Philips 42PFL7606H-tanka bela linija!!!

Sve o televizorima marke Philips.
amsterdamxxx
VHS kazeta

Philips 42PFL7606H-tanka bela linija!!!

10 tra 2014, 20:18

pozdrav
ovako ljudi....danas dok sam brisao TV,slucajno primetim jednu tanku belu liniju na levoj strani panela...nemam pojma da li je i pre bila,jer se ne vidi dok se gleda kanal,cak se ne vidi ni na crnoj pozadini...uglavnom mi treba par sekundi da je ponovo nadjem,kad se priblizim tv-u,a i tada se jedva vidi,pa nisam mogao ni najbolje da je slikam...
ovde se vidi dok stoji neka pozadinska slika iz menija za stelovanje....inace ,pregledao sam svaki kutak,i nema ni jedne sem te...
da pomenem da sam iskljucio sve dodatne uredjaje koji su nakaceni na HDMI portove,i isto se desava...
od portova jos koritim jedan produzni za USB....Lan kabl,i Spidf digitalni opticki za mjuzu,nakacen na AV tuner...
nisam paranoja,i stvarno ne smeta...ali cisto da pitam....
slika
PowerMac G5 DL-MacBook Black-MacPro-AppleTv 2-Android TV-MK818B RK3066 Dual Core-AzBox HD Elite(OpenPli 3 Enigma2)IPTV Telekom-SlingBox Pro-Wayteq Talk 5H
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Philips 42PFL7606H-tanka bela linija!!!

11 tra 2014, 15:45

ovo meni se uopstre ne svidja,ovo ce se za neko vreme pojaviti na tv kada cete roducurate sliku ,i sada je tamo ali se ne moze fino videti ,moja preporuka dok je tv pod garancijom obavezno nosite u servis ovo po meni su popucane piksele.
amsterdamxxx
VHS kazeta

11 tra 2014, 15:54

nazalost nemam garanciju,TV je kod mene vise od tri godine,a donet je od preko....
ne mogu da garantujem,da li je linija i pre bila tu,jer je nisam primetio do juce, ko zna da li bi i primetio,da tv nije bio upaljen kada sam nesto hteo da obrisem bas u delu blizu linije.....
OK,sta je tu je....mene zanima,koje su opcije,i ako bi bio u servisu,ima li neke intervencije,a da nije zamena celog panela,sto nemam nameru,jer je verovatno skupo ko djavo(vrag),pre bi kupio nov TV:)....
i ima li sanse da ostane na ovome,posto iskreno ne smeta u normalnom gledanju kanala(dosta gledam Sat HD kanale)i nema problema,bar za sad....
Hvala na javljanju....
PowerMac G5 DL-MacBook Black-MacPro-AppleTv 2-Android TV-MK818B RK3066 Dual Core-AzBox HD Elite(OpenPli 3 Enigma2)IPTV Telekom-SlingBox Pro-Wayteq Talk 5H
pavle
HD DVD
Kontakt:

11 tra 2014, 16:27

amsterdamxxx je napisao/la:nazalost nemam garanciju,TV je kod mene vise od tri godine,a donet je od preko....
ne mogu da garantujem,da li je linija i pre bila tu,jer je nisam primetio do juce, ko zna da li bi i primetio,da tv nije bio upaljen kada sam nesto hteo da obrisem bas u delu blizu linije.....
OK,sta je tu je....mene zanima,koje su opcije,i ako bi bio u servisu,ima li neke intervencije,a da nije zamena celog panela,sto nemam nameru,jer je verovatno skupo ko djavo(vrag),pre bi kupio nov TV:)....
i ima li sanse da ostane na ovome,posto iskreno ne smeta u normalnom gledanju kanala(dosta gledam Sat HD kanale)i nema problema,bar za sad....
Hvala na javljanju....
pa jedino resenje je zamena panela koje je jako skupo kao sto ste i vi rekli,linija ce jednog dana biti jako vidljiva ali do tada mozete slobodno gledati tv i nadamo se da ce zauvek ostati kao sto je sada bez ikakvih losih promena.

pozdrav!
amsterdamxxx
VHS kazeta

11 tra 2014, 16:37

Hvala Bratko,na kolko tolko Utesnom odgovoru....:)
kako sam ga dobio na poklon,i vec tri godine ga koristim...kada dodje dan,kupuje se novi,bar iste dijagonale....:)
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

14 tra 2014, 16:24

Nesavršenost proizvodnog procesa i tehnologije, nekada se te linije pojave kada zaslon duže vrijeme radi, a nekada nakon paljenja na početku. Imam doma Dell 2408 24" LCD monitor koji ima barem 15 okomitih linija raznih boja u desnom dijelu, no ne smetaju jer kroz 15 minuta rada sve nestaju. Mogu ih i ručno otkloniti tako da primim nasuprotne rubove okvira i uvijam ih dok se slika ne sredi, no u Vašem slučaju to ne bih radio jer se linija stvarno jedva vidi.
Bringing Definition to High Definition
amsterdamxxx
VHS kazeta

14 tra 2014, 18:50

Hvala Darco...za sada je ista situacija,i necu nista da diram....
Sve Najbolje za Uskrsnje Praznike(istog dana pada u oba tabora):)

Natrag na “Philips”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 24 korisnika/ce online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 23 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.