Sharp problem

Sve o televizorima marke Sharp.
Odgovori
brane984
VHS kazeta

Sharp problem

Post Postao/la brane984 » 28 pro 2011, 12:01

Uzeo sam Sharp Lcd LC-32SH130E,i nemoze uhvatiti niti jedan kanal,pokusao sam sa par antena ali bez uspjeha.Otisao sam u radnju i promjenio za drugi isti,jer sam mislio da je do tv-a,ali opet isti problem.Moze neki savjet sta da radim??

steeleye
HDTV ekspert

Re: Sharp problem

Post Postao/la steeleye » 28 pro 2011, 19:02

Ima li programa na drugim tv-ima, da li je bilo prije? Pregledaj instalaciju od antene do tv-a ako je vanjska antena. Jesi pokrenuo dvb-t skeniranje, izabrao odgovarajuću zemlju?

vvuukk
VHS kazeta

Post Postao/la vvuukk » 23 srp 2012, 23:06

POSTOVANI !
Imam dva pitanja vezano za SHARP LC-32SH340E ...
Kako konvertovati video zapis,koji sam snimio USB stickom sa tv-a...Jasno mi je da je snimljen u FAT 32 ,takodje u ts formatu,ja bih,da ga konvertujem u avi...Koliko sam razumio,prvo treba na racunaru da ga pretvorim iz FAT 32 u NTFS,jer i sistem XP,sam podigao u NTFS-u...Odradim pretvaranje u NTFS,ali i dalje ne uspjevam ni s jednim programom sa neta,da ga pretvorim u avi...Programi kao sto su Any Video Converter Professional,Aiseesoft TS Video Converter,Dicsoft Video Converter Platinum ne pomazu...Ili je,pokusavati ovako nesto,ipak nemoguca misija...tj.da je tv proizvodjac zakljucao-zastitio snimak...Opet mi nije jasno,snimljeno je u ts formatu,opste poznatom,na kraju price i proizvodjac je sve to udesio preko racunara,ako je zakljucao-zastitio snimke...Jel moguce,da se to ne moze PROVALITI ???
Drugo pitanje...
Na EPG-u mi nema dostupnih informacija...Da li je EPG uslovljen mojim kablovskim emiterom,tj.salje li on tu opciju ili ne ? Ili je problem,sto su me trgovci prilikom kupovine LCD-a,pitali koga gledam,ko mi salje signal,ja odgovorim kablovska ,ta i ta...Oni meni tada odgovore,da pocetnu instalaciju,treba da podesim na Njemacku.Je li u tom problem,ili u necem sasvim trecem ???
Unaprijed zahvalan...

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 24 srp 2012, 19:08

Pozdrav, nije potrebno "pretvarati" video zapis jer xp čita oba sistema, nisam upoznat sa ovim sharpom ali je politika proizvođača tv-a da zaštite snimljeni materijal sa tv-a pa se on ne može gledati niti na drugom istom modelu tv-a tako da otpada mogućnost kopiranja sa nekim od ovih programa.

vvuukk
VHS kazeta

Post Postao/la vvuukk » 25 srp 2012, 17:35

Hvala,znaci ipak nemoguca misija...A odgovor na drugo pitanje ???

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 30 srp 2012, 08:34

Zavisi od kabelske tv, obratite se njima.

Odgovori