Samsung LED televizori

Sve o televizorima marke Samsung
Dzoni
VHS kazeta

Re: Samsung LED televizori

25 stu 2013, 15:01

Moze odgovor nekog ko je strucan,posto mi istice 7. dan za reklamaciju u okviru kojeg mogu dobiti zamjenu odmah,ako je ovo defekt i za zamjenu ?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

25 stu 2013, 16:45

Pozdrav, odgovoreno putem privatne poruke - svakako probajte iskoristiti jamstvo!
Bringing Definition to High Definition
padobranac
VHS kazeta

29 stu 2013, 11:06

Dzoni je napisao/la:Pozdrav !

Kupio sam prije 6-7dana 3D Led tv, SamsungUE46F6500 (isti panel kao F6800) pa sam malo razocaran nakon Plazme Panasonic 42G30e,kada je SD slika u pitanju,to je 2 stepenika nize.

Interesuje me,da li je normalno na brzim scenama (na fudbalskoj utakmici recimo kada kamera ide lijevo-desno) da vidim preko ekrna kao pokretne mrene(vertikalno) a posebno vertiklano pri lijevoj stranici TV-a ?
To na plazmi nisam imao pa reko da pitam,da nije neki defekt ili je to normalno na ovoj tehnologiji ?

Sto se tice kvaliteta slike,kalibracija bi pomogla,mada onom koja je data za f6800 nisam nesto odusevljen.
Znate li sto o alternativnom sw koju je dostupan na netu,da li daje neki profi mod i dodatna poboljsanja ?

Unaprijed hvala na odgovorima !

P.S. Pomenute sjene/mrene ne mogu bas da uocim na staticnim scenama/slikama,kako na tamnim tako i na svijetlim slikama.
Pozdrav,

ja nisam ništa slično primjetio, no obratiti ću pozornost prilikom sportskih prijenosa. Ako ste slučajno naišli na kalibracijske postavke za ovaj model, molio bih da mi pošaljete putem privatne poruke.
Hvala i sretno s reklamacijom! Javite rezultat!
Dzoni
VHS kazeta

29 stu 2013, 16:14

Onda niste dobro gledali kolega.

Dobio sam novi na reklamaciji, medjutim svaki je isti. :( Probali smo 3 komada u shopu(ponio sam sa sobom USB na kojem sam snimio dio fudbalske utakmice u HD kvalitetu) i na svakom je prisutan "dirty screen effect" (vertikalne sjene po ekranu kad kamera ide lijevo desno na podlogama tipa travne na f.mecevima ili svijetle podloge) ali bar na ovome nema (ili mi se bar cini) te jace sjene uz lijevu ivicu ekrana.
Probali smo takodje i UE46F6800 i to je identico posto su to isti tv-i,isti paneli.

Neznam sto da radim po ovom pitanju,jer sam ljubitelj sporta i gledam ga u HD rezoluciji,gdje je ova "nezeljena stvar" izrazenije nego na SD.
Probao sam na drugim tv-ma u shopu medjutim nisam nasao ni jedan u klasi (LG,Sony,Panasonic koji vise ili manje nije imao ovaj isti problem) jedino je Samsung UE46F7000 bio bez ovog problema medjutim on je zaista jako skup i doplacivanje od 600eura (1650e) u odnosu na moj sadasnji TV mi je zaista mnogo i bacanje novca.
Philips serije 7 ima nesto manje izrazen ovaj problem,medjutim slika je losija nego na mom tv-u,smart app losije,sporo rad...kasnije vidim da oni imaju LG panele pa nije ni cudo...
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

30 stu 2013, 19:26

Ako na svim modelima ste vidjeli te probleme, onda može biti i do iste serije koja je stigla u tu trgovinu ili više njih u toj regiji.
Dzoni
VHS kazeta

01 pro 2013, 19:06

Pa sad malo tesko Darco da su svi OUT,tj felericni...dakle to sam vidio na jos 3 tv-a moje serije (otpakovali su mi ih da probamo na licu mjesta) sve isto,razlika +-10/15%, a i na svim ozbiljnim testovima/review-ma na netu testeri su pronasli taj problem(avforum,hi-fi...),dakle to slucaj sa svim tim TV-ma i to za niz modela(do F7000),pa medju njima i F6800 i F6500,a i vi sami ste na modelu F6800 to primijetili koliko se sjecam.

