Roba s greškom

Forum gdje slobodno možete svratiti kad vam je dosta svega, pisati o čemu vas je volja i opustiti se u ugodnoj atmosferi.
Veki
Video CD

Roba s greškom

11 kol 2010, 00:30

Skupite novac ili provučete karticu i kupite tv,mobitel,perilicu rublja ili bilo što drugo,dođete kući i nešto ne štima.Recimo da je u ovom slučaju bio novi LCD,došli ste kući sve sastavili i upalili.Malo po malo skužili ste da nešto ne valja.Sad zašto se roba koja se kupi ukoliko nešto ne štima ODMAH ne zamjeni sa novom i da zato postoji rok 7 dana,a poslije tih 7 dana ukoliko nešto bude onda neka ga šalju na servis,jer nitko od nas ne želi kupiti nešto što mora na popravak i onda čekaš jedno vrijeme dok se vrati....

Dosta mi je više toga! Kupio sam novi PC i dao sam oko 7 000kn,odmah nazad na servis,neki dan uzeo sam mobitel i ima neke greške i morati će na servis,rođak je kupio LCD i nakon par dana na servis,jedan kolega je uzeo mobitel i već ga drugi put šalje na servis,drugi kolega PC i šalje ga nazad na servis....to je sve bilo u zadnjih par mjeseci.

Ne znam više neka malo bolje testiraju te uređaje,jer dosta mi je više te vožnje,čekanja,papira...

I zašto recimo nema tog roka od 7 dana u kojem ukoliko nešto nije u redu daje se novi uređaj,a taj onda neka servisiraju koliko hoće!?
perpetum
DivX v6.x.x

Re: Roba s greškom

11 kol 2010, 08:46

Citajuci tvoj post izgleda da nemas srece .
Moras shvatit da je masovna proizvodnja takva i da nemoze sve biti 100 % idealno .
7 dana je zakonski rok ali ne za sve stvari .
Comp ce ti popravit ili zamjenit za novi u tih 7 dana a Najaca nekadasnja trgovina U HR compovima je takve politike da mozes imat najskuplji tv doma 7 dana i ako ti se nedopada oni te nece pitat razlog zasto zelis povrat novca .
Bitna je ambalaza racuncek i sve sta dolazi e sada da nereklamiram tu trgovinicu mislim da svi koji su sa podrucja Hr znaju o kojoj se trgovni radi dok ima ducana da nema sanse sta zamjenit to je nazalost tako .
Treba se zaprijetit udruzi zaštite potrošaca pa da vidis a roba s greskom je roba koja je ostecena a ne neispravna softwarski ili hardwerski osim ako to nije primjeceno odmah pa se moze smatrat greskom ali obicno takve stvari su naglasene da su ostecene i zbog toga su snizene cijene ali nazalost je to kod nas u Hr jako malo .

LP!
Veki
Video CD

11 kol 2010, 20:06

Baš nemam sreće,ovaj put se radi o mobitelu,ali dosad svaki mobitel sam nosio na popravak ubrzo nakon što sam ga kupio,ali dobro to je mobitel pa možeš ga nositi i u ruci,ali kad su neke krupnije stvari u pitanju po*****m!

Treba se žaliti udruzi potrošača i kome sve već treba da imamo pravo na zamjenu robe ili povrat novca ukoliko uređaj ne funkcionira kako bi trebao.(rok 3,5 ili 7 dana)

Kolegi su vratili PC,ali spakovali su krivi,mislim ono baš za po*****t,ajd pošto je ovo pivnica pa se može pisati o svemu i svačemu,da i USB stick sam uzeo,nije valjao ali sam dobio odmah novi,kuhalo vode mi se isto pokvarilo nakon dva tjedna pa sam slao na "servis",čekao 2 tjedna i dobiio novo.

Drugi put vodim nekog,kažem koji model želim i neka bira kutiju,jer stvarno sam baksuz,ajd makar sa LCD-om nisam imao problema,makar još!
perpetum
DivX v6.x.x

12 kol 2010, 11:07

Ako ti je usb bio neispravan e onda si stvarno baksuz .
Dobro kuhala vode sva imaju isti princip samo sta placas ime na plastici .
Tu nema izmisljanja tople vode .
Compovi su relativno svanevna stvar meni je konkretno nakon 3 mj crko disk a tvdrili su bolje da ne kazesm sta u servisu ali sam zato zvao predstavnistvo za RH za taj brand pa da vidis kako su ljubazni . :lol: :lol:

Mobitele ako kupujes pogotovo u ducanima onda si baksuz nebi nista reko da je ono tipa oglasnik .
Sta ces nemas jednostavno srece .
Toliki te rizik prati da moras ocito sve kupovat u ducanima :lol: :lol: :lol: .

