Dobrodošli na osvježeni forum HD Televizije! Osim novog dizajna koji je sada prikladan za pregledavanje na svim platformama (računala, mobiteli, tableti...), novi forum donosi i ponešto drugačiji raspored podforuma za lakše snalaženje. U narednim danima ćemo intenzivno raditi kako bismo učinili druženje na forumu još ugodnije nego prije, a za svaki komentar nam se možete javiti komentarom na

KAKO ULOVITI HD HRT PROMO SIGNAL SA USB DVB-T KARTICOM???

Sve o HD uslugama Odašiljača i Veza
m.ar.e.s
VHS kazeta

KAKO ULOVITI HD HRT PROMO SIGNAL SA USB DVB-T KARTICOM???

PostPostao/la m.ar.e.s » 29 svi 2008, 22:08

Braco pomagajte!!!

I to brzo pomagajte jer evo jos koji dan i pocinje...

Za pocetak pozdrav svima i cestitke na zbilja potrebnom forumu kojeg sam na zalost tek danas otkrio.
Situacija:

Hocu gledati HDTV i to HRT2 za koji HRT nema (niti na danasnji dan kad sam ih opet zvao) pojma kada ce poceti sa emitiranjem-OiV ista prica.

Posta sam u zadnjem BUG-u kao preporuku vidi Terratec Piranha USB DVB-T karticu fino sam otisao i kupio je prije tjedan dana.
I tu su moje muke pocele.
Prvo i prvo, ne radi na x64 Visti.

Drugo i drugo nakon sto u Dugavama na onu svoju malu brljavu antenu nis nije ulovila otisao sam u Dubravu i na krovnoj anteni sam ulovio Sljemenski signal u MPEG2 sa ona standardna 4 kanala na 27. koja ionako lovim sa integriranim tunerom u Sony LCDu.

Mislio sam da mi nije signal sto se emitira sa Prisavlja u "dohvatu" pa sam fino otisao, ni vise ni manje, neg' pred Prisavlje i to sa laptopom koji ima x32 vistu i prek kojeg sam i ulovio ovo gore spomenuto u Dubravi.

E tu se fakat zakuhalo.

Normalno da je kartica i tamo nasla samo ova 4 kanala u MPEG2, i to, normalno, sa onom svojom brljavom antenom. Od tog dana sam ja nainstaliravao 5 vrsta MPEG4 H264 codeca, programa za gledanje DVB kanala, izmjenjao sve zive postavke sa kojim codecima da mi programi rade, ma sve sto covjeku na pamet pasti moze ja sam instalirao pa pokusavao uloviti HD HRT promo u Dubravi koji je sa 26 prebacen na 56 kanal (btw to niti lik na informacijama OiV nije na danasnji dan znao nego je tvrdio da prebacivanja nije bilo pa mi se kasnije ispricavao kada je kroz 2min. uspio odnekud iskopati tu info.) Plač

i danas opet otisao pred HRT da bi dozivio ponovni debakl opisan ranije sa ona 4 kanala...

I sta sad da radim? Evo ode ja sutra ponovo pred HRT samo mi ljudi dajte neki info sta da radim, sta da instaliram, kako da pronadjem taj HD HRT promo jer cu pojesti i karticu i laptop.

Hvala Vam dobri ljudi, i Bog Vam dao zdravlje i srece koje ja nemam :)

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: KAKO ULOVITI HD HRT PROMO SIGNAL SA USB DVB-T KARTICOM???

PostPostao/la Darco » 30 svi 2008, 09:48

Pozz m.ar.e.s, dobrodošao na forum!

Što se HRT HD promo programa tiče, jučer sam skenirao svojom USB DVB-T karticom i nisam ga pronašao. Čini se da ga već par dana nema, kako je napisao član mrle u ovom topicu: http://hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=58&t=107.

