Recenzija Sharp LC-32LE320E

Sve o televizorima marke Sharp.
Bladepula
S-VHS kazeta

Recenzija Sharp LC-32LE320E

06 lis 2010, 13:16

Pozdrav svima,

Jučer sam dobio ovaj tv pa evo, uhvatila me želja da napišem kratku recenziju uređaja.
http://www.ronis.hr/?led-tv-32-incha-81 ... C-32LE320E

Normalno, ja mogu napisati samo amatersku recenziju, bez ikakvih konkretnih mjerenja, kalibracija i sličnih profesionalnih metoda.
Jedine televizije sa kojima mogu usporediti recenzirani TV su moja stara SHARP LC-32RD8E i LG 37LH7000 jer te televizije posjedujem.

Edit: Tek u ovom pokušaju recenzije sam shvatio koliko je teško slikati TV ekran. Dosta slika uopće ne izgleda kao u stvarnosti, tako da slike uzimajte sa dozom rezerve.

Pa krenimo redom, prvo što nam dolazi su specifikacije:

Proizvođač: SHARP
Veličina ekrana: 32" (81cm)
Pozadinsko osvjetljenje: Edge LED
Rezolucija: 1920x1080
Odaziv: 6ms
Kontrast: 3.000:1 400cd/m2
Ulazni signal: 480p/i, 576p/i, 720p, 1080p/i (50,60 & 24p)
Konektori: VGA, SCART x2, HDMI x3, USB, Cinch, Component, Analog audio out, Digital audio out.
Tuner: DVB-T & DVB-T MPEG4
100Hz
USB DIVX HD

slika
slikaSlika iza
slika
slika
slika
slika

Dizajn:

Stvarno ne znam što bih rekao oko dizajna. Meni osobno, televizija ima lijep i elegantan dizajn.
Ispred ja crna "piano black" boja, a pozadina je bijele boje što daje interesantan kontrast. U sredini ima plavu diodu koja je iskreno malo pre jaka, i mrvicu smeta pri gledanju TVa u mraku.
Daljinski upravljač je klasika, crna plastika ne baš pretjerano "fensi" dizajna.

slika

U usporedbi sa drugim televizijama koje posjedujem, RD8 ima relativno sličan običan dizajn daljinskog, dok LG LH7000 ima nešto ljepši i kvalitetniji dizajn daljinskog sa kvalitetnijim materijalima.

Slika:

Napomena: TV sam kalibrirao po postavkama sa jedne druge recenzije, pa eto nadam se da su oni dobar posao obavili.

Meni osobno kvaliteta slike je izvrsna. Bolja od ostale dvije televizije koje imam.
SD signal je nekako zamućeniji ali sve skupa lješe izgleda. Oni "artefakti" SD signala su dosta zamaskirani i dobro prikazani.

slika

HD signal, izgleda stvarno odlično. Probao sam nekoliko filmova sa mog WDTV playera i svi su odlični, ali istini za volju, meni HD materijal izgleda odlično na svim televizijama koje imam doma.

slika
slika
slika

PC prikaz: Igre su milina za gledat, brza slika bez vidljivog kašnjenja čini PES ili F12010 pravim užitkom za igrati.
Uz 1:1 pixel mapping, čak i tekst na browseru je precizan i ugodan za čitanje i gledanje. Tako da, TV služi čak i kao PC monitor dosta dobro.

slika
slika

Dodao sam i sliku gdje sam pokušao uhvatiti probijanje pozadinskog osvjetljenja, ali ipak sada shvaćam koliko je teško slikati TV ekran pa su i slike dosta loše.

slika

100Hz mod je puno bolje riješen nego na RD8 televiziji jer ima tri razine postavki.
RD8 je imao strašno izražene artefakte oko pomičnih objekata i onaj "efekt sapunice" je bio jako vidljiv.
Dok ovdje sa 100Hz postavljenim na LOW, slika izgleda odlično bez gore navedenih problema.

Još jedna stvar koja je meni plus u usporedbi sa RD8 je ispravno prikazivanje 24FPS filmova bez zastajkivanja.
Kad sam spojio PC na RD8 putem HDMIa i odabrao 60Hz, filmovi 24FPs su imali jako izraženo trzanje. Dok ovdje sa istim postavkama filmovi se glatko prikazuju.

Sučelje:
Sučelje televizije izgleda ovako:

slika
slika
slika
slika

Dosta elementaran i pomalo zastario dizajn, ali opcije su uglavnom lako dostupne. Meni glavni nedostatak je činjenica da se ne mogu preimenovati TV ulazi.
U krajnosti, LG ima puno ljepše, modernije i opcijama punije sučelje i tu mislim da bi SHARP trebao još dosta poraditi.

USB

slika
slika
slika

Naj lošiji segment ove televizije je svakako USB player.

Čita veliki broj formata, uključujući i DIVX HD i MKV fajlove, ali bez DTS zvuka.
Ali mana mu je ograničenje na FAT32 Filesystem što znači limit fajlova na 4GB.

USB sučelje je donekle ispravljeno sa novim firmwareom, pročitati UPDATE dalje u tekstu.

Toliko od mene, stvarno neznam što više mogu napisati.
Ako netko ima kakav prijedlog kako da dopunim ovu "recenziju" slobodno neka javi, svaka ideja je dobrodošla.

