garazu..zapravo su dve hehe..prodajni dio i skladiste
i kao i brdo ducana poput njih. preuredena garaza koja taman ispunjava svoju svrhu: prodaja AV i CAR tehnike
i nema tu sada cijeli set bespotrebnih TVa, raznoraznih gluparija i ko zna cega. imas boxove sa renomiranim auto proizvodacima cd/dvd uredaja sa dodatnom opremom od kamera mp3 playera zica konektora bla bla. pa cak i ponesto zvucnika i woofera te pojacala. a kako su ipak deklarirani kao ugradivaci i serviseri car hi-fia, nista im ne zamjeram na JEDNOM ps3 i TRI tva izlozenim. popunili rupe na stalazama :P . eto, snasli se.

no tv je cekao uredno zapakiran
rijesili financije
pomogli mi to utovariti
ispricali se o svemu i svacemu
dobio sam DUPLI poklon te mi je obecan jos jedan kad ih dobiju (thx Zeljko ;) )
i eto...kaj reci za RONIS..meni ok

no, ja sam jako dobro znao po kaj dolazim i kaj trazim. a RONIS definitivno nije oblik ducana u koji dodes i onda glupavo palis pedeset TVa da bi kao totalni znalac (moš mislit kakav) procijenio kaj bi si kupio. takav nacin kupnje imaju samo gotovani i oni koji pojma nemaju kaj bi si kupili vec su culi eto postoji veliki teve, pa onda mos na njega i igrice spojiti no sad ima neka fora da crno nije crno vec duplo staklo ne pusta plin koji spece sliku tako da onda hdmi ulaz nece vise raditi ako spojis scart na njega jer onaj reciver na kojem pise DTS nece svirati ako konzola nije povezana viera linkom kako bi mogao iz naslonjaca gledati svoj omiljeni film. recimo to su takvi kupci. :lol: :lol: :lol:

no, ako imas imalo mozga, lijepo prije kupovine odvojis vremena za sebe i ono na kaj mislis potrositi nofce, pa kad nades kaj zelis, to samo u ducanu narucis. a cijeli posao ducana je u tome da ti to po dogovoru isporuci, da potvrdi garanciju, potapsa te po ramenu i zbogom.

kakve sry na izrazu, ti to krizgon pricas gluposti? od kog si cuo da se tako kupuju televizori? da ih mora biti izlozeno milion kako bi ti izabrao pravi? i onda se proseres kako ovi ne valjaju vec ti kupujes u metrou. LOOOOL mjeseca, bez uvrede. pa tamo je stalaza sa hmm dvadeset telki. sve pa skoro entry level telke, koje rade na analogu, nekada i digitalu..ali to fakat nekada..trgovci neznaju voziti viličar, a kamoli da mi pojasni revoluciju neopdp ekrana..stoga su ti argumenti totalno neosnovani.

mada, potpuno si u pravu kada tako ocjenjujes nase prodavace. to je krajnja jad i bijeda od znanja kulture i usluge..no upravo zato jer to vec znamo dugi niz godina, postoji upravo nacin kupnje kakav sam opisao. ustedis i zivce i snagu. jer argument da nemaju izlozenih pedeset TVa ne stoji jer da ti ih izloze i tisucu, vjerujem da bi vecina kupaca ionako trazila onaj tisucu i prvi model koji bas eto nije izlozen.

stoga, kaj se tice RONISA, moja je suradnja s njima ok. nemam zamjerki, a kaj se tice prostora, ko sam ja ili ti da im to predbacuje? prodali su mi ono kaj sam trazio (a umalo da to imaju jedini u RH-trenutno) i to je to.

no, kaj se tice opisa ponasanja prodavaca koji je tada bio u ducanu, to se slazem da treba reci javno. jer se tako ne posluje i to nije nacin ophodenja s kupcem. no ne mjesaj jednog prodavaca sa cijelim ducanom.

samo jedno pitanje..dali bi bio nezadovoljan tom garazom i manjkom izlozenih tevea da je prodavac bio ljubazan? ne blati tvrtku zbog jednog prodavaca. mozda je imao PMS pa eto...kako god, imas knjigu zalbi i zali se. a vjerujem da ce ga gazda lijepo nagraditi zbog toga :roll:
hrvoje xyz
VHS kazeta

07 srp 2009, 18:11

Stvarno nije za ocekivati da web shop ima artikel sve koje prodaje odmah , na uvid . to nikako . eventualno ak imaju kaj u izlogu , i to ako , i to je skroz ok .

jedino , ja nisam dozivio ronis kao web shop, imaju preurednu web stranicu :)
kom je do pipkanja i gledanja , nek ide u velike shoping centre , tam uvijek imaju svega .
Cereal
HD Televizija tim