Inače, koju aplikaciju koristiš za gledanje DVB-T-a? Jesi probao AltDVB?
Bringing Definition to High Definition

kosac1
VHS kazeta

PostPostao/la kosac1 » 30 svi 2008, 13:59

Signala ima HD PROMO, ali javlja grešku u vezi "channel lock" ili tako nešto. U svakom slučaju ne radi.

nickname
VHS kazeta

PostPostao/la nickname » 31 svi 2008, 15:00

Jutros bio u HG-Spotu Mandi i vrti im se HD-Promo na televizorima. I pitam lika jel to sad hvataju ili im je snimljen materijal, kaze ne, sad hvatamo. Pitao sam ga da li su ovih dana imali nekih problema, kaze da ne, da im sve uredno radi. Ja sam inace jedan od onih nesretnika koji uhvate samo 4 kanala. Sa reciverom za TV (quadro) uhvatim 5 kanala. (4SD+HD Promo), ali naravno na HD Promo cujem samo zvuk, nema slike. Kad tu istu antenu spojim na TV karticu Avermediu koju sam nedavno kupio, nadje mi samo 4 kanala. Quadro pokazuje jacinu signala 75%(za HD Promo), antena je vanjska, riblja kost, usmjerena tocno prema HRT-domu, ima mozda nekih 1-1,5km zracne linije (http://img527.imageshack.us/img527/1341/p5270002xm9.jpg). Neznam zasto ne hvatam, u koje god doba dana da upalim Quadro vidim da HD Promo radi, a sad zasto ga ja nemogu uhvatiti sa TV karticom nemam pojma. Ima ko kakvu ideju?

Mytbit
Video CD

PostPostao/la Mytbit » 31 svi 2008, 17:27

ni ja ne hvatam HD Promo vec neko vrijeme, DVBviewer ocitava neki stream jako niskog bitratea (cca 192 kbps)...

ja preporucam za gledanje HD-a CoreAVC ili ffdshow dekoder te DVBViewer za gledanje...problem je sa tim DVB-T karticama da one hvataju HD signal ali softver koji dolazi s vecinom nije spreman za HD jer uglavnom koristi neke vlastite dekodere za MPEG-2 a vanjske dekodere upoce ne sljivi...zato treba uzeti neki od alternativnih viewera (DVBViewer, AltDVB, ProgDVB) u kojima se moze birati kodek

salvaje
S-VHS kazeta

PostPostao/la salvaje » 01 lip 2008, 08:02

Dok je Croatel bio aktivan lovio sam ga sa Gigabyte-ovom combo analog/dvb-t karticom. Za gledanje sam koristio DVB Dream, probao sam i DVB Viewer no u njemu kartica nije podržana. Za h264 koristim CoreAVC Professional codec, za mpeg2 ffdshow i za zvuk AC3Filter. Professional verzija kodeka je poželjna jer za razliku od obične podržava višejezgrene procesore.
Kao što rekoh navedeno je bilo adekvatno za prijem HD test programa dok je radio Croatel. HRT HD promo nisam nikada uspio uhvatiti, nije mu bilo ni traga kod skeniranja kanala.
Stanujem u zagrebačkoj dubravi na prvom katu zgrade, prijemna antena (cca 15dB dobitka + pojačalo) je bila prislonjena uz prozor koji gleda na zapad uz mnoštvo prepreka, prvi kat, lokacija okružena zgradama. Prijemni signal je bio dosta slab ali je išlo, za očekivati je onda bilo da uhvatim i HRT Promo pošto je tv dom na prisavlju vrlo blizu lokaciji sa koje je emitirao Croatel.
Danas planiram preseliti antenu na vrh zgrade (18 katova + strojarnica lifta), ako to ne upali :x OiV