Sretno sa elektronikom za ubuduce !
Veki
Video CD

19 kol 2010, 12:10

Ma kupujem sve u trgovinama,jer je puno sigurnije.I bolje da kupujem jer koliko imam sreće bacio bi novaca i novaca na popravak.
Kutije se moraju čuvati ukoliko roba mije ispravna,neki dan sam odnjeo mobitel i rekli su mi da donesem sve kutiju,punjač,slušalice...,sad ne znam zašto ako ga misle popravljati ili će ga zamjeniti?
perpetum
DivX v6.x.x

23 kol 2010, 21:30

Cim traze sve dobi ces novi uređaj samo nije ovo tema tih stvari .
Ja se sijecam da mi je jedna kolega pricao ako ga nemogu popravit tv a stari je model kod nekih marki da ne reklamiram odmah servis izdaje potvrdu da se zamjeni za novi model pa makar tvoj model bio u tadasnje vrijeme skuplji dobiva se isti rang proizvoda sto je za neke brandove jako dobro .

LP!

P.S sretno s elektronikom !
monét
DivX v.3.x.x

24 kol 2010, 11:17

perpetum je napisao/la:Cim traze sve dobi ces novi uređaj samo nije ovo tema tih stvari .
Ja se sijecam da mi je jedna kolega pricao ako ga nemogu popravit tv a stari je model kod nekih marki da ne reklamiram odmah servis izdaje potvrdu da se zamjeni za novi model pa makar tvoj model bio u tadasnje vrijeme skuplji dobiva se isti rang proizvoda sto je za neke brandove jako dobro .
Moze molba? Mislim da si vec bio zamoljen dosada, upotrebljavaj bar zareze, brate, tesko te citati.... :roll:
LP
Veki
Video CD

13 ruj 2010, 21:27

Ha,ha,ha!
Zar je to moguće?Stigao sa popravka,ali više nije slobodan uređaj i što je najgore ne radi na mrežu koju ja koristim!
van helsing
VHS kazeta

03 vel 2013, 19:22

Ne znam gdje drugo da napisem post,ako ne pripada ovde,sorry. Mene zanima da li je roba sa greskom ako sam kupio nov samsung tv ( lcd ) kojem trafo zuji ? Bas zuji,posebno ako je slika u formatu 16 : 9 ili ako je tamnija scena. Tv je kupljen prije 4 dana. Kakva su moja prava,mogu li traziti da mi daju drugi tv ili moram ovlastenom serviseru? Nekad davno IT firma mi je prodala neispravan PC,ja ih nazvao nakon 2 dana,oni donijeli drugi ( isti model,ista konfiguracija ) ,uzeli taj neispravni,popunili garanciju od tog dana i sve ok.

Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2
pavle
HD DVD
Kontakt:

03 vel 2013, 22:51

van helsing je napisao/la:Ne znam gdje drugo da napisem post,ako ne pripada ovde,sorry. Mene zanima da li je roba sa greskom ako sam kupio nov samsung tv ( lcd ) kojem trafo zuji ? Bas zuji,posebno ako je slika u formatu 16 : 9 ili ako je tamnija scena. Tv je kupljen prije 4 dana. Kakva su moja prava,mogu li traziti da mi daju drugi tv ili moram ovlastenom serviseru? Nekad davno IT firma mi je prodala neispravan PC,ja ih nazvao nakon 2 dana,oni donijeli drugi ( isti model,ista konfiguracija ) ,uzeli taj neispravni,popunili garanciju od tog dana i sve ok.

Sent from my Nokia 1110 using Tapatalk 2

Kod nas ova zamena moze se izvrsiti i trae 15 dana,proizvod ima anomaliju vratis i dobijes novi tv,ali moras cuvati kutiju i ostale stvari sto ide sa tv-ju,to mora da bude sve uredno zacuvano i normalno garantni list sa fiskalnom smetku.
Ako to moze i kod vas,ondak mozes zameniti tv i u najgori slucaj traziti novac natrak.

Natrag na “Pivnica "HD Televizija"”

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 29 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 28 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23579.
Ukupno tema: 3036.
Ukupno korisnika/ca: 7352.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.