Pitanje za Panasonic L32S20E i L32V10E

Sve o televizorima marke Panasonic.
Shinichi
VHS kazeta

Pitanje za Panasonic L32S20E i L32V10E

09 kol 2010, 09:35

Pozdrav!

Uskoro kupujem lcd i razmišljam uzeti 32S20E pa me zanima par stvari:

1. kakav je interpolacijski engine (ne želim amaterski izgled videa)?
2. Jel se kod brzih akcijskih scena i kod skrolanja teksta vidi zamućenje (motion blur)?
3. Kakva je kvaliteta/dojam SD slike?
4. primjetio sam na dosta lcd modela televizora i nekih plazmi (od raznih proizvođača) problem trzanja slike u pojedinim scenama (loš de-interlace filter??). Kakav je s20 na tom području?

Pitanje za 32V10. Ovaj model mi je trenutno realativno skup ali me ipak zanimaju podaci kao što sam pitao za s20.
Jel opravdana cijena od 6500 kuna koliko se i kreće u zg??

Hvala unaprijed! ;)
Shinichi
VHS kazeta

Re: Pitanje za Panasonic L32S20E i L32V10E

11 kol 2010, 10:40

Hvala na informacijama.
TV je stigao (S20E) :)

Vrlo sam zadovoljan. Slika je odlična. Čak i SD slika izgleda odlično. Nisam niti primjetio amaterski izgled videa u filmovima. :)

Međutim problem je kod reprodukcije DVD filmova.
Isprobao sam dva filma koji imaju omjer stranica 21:9 tj. 2.35:1 dakle kino format (Matrix prvi dio i Deja Vu).

Slika je razvučena isto kao 4:3 sd program. Dobivam one debele crne crte gore i dolje + razvučenu sliku (zvuči glupo ali je bolje vratiti na 4:3 ili 14:9 ali to nije to). Isprobao sam sve aspekte 16:9, 14:9, just i ostale.
Pravilan prikaz dobivam samo na "Zoom 1" ali mi onda cropa titlove pa ne vidim donji red titlova. To mi je bezveze.

U čemu bi mogao biti problem?
bugarin
S-VHS kazeta

11 kol 2010, 11:46

u tome što mnogi ne gledaju na takve stvari pri kupnji televizije.
čak i na ovim stranicama se hvali panasonicovo procesuiranje takvog signala.
po meni najbolje modove za proširivanje slike ima philips.
recimo njegov autofill ili autozoom (minimalno će poremetiti odnos slike ili uopće neće, a ostavit će titlove). čak i u slučaju nekog od zoom modova imaš opciju pomjeriti sliku u bilo kom pravcu.
bugarin
S-VHS kazeta

11 kol 2010, 12:56

je...
mea culpa.
ovo moje se odnosilo na 4:3 i njegove podvarijante.

vjerojatno njemu smetaju crne crte ispod i iznad kod glednja filmova na dvd-u koji nisu u 16:9 formatu, a htio bi sliku preko cilog ekrana. e to ne ide bez kropanja materijala. opet, ako mu je to želja može koristiti zoom opciju i pomjeranje slike gore (da mu ostanu titlovi).
Shinichi
VHS kazeta

12 kol 2010, 06:52

bugarin je napisao/la:je...
mea culpa.
ovo moje se odnosilo na 4:3 i njegove podvarijante.

vjerojatno njemu smetaju crne crte ispod i iznad kod glednja filmova na dvd-u koji nisu u 16:9 formatu, a htio bi sliku preko cilog ekrana. e to ne ide bez kropanja materijala. opet, ako mu je to želja može koristiti zoom opciju i pomjeranje slike gore (da mu ostanu titlovi).
Ne. Ne radi se o tome. Ja sam svjestan da film u formatu 21:9 mora imati crne pruge na televizoru 16:9 i ne očekujem sliku preko cijelog ekrana (ali te pruge bi trebale biti tanke). Problem je u tome što su te crne pruge predebele kao na CRT-u i slika je vrlo sužena po sredini ekrana i razvučena. Glumci izgledaju spljošteno/debelo kao i na 4:3 formatu koji ze razvuče na 16:9. Eto nadam se da sam malo pojasnio. ;)

@Nani

Overscan na žalost nije ništa riješio. Ako ga isključim slika se pomakne za milimetar dakle ništa. Jedino dobivam normalan prikaz na Aspect ratio "Auto". Ali onda moram pričekat 10-20-30 sekundi (nekad i minutu) da on sam cropa crne pruge iznad i ispod. Onda dobijem pravilnu sliku. Ali meni se čini da njega muče dvd titlovi. Kad se pojave titlovi na slici (odnosno ispod slike da budem precizan) Auto aspect ratio onda pomiče cijelu sliku prema gore. Stavit ću screenshotove iz filma da vidite kako to izgleda. Danas popodne ili sutra. ;) To morate vidjet. Ne vjerujem da je tv neispravan.
Shinichi
VHS kazeta

12 kol 2010, 08:20

Sinoć sam sve prekopao po opcijama tv-a i dvd-a. Ne znam. Još ću onda temeljito sve pretražiti popodne ako sam šta propustio. Na dvd-u nisam našao opciju za promjenu formata slike (aspect ratio).

Imam ovaj dvd recorder.

http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... index.html
Shinichi
VHS kazeta

13 kol 2010, 06:48

Problem je riješen. :)
Na dvd-u je trebalo namjestiti sliku na "wide" i to je to. ;)
Problem je bio što ta opcija nije dostupna direktno iz menija nego samo preko opcije za osnovne postavke uređaja ("Basic setup/Setup navigator" - meni ovo nije ukazivalo na namještanje slike na wide ali ipak se tako namješta).

Sve radi super i hvala na pomoći i prijedlozima. ;)

Natrag na “Panasonic”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 34 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 32 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.