Girith
S-VHS kazeta

PostPostao/la Girith » 01 lip 2008, 21:09

nickname je napisao/la:Jutros bio u HG-Spotu Mandi i vrti im se HD-Promo na televizorima. I pitam lika jel to sad hvataju ili im je snimljen materijal, kaze ne, sad hvatamo. Pitao sam ga da li su ovih dana imali nekih problema, kaze da ne, da im sve uredno radi. Ja sam inace jedan od onih nesretnika koji uhvate samo 4 kanala. Sa reciverom za TV (quadro) uhvatim 5 kanala. (4SD+HD Promo), ali naravno na HD Promo cujem samo zvuk, nema slike. Kad tu istu antenu spojim na TV karticu Avermediu koju sam nedavno kupio, nadje mi samo 4 kanala. Quadro pokazuje jacinu signala 75%(za HD Promo), antena je vanjska, riblja kost, usmjerena tocno prema HRT-domu, ima mozda nekih 1-1,5km zracne linije (http://img527.imageshack.us/img527/1341/p5270002xm9.jpg). Neznam zasto ne hvatam, u koje god doba dana da upalim Quadro vidim da HD Promo radi, a sad zasto ga ja nemogu uhvatiti sa TV karticom nemam pojma. Ima ko kakvu ideju?

pa kolko ja znam Quadro ima samo jedan DVB-T receiver, koji podržava samo MPEG2, pa je i normalno da nemožeš gledat HRT HD Promo...

ili griješim?

nickname
VHS kazeta

PostPostao/la nickname » 01 lip 2008, 21:48

Girith je napisao/la:pa kolko ja znam Quadro ima samo jedan DVB-T receiver, koji podržava samo MPEG2, pa je i normalno da nemožeš gledat HRT HD Promo...

ili griješim?

Ma da, ne bunim se ja sto ne vidim sliku, samo kazem usporedbe radi, da on uredno hvata signal, znaci signal je prisutan, postoji, emitira se. To što ne vidim sliku me ne brine. Nego neznam zasto TV kartica ne hvata taj signal, s iste antene. Probavao sam razne software-e, i ne nadje ga uopce. Tv kartica u skeniranju pronadje samo 4 kanala, cak kad unesem da pretrazi samo 754MHz, opet nista ne nadje. Neznam sta oni petljaju po tome. Frend je na osmom katu, prije je lovio sve kanale, sad i on samo 4. Neznam do cega ovisi da neki reciveri/TV kartice hvataju HD-promo a neki ne. Po meni ga u skeniranju kanala moraju naci svi, a sad da li ga netko moze gledati ili ne ovisi o podrsci za MPEG4, codecima, software-u i sl.

Girith
S-VHS kazeta

PostPostao/la Girith » 02 lip 2008, 08:44

ja sam isto hvatao signal sa svojim DVB-T receiverom, al ni ja više ne hvatam... stvarno čudnovato...

nicko
S-VHS kazeta

PostPostao/la nicko » 02 lip 2008, 13:27

@m.ar.e.s: TerraTec je nedavno sa novim verzijama svoje Home Cineme ukinuo HD podršku, samo zato da bi mogli naplaćivati posebnu HD verziju 10€ :evil:
Ja ti mogu poslat verziju 5.73, to je zadnja koju imam koja lovi HD, ali meni ne radi baš dobro, jer mi se komp smrzne nakon minutu-dvije.
Tako da moja preporuka je da nabaviš DVB Viever PRO koji ima HD podršku, pa sa njim gledaš. Od codeca imam instaliran Cyberlinkov PowerDVD 7.3 verziju i on mi se pokazao najboljim za gledanje HD-a, pa namjesti tako u Home Cinemi, ako preko nje misliš gledat.

Meni se definitivno najbolje vrte programi na OS Xu, sa EyeTV-om. Savršen program, IMHO dosta bolji od Home Cineme i HD radi savršeno.

Zaboravih reći, ja imam TerraTec Cinergy Hybrid T USB XS. Trenutno radi HD Promo na 56-tom kanalu.

P.S. Jel zna netko hoće li se Euro emitirati umjesto HD Promo-a ili će ga staviti na neki drugi kanal?

Natrag na “OiV i digitalna televizija”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.