Diskusije vlasnika: Samsung LE 32D550 2DTV

Sve o televizorima marke Samsung
zocca
S-VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: Samsung LE 32D550 2DTV

02 lis 2011, 00:50

Znaci VRH
hogar7
VHS kazeta

10 lis 2011, 19:06

Pozdrav svima,
kupio sam ovaj tv i jako sam zadovoljan sa slikom, dizajnom i media playerom koji sve čita. Problem je što na računalu s Win 7 nikako ne uspjevam instalirati program allshare te se ne mogu spojiti s tv-om. nakon instalacije program se ruši i dobivam poruku "samsung all share player has stopped working", a google ne nudi rješenje. Ima li itko rješenje za ovaj problem? također, iz kojeg razloga ne mogu uključiti opciju pip na tv-u? ima li to veze s operaterom? trenutno primam signal preko bneta, ali putem kabla, a ne receivera.
unaprijed hvala na odgovorima
Virty
S-VHS kazeta

10 lis 2011, 21:24

Meni na Windows 7 (64bit) radi uredno Allshare program. Skinio sam ga sa http://www.samsung.com/global/allshare/pcsw/
PIP opcija mi je dobavljiva, nije zatamnjena. Mislim da ne radi dok gledas TV program vec kad si na nekom drugom uredjaju tipa PC, konzola, DVD player i sl.
TV: Samsung LE32D550 | TV: Samsung LE40D550 | Nokia Lumia 710
hogar7
VHS kazeta

11 lis 2011, 21:15

Hvala na brzom odgovoru. Uspio sam sve podesiti pomoću programa Serviio, a za PIP opciju vrijedi točno kako si napisao.
sardax
VHS kazeta

15 lis 2011, 22:14

Imam isti model, samo 46" i moram priznat da sam u potpunosti odusevljen sa TV-om.
Imam samo zamjerku na daljinski sto nema osvjetljenje ... Nista drugo.

Jeli tko od vas nasao idealne postavke slike za recimo MaxTV HDMI i za laptop via HDMI? Ako je, moze tutorijal :)
Virty
S-VHS kazeta

16 lis 2011, 10:11

sardax je napisao/la:Imam isti model, samo 46" i moram priznat da sam u potpunosti odusevljen sa TV-om.
Imam samo zamjerku na daljinski sto nema osvjetljenje ... Nista drugo.

Jeli tko od vas nasao idealne postavke slike za recimo MaxTV HDMI i za laptop via HDMI? Ako je, moze tutorijal :)
To stoji za daljinski, bili bo super da ima osvjetljenje :roll:
Zasad za PC koristim "nacin prikaza slike: Zabavi" i zadovoljan sam s tom postavkom.
Laptop jos nisam fizicki povezao sa TVom, jedino putem LANa (Allshare).
TV: Samsung LE32D550 | TV: Samsung LE40D550 | Nokia Lumia 710
sardax
VHS kazeta

21 lis 2011, 20:54

Sad me stvarno muci ovi prokleti DLNA!
Imam HTC Sensation i nema pravila, neke videoe, makar snimani u 1920x1080p (sve u .3gp formatu) streama, a video koji je sniman 5 minuta iza toga, bez mijenjanja postavki nece da streama i javalja VIDEO CODEC NOT SUPPORTED.

Neznam do cega je, pokusao sam i sa qHD i klasicnim 640x480 videoima i nece sada niti jedan ... Ima li tko kakav savjet? Jeli se zna do cega to moze biti?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

21 lis 2011, 21:02

Nema pravila, nažalost sam Android je platforma koja se razvija, a isto vrijedi i za njegove aplikacije - DLNA zna stvarati probleme i na PC-ju. Savjet: pričekati zakrpu ili prebaciti na PC pa onda preko njega puštati :).
Bringing Definition to High Definition
sardax
VHS kazeta

22 lis 2011, 17:46

Nasao sam problem :) Odnosno, znam zasto neke nece da streama.
Gore sam bio u krivu, iste te koje nece preko DLNA, nece ni kada ih stavim na PC pa preko AllSharea ih idem streamat.

E sada, problem je u manjku svjetla u prostoru u kojem se sa mobom snima. Tada bitrate divlja i u kodiranju .3gp sadrzaja se javlja problem i posli ga Samsung nece streamat.

Da pojasnim, ako je recimo mrkli mrak u sobi, jedino ce video sniman u LOW/MMS postavkama reproducirat, a sve vece nece. Isto tako, ako ima slabo danje svjetlo, qHD i HD ce reproducirat, ali fHD nece...

Eto, to je to, valjda ce iduci upgrade softwarea na TV-u to popraviti, tako ce full reproducirati bilo koji .3gp sadrzaj snimljen sa HTC-a!
Dinq0
VHS kazeta

17 stu 2011, 13:11

Hvala Virty-ju i ostalima što su mi približili ovaj tv, čiji sam vlasnik postao pre nekoliko dana. Generalno, slažem se sa iznetim ocenama o kvalitetu i mogućnostima ovog aparata. Ali, ostaju i neke dileme, koje želim podeliti sa vama i razrešiti uz vašu pomoć:
1. Da li ovaj tv ima udgrađen dogitalni tuner DVB-T/T2/C/S2 i može li primati digitalni tv signal bez eksternog tunera?
2. Tip panela i ocena da je CMO najslabiji izbor od moguća tri. Malo guglao i naišao na interesantnu tabelu iz koje sam pročitao ( doduše ako, uopšte, i znam da čitam ) da je CHIMEI Optoelectronics ( CMO ) jedna od vodećih prouzvođaća TFT-LCD panela, posebno za velike fortmate. I posle ovoga trebalo bi da budem zadovoljan ‘pogrešnim’ rangiranjem kvaliteta planela, da u nastavku nije data pomenuta tabela iz koje dajem samo podatke za 32’’ tv:
Size PartNumber Interface Brigthness(nits) Resolution Type Contrast Technology
32 V320B1 LVDS 550 1366x768 800 SUPER MVA
( možda je malo nerazgovetno, pa zato i link: http://www.omnidisplays.com/chimei-optoelectronics.html )
Iz ove tabele ja zaključujem da ja nemam Full HD tv, već neku izvedenu formu. Da li je ovo tumačenje tačno i da samo svi mi koji smo kupili Samsung LE 32D550 prevareni?!?!?!?
Voleo bih da je ova slutnja samo fikcija nervoznog radoznalca.
3. Još jedan ‘šok’. Milion priključnih mesta: 2 USB, 4 HDMI, digitalni audio izlaz, izlaz za slušačice ( njegovim koriščenjem isključuju se ugrađeni zvučnici, ostali korisnici tv-a nemaju ton ). Ovaj tv nema ili ga ja nisam mogao da nađem analogni audio izlaz ( meni veoma važan jer imam problema sa sluhom koji rešavam slušalicama Sony RF810RK RF, preko Toshibe stare 21 godinu to je odlično funkcionisalo ).
Znači, kako najlakše i najjednostavnije rešiti spajanje slušalica i tv-a, a da ton ostalima ne bude uskraćen.
Zahvalnost i pozdrav,
Dinq0

Natrag na “Samsung”

Ads

Info tab

Ukupno je: 29 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 27 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 303 dana 09 pro 2019, 02:45.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.