IdEjA!

Forum gdje slobodno možete svratiti kad vam je dosta svega, pisati o čemu vas je volja i opustiti se u ugodnoj atmosferi.
delfinzg
VHS kazeta

IdEjA!

08 ruj 2008, 00:10

;) Ili kako sve zapocinje sa njom??? Da,bas pitanje jel.... Nemogu vjerovati da nema dovoljno ljudi zdrave pameti (i novcanika) koji bi prihvatili ideje od ljudi koji koriste te (pomalo nesposobne) uredjaje i pokusavaju svakom minutom uporabe upozoriti da nesto nevalja vecini ili njima posebno!!!! Dakle,PROIZVODJACI NE TROSITE SREDSTVA ZA MARKETING NECEGA STO "NAMA" SVIMA NE PASE :mrgreen:
Stoga savjet.
CITAJTE forume i pozovite ljude da rade "NAMA" prijateljski nastrojene uredjaje!Poz.D.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: IdEjA!

08 ruj 2008, 21:32

Uh, vidim da si ovo pisao nakon što te nešto isfrustriralo, je li tako? Dvaput sam morao pročitati dok nisam skužio smisao :)

Ja osobno smatram da njih boli đon za to što korisnicima neke stvari smetaju, a neke ih užasno frustriraju. Oni ionako moraju pratiti brzu tržišnu utakmicu i non stop izbacivati nove proizvode, a naravno da će među njima biti i onih s nešto lošijim softverom, kvalitetom prikaza, lošijom kvalitetom izrade itd. Oni su toga svijesni i to se tamo na istoku štanca samo tako, a samo su elitni proizvodi pomnije ispitivani i u njihov razvoj su uzete najpoženjije sugestije korisnika/testera. Jednostavno, tako ja imam dojam da je odnedavno stvar sa skoro svim tehničkim proizvodima...
Bringing Definition to High Definition
Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

10 lis 2008, 15:09

Mislim da jednostavno ne zele napraviti takav uredjaj nama koristan i jos k tome prema svim ostalim normama savrsen za korisnika, jer ti jednostavno ne bi imao poticaja cesce kupovati novi i njima ne bi bilo profita, manje bi se kvario, ti bi bio zadovoljan duze i ne bi imao poticaj uzeti novi... danas je vazniji dobar marketing koji ce prodati i losiji proizvod nego bolji proizvod sa losim marketingom, u nas stvari sve naopako funkcioniraju, nazalost.
slika
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

10 lis 2008, 22:24

Da, nažalost takva je situacija danas, a trend je da se nastavi još brže...

Mislim, smatram da na tržištu ima već praktički savršenih uređaja u nekim granama tehnike, no premda to kupcima odgovara (jer ih uređaj u potpunosti zadovoljava, poput mog ipoda o 1 GB starog 2 g.), oni izbacuju stalno novo i novo, novi dizajn, neke nove značajke i usavršene iz stare generacije i eto ti novog proizvoda i nove markice sa cijenom. Tehnologija dugo čuči u labosima dok se stara dobro ne proda, a onda samo izbace novu generaciju koja nije duplo brža (npr. kod računala), nego za nekoliko postotaka. Bilo je priča o revolucijama, 64-bitni procesori, višejezgreni sustavi, AGP - PCI-X, DDR - DDR2, no danas kada pogledamo unatrag, sve su to sitne nijanse koje su korisnici financirali...

Prije sam ludo pratio računalnstvo i kupovao stalno novo, no sada je malo drugačija situacija - koristim dok se ne pokvari, a ne mijenjam ispravno samo zato što je malo staro...
Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

11 lis 2008, 08:47

Darco je napisao/la: Prije sam ludo pratio računalnstvo i kupovao stalno novo, no sada je malo drugačija situacija - koristim dok se ne pokvari, a ne mijenjam ispravno samo zato što je malo staro...
E totalno, prije sam kupovala mobitele kao luda, ono kad se na mobitelu tek pojavila kamera, mp3 i slicno, samo sam bacala i bacala novce, dobro to su jos bili odmaci nekakvi, ali sad i nemam svrhe bas kupiti novi jer je onak par grama laksi od prijasnjeg i slicno, ma to je prodavanje magle, cekam neka veca odstupanja od vec poznatog ili barem dok se moj ne pokvari da kupim novi. Ista stvar sa misem, uzela sam stari mis i prikljucila ga na lap, i radi super, jos mi nije nuzno kupovati novi. :)
slika
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

13 lis 2008, 19:12

Adastra je napisao/la: Ista stvar sa misem, uzela sam stari mis i prikljucila ga na lap, i radi super, jos mi nije nuzno kupovati novi. :)
[/b]
Heh, učimo Adastra, učimo... Moj tata je uvijek govorio kako praćenjem tehnike samo financiramo njen razvoj, no tko bi ga u tim godinama slušao :) Ma meni nekad poslije posla padne na pamet da skrenem u neki IT shop i kupim si miša, čisto zato što je moj MX518 već 5 godina star i mislim si da već ima puno mikroba na sebi, da više nije tak dobar i da bi bilo najbolje kupiti novi. No, onda se sjetim koliko doma imam već te tehnike i dosta toga što nit pravo nisam iskoristio pa se ipak othrvam požudi i radije kupim jednu Frutabellu :) Manje dođe, a pruža sličan užitak...
Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

14 lis 2008, 18:48

Evo onda se razumijemo! Meni trenutno toblerone daje takvu vrst uzitka. Iako se volim naviriti u izlog da vidim novitete i malo se nadivim, cisto tako, eventualno ak je neka akcija i isplativo je, ali apsurd mi je izdvajat vece svote novca za nekaj kaj bi zamjenila a jos "sljaka"
slika
pero55
S-VHS kazeta

22 lis 2008, 16:01

Dans je sve na tržištu trendi roba, pa se i svi proizviđači tako ponašaju. To što svakih pola godine dobivamo uređaje za par cm manje i u 3 nove boje, dok funkcionalnost ostaje ista,, koga briga bitno da se proda.
Adastra
DivX v.3.x.x
Kontakt:

24 lis 2008, 23:00

E pa to, da se proda, glavna stvar profita i dobiti, samo da se zaradjuje na necemu. :)
slika
bakšaj
DivX v6.x.x

29 stu 2008, 01:30

a najgore je dok se ne kupi sebi,nego samo da se pohvali ili pokaže,mislim da nema goreg,a uopće ni ne kuži što ima,badava tehnologija,ni ona nas nije spasila od recesije,iako je radnicima u Hrvatskoj oduvijek recesija

Natrag na “Pivnica "HD Televizija"”

Ads

Info tab

Ukupno je: 48 korisnika/ca online; 3 registrirana/e, 0 skrivenih i 45 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 970 dana 16 tra 2020, 19:19.
Ukupno postova: 23640.
Ukupno tema: 3059.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: Dr.B.
Rođendan, danas, nema nitko.