Kazem imao sam varijantu da zamijenim za neki tv drugog proizvodjaca u klasi ili nesto skuplji ali isti problem postoji i na LG modelima koje sam probao- la790V,la740V,la860v.Razlika u odnosu na pomenute Samsung modele je svega 10-20% u jacini sjena. Nakon toga smo probali Philips serije 7 (7108k) i on je imao isti problem,nesto manje primjetan,ali ipak vidljiv,medjutim kvalitet slike i brzina smart tv dijela je bila prilicno losija nego na mom Samsungu,pa ne dolazi u razmatranje. Kasnije vidim da svi ti Philips-i imaju LG panele pa nije ni za ocekivati da ne boluju od ove boljke.
Na Sony-u sam uspio da pustim samo na jednom modelu ovaj HD snimak fudbalske utakmice (.ts) i imaju je ovih problema +10/20% razlike u jacini sjene a na Panasonicu iz klase nisam uopste uspio da pustim snimak kako bih vidio.
Ponavljam jedino je na UE46F7000 sve islo fluidno bez "screen dirty effect "(SDE) medjutim to je jako puno novca za dodati i ne mogu to sebi da priustim da tv platim ko polovan manji automobil.

Suma sumaru neznam sto da radim,ovo mi bije u oci a nemocan sam da zamijenim za neki slicne cijene jer ga ne nalazim bez ovog dogadjanja...
alice
S-VHS kazeta
Kontakt:

02 pro 2013, 09:15

Imam UE40F7000 i nisam ništa takvo primjetio.

Nadam se da se može nekako rješiti Vaš problem.
LGTVSL8000
Video CD

02 pro 2013, 09:32

Dzoni--imam isti problem na LG LA660S,kod gledanja isključivo nogometnih utakmica u HD rezoluciji pojavljuju se pri pokretima kamere lijevo desno crne" mrene" koje stvarno iritiraju dok se sve ostalo vidi za moj pojam odlično.Pokušavao sam sa svakakvim postavkama slike ali nema baš pomaka na bolje.Znači filmovi,dokumentarci i ostali sportovi osim nogometa se vide super.Da li mi imamo predobro oko,da li smo preosjetljivi ili se u recenzijama nije obraćala pažnja na taj problem,stvarno ne znam.
Dzoni
VHS kazeta

02 pro 2013, 16:39

@alice

Zar niste procitali moj post,jasno sam rekao da na F7000 nema "DSE" i ide sve fluidno bez mrena.

@LGTVSL800

Pise se itekako u ozbiljnim recenzijama,ja da sam vidio to prije kupovine na avforum i hifi recenziji nebih ga kupovao iako ima mnostvo prednosti i best buy je u ovoj klasi. Naprosto meni ovo bode oci i bas me frustrira.
Ne vjerujem da mi imamo istancano oko sokolovo,vidi to 99% ljudi ali nekima ne smeta i prosto prihvate da tako mora.

Inace resenja za "dirty screen effect" ili narodski receno sive vertikalne linije,mrene, NEMA. To je do proizvodjaca panela i u velikom broju slucajeva nema veze sa defektom samo jednog primjerka vec se veze za taj proizvodni model. Izuzetak bi recimo bio da jedan F7000 to ima ,a znamo da kao serija to nema. Naravno to su jako rijetki slucajevi.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

02 pro 2013, 22:40

Da, to je problem koji se nažalost ne može riješiti, no dobra je stvar što dobrom dijelu korisnika ne smeta, odnosno ne ometa gledanje. Imam prijatelja koji ima 46C630 Samsungov LCD i po sredini ima sivu crtu možda 10 cm široku. Kad dođem kod njega samo nju gledam, a on se priviknuo i uopće ga ne ometa. Od svih modela koje sam testirao, tako veliku crtu nisam vidio na niti jednom, a barem mi ih je prošlo na testovima stvarno puno kroz ruke.

Natrag na “Samsung”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 28 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 26 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23603.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.