UPDATE:

Danas sam pronašao na talijanskoj SHARP stranici novi firmware (2.03) za ovaj TV i evo, ima nekih poboljšanja.

Nešto brže se prebacuju kanali i sučelje sve skupa djeluje malo brže, ali to i nije toliko bitno, jer je i prije bilo OK.
Najveća promjena je činjenica da se napokon filmovi sa USB sticka prikazuju u pravilnom omjeru slike.
Tako da, eto funkcionalnost USB playera dobija jedan plus.

Problemi koji su još izraženi su i dalje samo FAT/FAT32 podrška stickova, bez podrške NTFS sustava.
Tu je još i krivo prikazivanje "hrvatskih slova", Š i Ž se prikazuju ispravno, ali Č, Ć i Đ se ne prikazuju pravilno, već su neki drugi znakovi na njihovom mjestu.

Koliko se ja razumijem, oba problema je moguće riješiti sa firmware update-om, pa eto nadam se da će se još malo potruditi oko toga.

NAPOMENA: Ako se netko od vas odluči napraviti update firmwarea ovog modela neka obavezno obrati pažnju na ovu napomenu.

U ZIP fajlu za LE320 seriju ima tri foldera. To su ver 2.03, ver 2.06 i ver 2.08.
Caka je u tome što su 2.03 samo za 32" i 37" modele,
2.06 je za 26" modele i 2.08 je za 19" i 22" modele.

Ja sam glupom automatikom odmah kliknuo na najveći broj, i ugradio 2.08 u 32" model. Televizija više nije htjela dati sliku na ekran, menu-i nisu radili uglavnom, ništa nije radilo, smrznuo sam se u trenutku. :shock: :( :)
Zatim sam stavio na stick odgovarajući 2.03 firmware i pokušao sam "na slijepo" napraviti update jer sam pomislio da TV radi, samo da ne prikazuje sliku, i na svu sreću bio sam u pravu. Nakon prvog pokušaja, uspio sam "na slijepo" ubaciti ispravan 2.03 firmware i sve radi odlično.
Eto, skoro sam si upropastio TV, ali ovaj put sam imao sreće.

UPDATE 2:
4.1.2011.

Izašao je novi paket firmwarea za LE320 modele.
32" model je dobio verziju firmwarea 2.05.
Zadnja izmjena: Bladepula, dana/u 30 sij 2011, 23:12, ukupno mijenjano 5 puta.
vodjaskitnica
HD DVD

Re: Recenzija Sharp LC-32LE320E

06 lis 2010, 14:32

svaka cast i sve pohvale na kratkom osvrtu i mnostvu slika. zasigurno ce mnogima koji ce se zanimat za ovaj tv bit od velike pomoci!
Bladepula
S-VHS kazeta

06 lis 2010, 20:17

Tnx. :D :)
Bladepula
S-VHS kazeta

08 lis 2010, 13:32

Hvala Nani,

Hvala i ostalima, stvarno sam se ugodno iznenadio kada sam vidio vijest na glavnoj stranici. :shock: :D
I ponavljam, ako još netko ima kakvo pitanje oko tog televizora, dati ću sve od sebe da probam odgovoriti na pitanje.

Pozdrav
tire312
S-VHS kazeta

08 lis 2010, 14:53

svaka čast tebi i dečkima koji su tvoju recenziju stavili na glavnu stranicu...
John Mason
VHS kazeta

09 lis 2010, 18:58

Puno hvala. Odlična recenzija. Puno pomaže.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

13 lis 2010, 09:12

Pridružujem se čestitkama! Ubuduće ćemo se potruditi nagraditi kvalitetne recenzije članova foruma!
Bringing Definition to High Definition
Bladepula
S-VHS kazeta

20 lis 2010, 15:02

Čisto info:

Novi Firmware je izašao i dodao sam UPDATE u prvom postu.
swimer
VHS kazeta

16 stu 2010, 11:30

Pitanje: kak tv rasteže 4:3 signal na cijeli ekran, da li su likovi rastegnuti, i imali li kakva kontrola tog podešavanja, te da li tv ima prepoznavanje crnih crta ( letter box) kod tv programa, pa ih automatski zumira, kao kod philpsa ili panasonica? Da li je ekran glos reflektivni ili klasično mat ne refleksivni, te kakav je kut gledanja, gube li se boja i kontrast jako?
tnx
Bladepula
S-VHS kazeta

29 stu 2010, 16:19

Sorry, ali tek sada sam vidio ovu poruku. Pa evo da ti odgovorim.

Tv ima nekoliko modova slike a 4:3 mod može prikazati ili u 4:3 original, ili u Wide što je rastegnuto preko cijelog ekrana ili još dvije razine ZOOMa imaš ali tada reže dijelove slike. Još dodano tome TV ima AUTO mod slike, i tu bi trebao prepoznati format slike, ali iskreno to nisam još isprobao jer ja uvijek gledam u WIDE formatu.

Ekran je nešto između reflektivnog i ne reflektivnog ekrana, viđao sam ekrane koji su više "mat" a isto tako viđao sam ekrane koji su puno puno reflektivniji.

A kut gledanja je po mome jako dobar. TV počinje gubiti malo kontrast, ali to je primjetno tek kada se stoji jako koso u odnosu na TV. Ja i ovako nebi mogao tako koso gledati TV pa makar imao savršen kontrast.

Natrag na “Sharp”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 24 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 22 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.