Samsung F6400 - diskusije vlasnika

Sve o televizorima marke Samsung
joleg
Video CD

Re: Samsung F6400 - diskusije vlasnika

Post Postao/la joleg » 09 sij 2016, 15:08

Pojavila se danas Netflix aplikacija u Smart hubu! Iznenada, sama od sebe. Nisam morao ni da je instaliram, pojavila se sama u prvom redu, među izdvojenim apliakcijama (zajedno sa Picbox, Explore 3D i Samsung Apps). Radi dobro, može se prebaciti gledanje filma sa nekog mobilnog uređaja na TV bez problema (slično kao i sa Youtube i HBO), sinhronizacija je dobra.

Na LG (la660) i dalje nema Netflix app, tako da se Samsung pokazao ažurnijim od LGa. To se i slaže s mojim dosadašnjim iskustvom sa ova dva TVa - Samusng ima bolji softver (prije svega mislim na GUI) a LG bolji ekran tj. sliku.

dexxa
VHS kazeta

Post Postao/la dexxa » 09 sij 2016, 17:46

Napominjem da kod mene koji nisam update uradio nema tih aplikacija ....
Znaci potrebno je uraditi update na 2114.

crni6
DivX v.3.x.x

Post Postao/la crni6 » 05 vel 2016, 13:27

Jedno pitanje...da li neko ima problema sa tv-om dok surfuje netom? Meni se par puta desilo da mi se tv samo ugasi dok sam na netu, posle toga ga upalim i radi normalno? A da...desava mi se u poslednjih 10 dana, Firmwere 2014.1.

Sent from my LG-G3

joleg
Video CD

Post Postao/la joleg » 09 vel 2016, 23:42

Crni, ja nemam taj problem. Ne koristim gotovo nikada ovaj TV za surfovanje netom jer imam drugih aparata koji su bolji za to (npr. tablet, računar ili telefon), ali sam zbog tvog pitanja to uradio juče i danas, po 10ak ili više minuta (posjetio sam web stranice sa vijestima, videom, youtube preko browsera, google pretraživanje, stranica on-line prodavnice, i sl...) i nisam imao nikakvih problema a kamoli da mi se isključio TV. Imam fw 2114 updateovan on-line (OtA).
Možda nisi resetovao TV nakon updatea na novi fw?

crni6
DivX v.3.x.x

Post Postao/la crni6 » 09 vel 2016, 23:50

Pa i aj ga ne koristim za takve potrebe vec moji roditelji koji pc zaobilaze u sirokom luku.:-) Skontao sam i kad im se gasi...kod odu na sajt "metro obuca" i surfuju nekih 10 min ,ne znam zbog cega ali tako je.
Hvala joleg na testu.:-)

Sent from my LG-G3

joleg
Video CD

Post Postao/la joleg » 15 ožu 2016, 16:13

Ako ikoga uopšte još to zanima - pojavio se novi firmware, br. 2115!

Ne vidim nikakve posebno bitne promjene. Uradio sam update Over the Air a onda total reset TVa, kao i uvijek. Slika je malo ali ipak primjetno promijenjena - nešto je svjetlija i u drugačijoj gami (opet je "toplija", višak magente). Sam kvalitet prikaza slike je nešto lošiji nego ranije (opet su jače izražene "kockice" na SD kanalima). Ostalo je nepromjenjeno, barem koliko ja vidim za ova dva dana.

Od onih uobičajenih problema sa updateima nema za sada ni jednoga - sve radi: Youtube, All Share, browser i sl, nema problema ni sa isključivanjem, TV se gasi trenutno. Kretanje kroz menije je isto kao i ranije. U Smart Hubu su sasvim iste aplikacije kao i prije. Danas mi je nestala aplikacija Explore 3D, kao što je i najavljeno putem obavještenja, a Skype sam odmah nakon reseta deinstalirao (najavljeno je da i on treba da nestane).

Vjerovatno ima nekih promjena koje ne vidim. Na osnovu ovoga što se može vidjetiiti, nema razloga za update sa 2114 na 2115. Kao i uvijek, meni se prethodna slika više sviđala nego ova sada (bio je malo bolji upscale, malo hladnije boje i izraženija crna) ali je to subjektivno i na to se čovjek privikne, htio ne htio.

