Loewe ili Philips lcd ?

Teme vezane uz televizore koje nisu među navedenim markama.
perpetum
DivX v6.x.x

Loewe ili Philips lcd ?

05 lis 2008, 21:41

Pozdrav !
Imam jedno veliko pitanje oko kupovine telke.
Imam priliku uzet Loewe Modus 37L model .
Dvojba je zbog kontrasta od 800:1 i odaziva 9ms .
Ima samo jedna Hdmi sto i nije bas pohvalno,ali kada gledam da cu spojit samo dvd na telku dosta mi je a cuo sam da ima i razdijelnik da se kupi na 4 komada Hdmi .
Citam malo na netu testove ,ali nikako da nadem nešto pravo za taj model .
Uglavnom ga pljuju zbog Hdmi sto me toliko i ne baca u bed , citam da ima jako dobru sliku boje ,ali kao svaki lcd nema crnu duboku kao plazma .
Susjed kaze da si uzmem rađe Panaosnic plazmu 37pv 80 umjesto bilo kojeg lcd .
Nekako mi nije plazma rade bi lcd .
Druga je solucija Philips 37pfl 9732d kojeg na testovima po netu dosta hvale korisnici za razliku od Loewe Modusa kojeg ocito neki novinar u britanij pise za njega .
Uglavnom za Loewe dali su ocijene za dizajn 8 , sliku 8 , zvuk 8 makismalno je 10 ocijena dok cijena 7 .
Skup je a dobijo je 7 za cijenu u Britaniji .
Zanima me vase misljenje ?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Loewe ili Philips lcd ?

06 lis 2008, 21:50

Pozz!

Ako je neka dobra prilika zašto ne uzeti, samo bi bilo dobro prije kupnje vidjeti kako stvar diše s real life sadržajima... Da, jedan HDMI, 9 ms odaziv pokazuju da se radi o starijem modelu, starijoj tehnologiji, no ako je dobra cijena, mislim da se ti minusi mogu zanemariti.

Inače, crnu će uskoro imati i LCD-i jednako dobru kao i plazme - tajna je u LED pozadinskom osvjetljenju - pročitaj recenziju jednog takvog Samsunga - 0 kandela su uspjeli izmjeriti što je savršen rezultat. OK, tehnologija se još mora speglati jer ima dosta veliko ulazno kašnjenje zbog toga, no tako to ide... http://hdtelevizija.com/2008/10/05/hdtv ... ea-fullhd/
Bringing Definition to High Definition
perpetum
DivX v6.x.x

07 lis 2008, 00:35

Da cijena je dobra i stvar je sto dizajn Loewe ne mijenja vec samo update elektroniku .
Zasto nisu stavili vise hdmi nemam pojma .
Ocito satraju da je jedan dovoljan da ne mijenjaju kucistu izgled zapravo proizvodnju.
Kako je kontrast kod svake tvornice drukcije deklariran tako i te 9 ms bi trebalo biti mozda dovoljno kod tog telkaca da nema duhova kod brzih scena .
Vidio sam uzivo telku sa blue ray i dignutim up scalingom ako sam dobro napisao na 1080 p na 60hz i dobro ga guta za razliku od Sony lcd koji od najjeftinijeg do najskupljeg ima odaziv 8 ms a slika na blue ray ocaj od zarnatosti .
S time da Sony cak mozda ima i Hdmi 1.2 dok za Loewe neznam .
Nisam neki sada znalac pa me isparvite ako sam sta krivo rekao .
Navodno sam cuo da sve sto je ispod 12 ms odaziva da zapravo ljudsko oko nemoze primjetit da su duhovi na ekranu kod brzih scena .
Malo sam se i kod jednog elektronicara rapitivao i kaze vrlo jednostavno ako ti je slika dobra za tvoje pojmove uzmi ga znas da se radi u svabiji i dobri su to telkaci i visoka klasa , samo opet se bojim da ta konfekcija od Philipsa sta gledam 37pfl9732d nece biti bolja .
Susjed kaze daj nemoj biti lud uzmi si plazmu 37pv 80 i to ti je najbolji izbor slika odlicna .
E sada bi ja Panasonic mada nisam ljubitelj njega , pa burn is .
I ovako sa 3 metra na knap mi je 37 " a plazma manja ne postoji .
Sada dolazi do trileme .
Zbog cega ?
Panasonic je jeftin , Philips je amo reci skup a Loewe je kao Philips trenutno inace skuplji .
Za sta biti pametan i reci kupio sam kvalitetno dobro , ako si i bacio velike novce s cim biti zadovoljan .
Problem je u tome sto se sva ta tri telkaca nemogu pogledat u isto vrijeme na istom mijestu i odlucit gdje je slika najbolja .
Kada onako malo laicki dodem do trgovca u Jankomiu nikako da kaze da je Panasonic plazma bolja od Philipsa dok na forumima , grupama citam da je plazma bog za lcd .
Postavlja se tu pitanje rezolucijie kod plazme 1024x 768 pixela .
Dolazi u kvart digitalija ( b-net ) .
Kupuje se telkac da se gleda duze a ne mijenja kao carape ,a opet sve ovisi do kada ce izdrzat vremenski ( kvarove naravno da nemogu sprijecit .
Philips 2 godine jamtvo s time da se da nadoplatit da ima 5 godina
Panasonic 1 godina
Loewe 3 godine .
Philips made in belgija ili france serija 9
Panasonic made in Česi
Loewe made in German .

Sta kazes na to ?

Poz!
perpetum
DivX v6.x.x

24 vel 2009, 17:53

Evo napokon dobio mali !
Za znalce ako je tu Tony koji prati tv i ostala ekipa .
Molim misljenja ali sada stvarno misljenja .
Modeli su slijedec :

Modus L37
Xelos A42

Connect 32
Moze po redu arumentirano koja je marka od ovih u dijagonalama bolja i jeftinija .
Samo da napomene cijene su strahovito pale .
Dobio sam mail danas pa me zanima i to misljenje .
:mrgreen:
perpetum
DivX v6.x.x

24 vel 2009, 18:36

Ma snalazim se gledao sam te testove .
Mislio sam iz prve ruke .
Modus su proglasili ili je slika dobra ili nije , meni je los svakom tko je napsiao svoje misljenje .
Mrzim ovo crna boja !
Pa crna nema niti jedan lcd .
Hdmi ima samo jedan to je lose .
Xelos koliko sam skuzio odlican !
Koliko vidim ni Connect nije tako los .
U slucaju da netko ima od ta tri modela neka napise neku svoju recenziju .

Hvala !

Natrag na “Ostale marke/brandovi”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 25 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23603.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.