23 pro 2009, 09:18

Evo i ja bih ovim putem svakako zelio pohvaliti decke u ronisu, svu trojicu s kojima sam razgovarao hehe.
Kada sam narucivao Tv, dvoumio sam se izmedu 50" i 42", covjek se samnom raspricao preko telefona, nije mu bilo ni u krajnjem slucaju da me zezne vec da mi proda ono sto meni stvarno treba.
Nakon 15-ak minuta razgovora, sto je prodavacu dosta vremena obzirom da kod njih i dolaze ljudi u trgovinu, skuzili smo da ce mi 42" biti sasvim dovoljno.
Cak me covjek pitao i kakve sve uredaje imam u kuci pa da mi posalje dodatnih kablova za svaki uredaj posebno, gratis, mislim..pa tko bi to ponudio u trgovini obzirom da HDMI kablovi stvarno nisu jeftini koje oni isporucuju.
Nakon dva dana Tv je dosao zajedno s WD TV playerom, ja sretan otpakirao, pokopcao sve, WD TV ne radi :D
Nazovem ja Ronis, objasne mi u cemu je problem, ja probam ne radi opet hdmi izlaz na wd tv-u.
3 razlicita covjeka su razgovarala samnom, probali odgonetnuti problem i na kraju se odlucili da mi posalju novi, u meduvremenu sam nasao na netu za HDMI handshake i sada sve ok.
Nazvao ih, objasnio da sam skuzio u cemu je problem, ljepo se nasmijali i jos popricali o audio sustavu..
Da skratim ovu antologiju ;
Ljudi u Ronisu su extra ljubazni, susretljivi i stvarno imaju strpljenja s nama krajnjim kupcima :D
Prijedlozi im imaju smisla i ljudi se ocito kuze u ono sto prodaju i znaju manje vise svaki detalj o svakom TV-u :)
Najvisa preporuka pa makar i kostao TV malo vise kod njih ali uvijek ce vam biti na raspolaganju za pomoc pri rjesavanju problema i sl.
Timeo Danaos et dona ferentas
kresimirv
VHS kazeta

04 sij 2010, 10:45

Evo sto ja imam za reci u vezi Ronis-a:
Kupio sam Panasonic P50V10 krajem devetog mjeseca, ali sam zelio iskoristiti produzenje garancije (naravno) sa dvije na pet godina. Nazvao Ronis, objasnio situaciju i dogovorio se s deckima. ;)
Garancija produzena. :lol:
Svim zaposlenicima Ronisa, sve najbolje u 2010. godini!!! :D
TV: Panasonic TX-P50V10E | PS3 Slim 120 Gb | T-com Maxtv | AsRock ION 330 HTPC | remote Logitech Harmony 900 | Pojačalo: Onkyo TX-SR706 | Zvučnici Focal Sib + Sib XL + Cub2
peka
VHS kazeta

24 vel 2010, 19:34

Dali je netko od forumaša imao neugodnost s '' LINKS d.o.o'' iz ZG.
Moj slučaj:Kupio sam ICY BOX IB-MP309HW.Uređaj nije baš dobro radio pa sam ga reklamirao i dobio ''drugi'' ili popravljeni isti u šta sumnjam.Ni taj uređaj nije dobro radio pa sam i njega reklamirao (naravno da je prošlo neko vrijeme nije to bilo odmah) ali sve u garantnom roku.Nakon podužeg ''servisa'' oko mjesec dana zovu me i kažu da je uređaj stvarno neispravan,vidi vraga,ida se nemože popraviti,a da drugi uređaj nemaju za zamjeniti jer ga više nema na lageru i neće ga ni dobiti.
Ok uzeću nešto drugo i razliku nadoplatiti po mojoj volji BILO ŠTO.Odaberem WD TV-LIVE,pa sad ga nemaju ,pa će doći,pa imaju samo jedan,no ipak DANAS sam išao uzeti 2 kom. koja su došla za zamjenu(zvala me simpa prodavačica prije neki dan).
E sad u čemu je kvaka nije ''velika'' stvar ali me ljuti do bola.Uređaj sam platio:
1899,00kn. ICY BOX IB-MP309HW
- 2118,00kn. WDTV Live 2 komada
219,00kn. ja još njima doplatiti jeli pošteno JE!
Oni meni zaračunali ICY BOX po TRENUTNOJ cijeni 1599,00kn.Morao doplatiti još 519,00kn.jer su napomenuli iz servisa da mi prodavač mora tako naplatiti i da se njima obratim,na moj upit da li je to pošteno prodavač mi je rekao ''Ja to nemogu komentirati''
Kontaktirao sam neslužbeno osobu iz POTROŠAČKOG KODA,pa mi je rekla da će to objavit je da moj slučaj nepoštivanja potrošača iz LINKS d.o.o. nije jedini.
Šta mislite vi šta misle administratori o tome.
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y
RiSbO
VHS kazeta

01 ruj 2010, 12:57

Mislim da ti zakonom moraju vratiti isti iznos u protuvrijednosti robe koji si kupio
Potraži malo po zakonu...
Inače ja imam samo dobra iskustva sa Linksom...
TV:Philips 37PF3321, Sony 40BX400, Grundig 26-6930T
DVD : Marantz DV3002
BluRay : Sony BD370
mocca36
VHS kazeta

04 vel 2017, 19:54

mocca36
VHS kazeta

04 vel 2017, 19:57

vopljanicar
VHS kazeta

25 svi 2017, 13:55

RiSbO je napisao/la:
01 ruj 2010, 12:57
Mislim da ti zakonom moraju vratiti isti iznos u protuvrijednosti robe koji si kupio
Potraži malo po zakonu...
Inače ja imam samo dobra iskustva sa Linksom...
Ja isto, mogu reći samo riječi hvale za Links, ali valjda opet ovisi od poslovnice do poslovnice ili čak o prodavaču...

Natrag na “Pivnica "HD Televizija"”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 11 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 10 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23365.
Ukupno tema: 2958.
Ukupno korisnika/ca: 7303.
Najnoviji/a korisnik/ca: theprincess.
Rođendan, danas, nema nitko.