samsung evolution kit i PS4 Pro

Sve o televizorima marke Samsung
Odgovori
Uchosaur
VHS kazeta

samsung evolution kit i PS4 Pro

Post Postao/la Uchosaur » 15 stu 2016, 23:49

Pozdrav, imam sljedeci problem i molim za pomoc.

Posjedujem Samsung UHD TV iz 2014 godine, model ue65hu7200u. Radi se o 65 inchnom TVu koji sam pozamasno platio u vrijeme izlaska. Tada sam posebno pazio da bude future proof odnosno da ima mogucnost nadogradnji, jer toliki TV (cijenovno i po velicini) racunao sam imat niz narednih godina. Cini mi se nazalost da mi se early adapter izbor odbio od glavu...

Upravo sam kupio novi Play Station 4 Pro koji ima podrsku za 4k sadrzaj (igrice i aplikacije u toj rezoluciji). Kada spojim TV nazalost dobivam sljedecu obavijest vezano za video output:

"
Resolution: 3840 x 2160 - 60 Hz --> ovo ocekujem da je 4K i da je ok
Color Format: YUV420 --> ovo ne znam uopce sto predstavlja
HDR on your TV: Not supported
HDCP: 1.4
(your connected TV does not support HDCP 2.2. Application that support 4K might not display in 4K) "

Napominjem da sam PS4 Pro preorderao bas s razlogom da napokon vidim 4K mogucnosti gaminga na ogromnom TV-u sto je i bio inicijalni plan u iscekivanju prije 2 godine.

Pretpostavljam da kako bi imao pune mogucnosti trebam Samsung UHD Evolution Kit (SEK-3500) iz 2015 godine koji podrzava HDMI 2.0 (time i HDR) i HDCP 2.2.?

Pitanja:
1. Da li ce mi taj evolution kit zaista omoguciti 4K rezoluciju ulaznog signala s PS4 i eventalno ostalih izvora
2. Ako da, da li netko ima preporuku gdje u HR to (povoljno) kupiti (nisam bas nasao....)
3. Vidim da je Samung odustao za 2016 sa nadogradnjom/novim evolution kitom i da se vraca softverskim rjesenjima. Sto to znaci za mene s TVom iz 2014 godine? Da li je moguca softverska nadogradanja ovog TV-a, a bez evolution kita (sto sumnjam)? Da li ce mi evolution kit (kako sada stvari stoje) dati par godina mira vezano za nove protokole, standarde i sl... ne zanima me upgrade i nove funkcionalnosti smart huba, jer to taki i tako ne koristim, nego samo mogucnost podrzavanja vanjskih 4k signala i ostale kompatibilnosti.
Ako se crackira i HDCP 2.2. opet ce vjerojatno izaci nesto novo i ako nema daljnje nadogradnje sto onda?
4. Da li netko mozda zna vezano za PS4 Pro da linove igrice traze HDCP 2.2. (ocekujem da traze) i da li niti upscaling na 4K onda ne radi za stare?

Nikako ne bi zelio dati jos 500 $ za evolution kit i onda da ga PS4 ne prepozna i generalno da nemam koristi od toga sl.

Unaprijed hvala na pomoci.

wgottwe
Video CD

Re: samsung evolution kit i PS4 Pro

Post Postao/la wgottwe » 16 stu 2016, 12:59

Možda da nabaviš neki HDMI splitter koji podržava HDCP 2.2 pa ga spojiš između PS-a i TV-a.
Ne garantiram ništa, ali brzi google search je izbacio ovo
https://www.amazon.com/Orei-Splitter-Po ... B016O5NMMC
pa pogledaj komentare ;)

Odgovori