Zapanjujuće je da i dalje updatuju firmware za ovaj TV (a i to što ja i dalje pišem o tome:).

patoimedo
VHS kazeta

Post Postao/la patoimedo » 15 ožu 2016, 20:02

Ja sam napokon riješio problem sa slikom SD programa. Nakon puno podešavanja slike, prčkanja po servis modu, resetiranja, ažuriranja i uvjeravanja samog sebe kako je slika sada bolja nakon podešavanja, shvatio sam da ako želim gledati dobru sliku moram kupiti kvalitetan dvb-t prijemnik.
Iako svi recenzenti hvale skaliranje SD signala na ovom televizoru, to nije istina. Samsung ima užasno skaliranje i tu nema pomoći.
Kupio sam Edison picollo 3 u 1 kombi reciever, spojio na tv, uključio ostao sam zapanjen kvalitetom SD slike. Nisam mogao vjerovati da moj tv može prikazati takvu sliku. HRT i ostali programi kao da se emitiraju u HD tehnici. Slika je oštra, boje predivne. Prezadovoljan sam. Stvarno vrijedi uložiti malo više love u kvalitetan dvb-t prijemnik. Još sam kupio Logitech harmony touch daljinski upravljač i ukomponirao tv i reciever da se uključuju jednim dodirom. I to je to.

crni6
DivX v.3.x.x

Re: RE: Re: Samsung F6400 - diskusije vlasnika

Post Postao/la crni6 » 15 ožu 2016, 23:55

patoimedo je napisao/la:Ja sam napokon riješio problem sa slikom SD programa. Nakon puno podešavanja slike, prčkanja po servis modu, resetiranja, ažuriranja i uvjeravanja samog sebe kako je slika sada bolja nakon podešavanja, shvatio sam da ako želim gledati dobru sliku moram kupiti kvalitetan dvb-t prijemnik.
Iako svi recenzenti hvale skaliranje SD signala na ovom televizoru, to nije istina. Samsung ima užasno skaliranje i tu nema pomoći.
Kupio sam Edison picollo 3 u 1 kombi reciever, spojio na tv, uključio ostao sam zapanjen kvalitetom SD slike. Nisam mogao vjerovati da moj tv može prikazati takvu sliku. HRT i ostali programi kao da se emitiraju u HD tehnici. Slika je oštra, boje predivne. Prezadovoljan sam. Stvarno vrijedi uložiti malo više love u kvalitetan dvb-t prijemnik. Još sam kupio Logitech harmony touch daljinski upravljač i ukomponirao tv i reciever da se uključuju jednim dodirom. I to je to.
To isto si mogao da uradis sa onim malim ir uredjaje...mislim na povezivanje tv-a i dvb-a. Ipak je dobro znati da ima pomoci za sd kanale.

Sent from my LG-G3

crni6
DivX v.3.x.x

Post Postao/la crni6 » 15 ožu 2016, 23:56

Joleg...ima nas jos zainteresovanih za recenzije koje objavljujes kad izadje novo fw.:-)

Sent from my LG-G3

patoimedo
VHS kazeta

Re: RE: Re: Samsung F6400 - diskusije vlasnika

Post Postao/la patoimedo » 16 ožu 2016, 05:02

crni6 je napisao/la:
patoimedo je napisao/la:Ja sam napokon riješio problem sa slikom SD programa. Nakon puno podešavanja slike, prčkanja po servis modu, resetiranja, ažuriranja i uvjeravanja samog sebe kako je slika sada bolja nakon podešavanja, shvatio sam da ako želim gledati dobru sliku moram kupiti kvalitetan dvb-t prijemnik.
To isto si mogao da uradis sa onim malim ir uredjaje...mislim na povezivanje tv-a i dvb-a. Ipak je dobro znati da ima pomoci za sd kanale.

Sent from my LG-G3
Onaj mali ir uređaj ne prepoznaje moj reciever, a pošto imam i Samsungov soundbar koji je malo sinhroniziran sa tv-om, pa malo nije, pomoću tog daljinskog možeš sve narihtati po svojoj želji. Jednim dodirom prvo uključiš reciever, zatim tv koji se prebaci na HDMI 1, zatim se ukljući suondbar.

Odgovori