Sharp LC-LE810E

Sve o televizorima marke Sharp.
Odgovori
amer
VHS kazeta

Sharp LC-LE810E

Post Postao/la amer » 27 pro 2010, 10:43

Pozdrav svima,

novi sam na forumu, i ranije sam vec pregledao neke teme, koje su inace veoma korisne da bi "obicni smrtnici" donijeli sto bolju odluku pri kupovini uredjaja. Na tome cestitam i zahvaljujem svima, na ulozenom trudu pogotovo pri veoma dobrim recenzijama TV-a.

Eh sada moje pitanje.

Trenutno imam neki Samsung LCD TV 32 kojim sam dosada bio zadovoljan, ali eto doslo je vrijeme za nabavku malo veceg (40" a stari ide u spavacu sobu) te sam nakon malo surfanja po internetu, odlucio da posjetim lokalne prodavnice.
Uglavnom, "naletio" sam na jedan model koji mi se veoma svidio (da li sam rekao meni ili mojoj supruzi :D ), a koji nisam ranije ni gledao.

Radi se o modelu Sharp LC-LE810E sa cijenom oko 1000 EUR.

Kako sam bezuspjesno pokusao naci vise recenzija o istom, cijenio bih neko vase misljenje, ukoliko postoji neko ko posjeduje isti, ili zna malo vise o tom modelu.

Sudeci prema informacijama koje trenutno imam, TV je dobar, mada mu za tu cijenu nedostaje nekih dodatnih mogucnosti ali u principu meni ce sluziti da gledam digitalnu TV (preko receiver-a) te gledanje filmova preko WDTV Live-a, te mi te dodatne mogucnosti i ne znace pretjerano mnogo. Zivim u Sarajevu pa se nadam da ce i kod nas ipak nekada doci HDTV (iako postoji manji broj providera koji nude hdtv ali na ogranicenim lokacijama te ogranicenom broju kanala).

Gledao sam i neke recenzije te naisao na best buy TV-e ali eto estetski momenat ovog modela je stvarno ucinkovit, jer i ja ipak gledam da mi TV bude kao komad namjestaja.

Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom savjetu!

Srdacni pozdravi!

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Sharp LC-LE810E

Post Postao/la Darco » 30 pro 2010, 20:55

Pozdrav!

Na testfreaks.com je dobio vrlo visoku ocjenu od 9.4/10, no temelji se na svega jednoj stručnoj recenziji tako da ne predstavlja globalni prosjek.

http://www.testfreaks.com/televisions/s ... -46le810e/
Bringing Definition to High Definition

vodjaskitnica
HD DVD

Post Postao/la vodjaskitnica » 31 pro 2010, 03:07

sharpovi lcdovi u nekom srednjem i visem srednjem rangu vrlo vjerojatno su sasvim solidni televizori. no politika firme sa slabim ili gotovo nikakvim marketingom na ovim prostorima jednostavno ne daje prevelike sanse za neke konkretnije i kvalitetnije rasprave.

amer
VHS kazeta

Post Postao/la amer » 31 pro 2010, 10:18

Hvala obojici, i nadao sam se da ce mi neko malo pomoci pri izboru, jer odavno vec nisam ni pratio Sharp iako znam da su uvijek bili solidna kompanija, i stvarno nemam nikakva iskustva. Izuzev sto sam u prodavnici zamolio momka da pusti digitalnu preko MMDS-a, i nije izgledalo toliko lose (ali ni previse dobro), s tim da su njima citav sistem (svi televizori) uvezani i sumnjam da su koristili bas sve kvalitetno, pa pretpostavljam da ce se malo dobiti na kvaliteti sa direktnom vezom na jedan TV.

Izmedju ostalih "nekoliko" recenzija koje sam nasao na internetu, isto je receno, a sudeci prema tehnologiji izrade te nekim testovima koje sam nasao na ovom sajtu, TV uopste ne izgleda lose (cak sta vise).
Iako sam svjestan da je ovaj uredjaj malo uskracen dodatnim mogucnostima, kao Ethernet, DLNA, bolji player i jos nekih par stvari koje ne bi bilo lose imati na TV-u, konkretno meni to puno i ne znaci jer imam WDTV Live koji mi moze to sve omoguciti, na neki nacin.

Bas kao sto se i rekli, slab marketing i "solidne" cijene ne svrstavaju ovaj uredjaj u "best buy ili slicnu" kategoriju, ali eto opet vizuelno izgleda veoma dobro, a i ako je bar veci postotak tacno ono sa novom tehnologijom implementiranom, ja cu biti zadovoljan. Ipak uzimam TV za nekoliko slijedecih godina, pa se nadam da cu biti zadovoljan. A, kao sto sam i rekao ranije, moja ljepsa polovina je vrlo sretna za izgledom :-)

Ukoliko ga uzmem (nadam se u iducih par sedmica), pokusat cu vam poslati bar neke "laicke" dojmove o TV-u, sa nekim slikama, cisto da mozda nekome drugom pomognem pri izboru.

Sada, malo iskakanje iz teme, posto vidim da Darco ima Dreambox, kakvo je iskustvo inace sa slikom na LCD-u? Trenutno imam MMDS, a imam Dreambox koji je u bukvalnom prijevodu u mom slucaju Dremabox, posto stoji u kutiji i ceka malo vise slobodnog (i ljepseg) vremena da odem kupiti antenu i montirati sistem, i naci nekoga za ostala podesenja :-)

Da li mogu ocekivati dosta kvalitetniju sliku na TV-u? Iako znam ogranicenja, interesuje me kako to izgleda u praksi?

Jos jednom hvala obojici na ulozenom trudu!

Pozdrav,
Amer

P.S. Darco, svidja mi se tvoj setup, i takvo nesto mi je iduci "finansijski" projekat dok malo ne stanem na noge poslije ovoga :-), jer moje staro kucno kino nema optickih ulaza, i jedva cekam da uzmem receiver i zvucnike.
I jos da je 800HD ili slicno :-) onda bi to stvarno bilo odlicno!

amer
VHS kazeta

Post Postao/la amer » 31 pro 2010, 10:19

I jos, cijenim vas trud i odgovor poslije citanja mog "referata" :-)

Odgovori