PANASONIC TX-L37G10E - Aspect ratio

Sve o televizorima marke Panasonic.
ile
VHS kazeta

PANASONIC TX-L37G10E - Aspect ratio

12 svi 2009, 12:08

Ovo je nastavak threada koji je započet na dijelu foruma koji se bavi Sony LCD-ima, ali da matični thread ne zagadim totalno off topičanjem o Panasonicu prenosim poslijednji post na ovaj dio foruma.

Citat poslijednjg posta iz matičnog threada:

Nani je napisao/la:Mozes ici na Panasonic S10 i G10 IPS-alpha 37" panele koji su najvalitetniji trenutno na trzistu.

37S10 http://www.ronis.hr/?lcd-tv-37-incha--- ... /TX-L37S10

37G10 http://www.ronis.hr/?lcd-tv-37-incha--- ... TX-L37G10E
Zainteresiran sam za ovaj drugi LCD (Panasonic TX-L37G10E) koji mi je preporučio Nani, ali mi trebaju dodatna pojašnjenja.
Bio je i prijedlog za Samsung veličine 40", ali nakon pretumbavanja i ponovnog mjerenja regala sam stvarno došao do zaključka da ne mogu staviti LCD tolike veličine.

Pitanje koje me muči oko Panasonica je aspect ratio.
Negdje sam pročitao da Panasonic sam proširuje sliku na 16:9 (ne znam da li je to opcija i kod drugih LCD-a) ukoliko se ona emitira već odsječena (kvazi 16:9 u 4:3 formatu) pa da to zna biti problematično kod filmova emitiranih sa hrvatskim titlom ljepljenim u onom crnom dijelu, jer se emitira tv signal s odsječenim krajevima, odnosno da LCD zna kasniti s prebacivanjem između dva moda. Zbog toga kašnjenja zna se dogodit ponekad da titlovi ostanu ne prikazani.
Osobno nemam problema s tim da koji titl ostane ne prikazan, ali me frustrira činjenica da ću možda kupiti LCD koji će stalno sam prebacivati iz jednog moda u drugi.
Predpostavljam da se u postavkama može odabrati neka opcija koja će riješiti taj problem, ali se onda nameće problem kako je Panasonic riješio izgled slike kad se odabere manualno podešen aspect ratio, ako je to uopće moguće. Kakav je izgled slike kod Panasonica kad je slika "rastegnuta"?

Pošto sam noob u svijetu LCD-a možda nisam sve sročio kako treba, pa ukoliko su potrebna neka pojašnjenja... :oops: tu sam.
Imam još koje pitanje vezno uz dotični model Panasonica, ali idem polako da ne bi bilo previše informacija koje ne mogu asimilirat. :)
VHS kazeta

Re: PANASONIC TX-L37G10E - Aspect ratio

12 svi 2009, 16:23

Hvala na linku za članak. Dosta toga mi je novog u članku, pa ću ga morat pročitat još jednom za koji dan kad još upotpunim svoje znanje o terminima iz tehnologije LCD panela.

Nakon što sam naučio još nešto novo za mene iz te SF tehnologije LCD-a :) , sad je vrijeme da se vratim u sadašnjost i pitam slijedeće ako znaš:
Obzirom da iz specifikacija za TX-L37G10E još uvijek ne kužim s kakvim vrstama konekcije taj LCD raspolaže, odnosno da li ću na njega moći putem scarta spojit moj stari DVD Recorder i sat. prijemnik, obzirom da ću se još neko vrijeme morat snaći sa tim uređajima starije generacije. Predpostavljam da ima bar jedan scart priključak, ali mi to ne bi bilo dovoljno, a o kombinaciji sa razdjelnikom ne želim razmišljati.

Re: PANASONIC TX-L37G10E - Aspect ratio

27 vel 2010, 11:00

Za Nanija pitanje: Dvojba je između 3 LCD-a
Panny 37 G10E
Samsung 37 650 TE
Philips PFL 8404H
Posloži ih po redosljedu kvalitete.Igrao bi igrice na PS3 i SD signal za sada.
Hvala!

Natrag na “Panasonic”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 19 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.