Problem Philips 32PFL3517H/12 Smart LED Full HD

Sve o televizorima marke Philips.
Victor011
VHS kazeta

Problem Philips 32PFL3517H/12 Smart LED Full HD

17 svi 2012, 10:02

Do skora sam imao Philips televizor LCD 32PFL5604H/12 FULL HD sa osvezenjem od 50 Hz i slika na njemu je bila prilichno dobra. Imam Kopernicus kablovsku i uglavnom svi kanali su izgledali jako dobro. Sada sam kupio novi Philips 32PFL3517H/12 Smart LED Full HD digital LCD TV i blago receno doziveo veliko razocarenje. Naime slika na njemu je prilicno losija nego na starom modelu koji sam imao a ono sto me najvise nervira je zamucenje koje se pojavljuje prilikom pokreta i generalno osetno mutnija slika nego na prethodnom TV-u. E sad ovaj novi ima osvezenje od 100Hz tako da sam ja kao laik mislio da ce slika biti bolja nego na TV-u od 50hz ali sam se ocigledno prevario.

Pitanje glasi da li televizori sa osvezenjem od 100Hz losije procesuiraju analogni signal pa zbog toga dolazi do ovog problema?
steeleye
HDTV ekspert

Re: Problem Philips 32PFL3517H/12 Smart LED Full HD

17 svi 2012, 13:47

Pozdrav, isključite opciju "100 Hz" nekome smeta a netko ju ne primjećuje pa provjerite kako vam izgleda tako...
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

18 svi 2012, 14:17

Ne, procesiranje ne utjeće na kvalitetu prikaza, tako da 100 Hz Clear LCD funkciju možete držati aktivnom. HD Natural Motion koji interpolira pokrete možete isključti ako ne želite fluidniju sliku nego što se emitira.

Ono što je najbolje napraviti jest prebaciti u mod Kino ili Osobno i vidjeti hoće li vam prikaz biti prihvatljiviji.
Bringing Definition to High Definition
steeleye
HDTV ekspert

18 svi 2012, 21:23

Hvala na ispravci, na interpolaciju sam i mislio... :)
blue_storm
VHS kazeta

22 svi 2012, 17:38

Victor011 je napisao/la:Do skora sam imao Philips televizor LCD 32PFL5604H/12 FULL HD sa osvezenjem od 50 Hz i slika na njemu je bila prilichno dobra. Imam Kopernicus kablovsku i uglavnom svi kanali su izgledali jako dobro. Sada sam kupio novi Philips 32PFL3517H/12 Smart LED Full HD digital LCD TV i blago receno doziveo veliko razocarenje. Naime slika na njemu je prilicno losija nego na starom modelu koji sam imao a ono sto me najvise nervira je zamucenje koje se pojavljuje prilikom pokreta i generalno osetno mutnija slika nego na prethodnom TV-u. E sad ovaj novi ima osvezenje od 100Hz tako da sam ja kao laik mislio da ce slika biti bolja nego na TV-u od 50hz ali sam se ocigledno prevario.

Pitanje glasi da li televizori sa osvezenjem od 100Hz losije procesuiraju analogni signal pa zbog toga dolazi do ovog problema?
Koje ste postavke slike postavili prilikom instalacije tv-a? Koliko ja znam 100Hz Clear LCD nije automatski uključen kod ovog televizora. Možda bi bilo najbolje kada biste navedene opcije stavi na medium umjesto na maximum, tamo gdje se izbor nudi
Victor011
VHS kazeta

23 svi 2012, 07:44

Poastavio sam standardan prikaz slike odnosno uobicajena podesavanja,probao sam sve moguce kombinacije podesavanja i uvek je isto. Jedino sto me buni i sto nisam postavio sam je u opciji SYSTEM gde kod trazenja analognih kanala imam opcije West Europe,East Europe,UK i France. Tu mi je po defaultu postavljeno na West Europe i ne mogu da promenim. Odnosno pritisnem Ok na daljincu za East Europe ali to ne ostane sacuvano pa uvek kad se vratim na tu opciju tu stoji West Europe. Probao sam i sa modom Cinema i Standard i sa svim ostalima i uvek je isto. Dok slika miruje sve je savrseno ali kod pokreta dolazi do zamucenja. Probao sam i film da pustim preko USB-a i tu je situacija extra ,slika perfektna. Izgleda da je ipak problem u analognom signalu koji dobijam. Hvala na odgovorima
blue_storm
VHS kazeta

23 svi 2012, 20:16

Victor011 je napisao/la:Poastavio sam standardan prikaz slike odnosno uobicajena podesavanja,probao sam sve moguce kombinacije podesavanja i uvek je isto. Jedino sto me buni i sto nisam postavio sam je u opciji SYSTEM gde kod trazenja analognih kanala imam opcije West Europe,East Europe,UK i France. Tu mi je po defaultu postavljeno na West Europe i ne mogu da promenim. Odnosno pritisnem Ok na daljincu za East Europe ali to ne ostane sacuvano pa uvek kad se vratim na tu opciju tu stoji West Europe. Probao sam i sa modom Cinema i Standard i sa svim ostalima i uvek je isto. Dok slika miruje sve je savrseno ali kod pokreta dolazi do zamucenja. Probao sam i film da pustim preko USB-a i tu je situacija extra ,slika perfektna. Izgleda da je ipak problem u analognom signalu koji dobijam. Hvala na odgovorima
Iskreno i ja mislim da je to do analognog signala a možda je razlog zamućenja deblocking (također uvjetovan signalom)
Na daljinskom upravljaču stisnit tilu označenu crvenom bojom i pogledajte opciju 100Hz Clear LCD i pritisnite ok. Prikazat će vam se crta po sredini zaslona kojom ćete vidjet kako slika izgleda sa i bez funkcije. Probajte u postavkama upalialit opciju MPEG Artefact reduction
jowan
VHS kazeta

Re: Problem Philips 32Pht4509/12 Smart LED Full HD

02 ožu 2015, 22:24

KUPIO SAM PHILIPS 32PHT4509/12 I IMAM JEDAN MALI PROBLEM NECE DA MI RADI CLOUD TV PISE : THIS PAGE ISN'T AVAILABLE RIGHT NOW TJ STRANICA TRENUTNO NIJE DOSTUPNA U PREVODU!AL ME INTERESUJE ZASTO?KORISTIM SOPSTVENU WI-FI MREZU I REGISTROVAO SAM SE NA GLOBALNI PHILIPS SAJT I U TV-U SAM ISPUNIO SVOJ E-MAIL RADI REGISTRACIJE I REGOSTROVAO SAM GA!CAK SAM I SOFTVER AZURIRAO PUTEM USB-A!INTERESUJE ME DA LI POSTOJI NEKO RESENJE?

Natrag na “Philips”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 26 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.