Recenzija [LCD]: Philips 40PFL5605H (102 cm)

Sve o televizorima marke Philips.
Chaky
VHS kazeta

Re: Recenzija [LCD]: Philips 40PFL5605H (102 cm)

14 vel 2011, 12:30

rashomon je napisao/la:...
edit: evo jučer skužil da se u .mkv format (kontejner) mogu stavljati tilovi, video, muzika... i to traje dost kratko. tak da nema problema s prikazom titlova na hd sadržajima. živjela matroška! :P :D :mrgreen:
Ako ti nije problem, da li mozes napisati kojim si softwareom dodao titl?
Bela
DivX v6.x.x

16 kol 2011, 12:17

MKV Merge.
http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix
Ali skini 4.0 nemoj noviju jer pravi probleme.
GAGAA
VHS kazeta

07 srp 2013, 18:51

Ja sam vlasnik po nekoj logici nasljednika ovog modela no ipak mislim da se razlikuje od ovdje testiranog. Moj model je iz 2011 i nosi oznaku 46PFL5606H/58 . U samom izborniku nema funkcija HD Natural Motion i 100 Hz Clear LCD ostale ima. Ili ima neki podizbornik mada ga ja nisam pronašao.
Slika SD (DVBT),ovisno o izvornoj kakvoći materijala od mutno i jako loše sa dosta artifekata do dobre slike . Znači ništa specijalno .Vjerovatno je uzrok i malo većai ekran (46)
Slika HD (izvor AZbox ) jako dobra i može se uživati u dobroj slici.
E sada ono što me najviše muči. Ne znam koja je matrica (proizvedeno u PL) . Uglavnom kontrasta ima napretek (vlasnik sam i plasme 42 S 20E) ali taj kontrast je teško iskoristiti. U slici kakvu bih ja želio ima čudna i ne tako rijetka pojava kod philipsa a to je probijanje svjetlosti koje bacaju bočno osvjetljne ledice . U tamnim scenama sa obe strane ekrana se vide zeleni artifekti u popriličnoj količini i narušavaju kvalitetu slike čak i kod HD sadržaja. Postoji reletivno dobro rješenje i za to ali onda mnoge stvari nemaju logike. Na netu mnogi majstori koji testiraju i daju svoje settingse poisključivaju sve one postavke koje proizvođači toliko reklamiraju kao revulicionarne . Pa se onda zapitmo ako to "napredno " nije potrebno, šta smo kupili neki običan tv.
E kada sm poisključivao adv Sharpnes, Dynamic con.,i slično ostala je slika onako dosta solidna ali to nije to !
Potražio sam i settingse pa sam probao i kombinirao kako izbjeći sve mane na ovom modelu. Kako sam svjestan da ama baš niti jedan tv bez kalibracijskog uređaja (pa čak i isti model) nije lako od okativno podesiti. Ali svatko od nas ima svoj ukus. Evo tu su moje postavke za datu seriju 2011 i za matricu koju ne znam ko je proizvođač) no ako netko želi probati postavke možda mu pomognu .
Mod Personal
Contrast-70
Brightness -51
Colour -51
Sharpness 1
Noice R -medium
Tint Cusom (115-95-90)
Adv. sharpnes-OFF
Dynamic cont-OFF (obavezno -slika plastična i skin tone vještački)
Dynamic backlight -Best picture(da barem nešto živne sliku)
MPEG A.R OFF
Colour Ench.-Minimum
Gamma + 2
3 Godine stariji Sharp Led tv 42 inča je u svakom segmentu i slike a pogotovu zvuka ispred ovoga Philipsa . A Panasonic plasma ... Sramota me uspoređivati...
Nije tako loš televizor pod uslovom kada bi bio duplo jeftiniji !
Pozdrav !

Natrag na “Philips”

Ads

Info tab

Ukupno je: 25 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 24 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 303 dana 09 pro 2019, 02:45.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.