Philips 32PFL8404H ili ...

Pitanja i diskusije o televizorima.
uki
VHS kazeta

Re: Philips 32PFL8404H ili ...

Post Postao/la uki » 18 stu 2009, 23:04

Ne mogu se oteti dojmu da malo ne favorizirate plazme i Panasonic. Sve mane LCD-a se jako ističu, a mane plazmi se iskopaju duboko u forumima kad netko baš konkretno pita.

Po meni bi na svaki test plazme (koje imaju/odnosno nemaju mogućnost) trebalo staviti upozorenje da zvuk koji dođe preko HDMI-ja se ne može poslati na reciver digitalnim outputom (ako sam dobro shvatio u nekom postu). Mislim da puno ljudi ima AV reciver ili kućno kino (bez HDMI in/out s podrškom za 1080p) i da bi baš zvuk htjeli dovesti iz tv-a na reciver (kućno kino) putem optical/coaxial outputa.

Darco je naglasio za 8404 da ne postoji 8404 4:3 aspect (što je po meni stvarno nedostatak), ali i kod svake plazme treba onda staviti da se ne preporuča gledanje u 4:3 što sam isto saznao od vas ali duboko u forumima. Kakve koristi što ima ako nije baš dobro. Ako netko misli i da je bezveze, svejedno mislim da se treba ostavit korisniku na izbor. Postoje i najbolji mod slike, al svejedno proizvođač ostavi još par njih na izbor.

Priča se kako su LCD-ovi skuplji, a ja baš i nisam stekao takav dojam, bar ne u nekoj klasi koju sam ja gledao. Evo i primjera. 42G10 dođe 2100KM u BiH isto kao i philips 42pfl8404, a samsung 40B650 1800KM. I onda je philips neopravdano skup?!?! Ali razlika philips - samsung je manja ako se uzme u obzir da je samsung 40, a philips i panasonic 42 inča. G10 ima nešto multimedije, ali tek g15 (2500KM) ima podršku za DLNA, a V10 izlaz na internet (oko 2900KM).

I vjerojatno će biti još stvari koje će isplivati.

E sad, na ne preferiram niti LCD niti plazmu, ali bih volio ovdje saznati sve činjenice pa odlučiti po svojim prioritetima, a ne da se neke mane više ističu od drugih.

Priznam motion resolution prednosti plazme. Oštrinu slike nad LCD-om, ghosting bez 100Hz i uglavnom dojam amaterske snimke s uključenih 100Hz-a na LCD-u. Ali isto tako i dodatne funkcionalnosti LCD-a nad plazmom. Pa nisu ni prije ljudi plaćali isključivo 1000KM za tv sa vrhunskom slikom nego je bilo i onih koji su kupovali tv samo sa odličnom slikom i PiP ili teletextom s memorijom....

I molim vas sad bez križarskog rata za plazmu samo sam vam rekao kakav sam ja dojam stekao i razloge zbog kojih sam ih stekao. Ova stranica ima 50 puta više pozitivnih stvari nego negativnih, tako da nikako ne želim da steknete krivi dojam. Stranica i forum su odlični, ne mogu se postidjeti niti jednog globalnog sajta!!!! I hvala vam za vaš trud!

---------------------------

I sad nastavak priče:

Ako stoji priča oko HDMI->TV->reciver, na koji način da priključim zvuk na X10 (naravno ne analogno nego digitalno)? HDMI splitteri što daju hdmi + optical audio su 100-200 dolara :(

Mijenja li se situacija na G10 i koliko je SD slika lošija u odnosu na X10?

Ako sam već na 2100KM, ima li 8404 taj problem? Ako nema kakva je SD slika 8404 u usporedbi s G10 (mislim da ste rekli da B650 ima možda i najbolju SD sliku među FullHD panelima) i ima li i on just aspect kao i panasonic i je li tako kvalitetan?

HD slika 8404-orke je dobila od Darca dobre ocjene iako je preporučio da se filmovi ne gledaju sa HD Natural Motionom. Pitanje je, da li je ne-oštrina i ghosting previše utječe na dojam slike (pošto je opća ocjena da "philips briljira kad mu se ponudi HD slika"(odlične boje kože, crna boja kože...)?
Kakvo je stanje po pitanju utakmica - HD naturall motion je preporučljiv ili ako nije kakav je dojam bez njega?

Ovo pitam zato što ne mogu sam pogledati svojim očima.
U Mostaru, zasad 1 izloženi 8404 i to 37 uopće nije ukopčan.
U Robotu - TV sliku priključili samo na manje TV-e, na većim samo promo materijal, a bogec prodavač ne zna uključiti sliku iako ima antenski kabel i mulja :) Naravno, tamo su samo Samsung modeli prikopčani i pokoji Sony i manji Panasonic, veći su ugašeni.
VT Commerce u Ljubuškom - zastupnik Panasonica u BiH ima spojen i TV signal i neki player, ali X10 je izložen, ne i G10 da mogu usporediti razliku u SD slici :( :)

uki
VHS kazeta

Post Postao/la uki » 19 stu 2009, 12:57

Televizor nema interne dekodere za svaki HDMI ulaz ponaosobno da bi mogao dekodirati multikanlani zvuk sa HDMI ulaza.

Dakle po ovom pitanju plazme i LCD-ovi se ne razlikuju.
Aha. Nisam ja onda skužio tipa. On je u biti govorio da mu tv nema analogni 5.1 izlaz! Ja sam mislio da se zvuk koji dolazi sa HDMI-ja uopće ne može proslijediti kroz SPDIF. Koliko sam sad skužio, može svaki sa digital out-om (bilo optički bilo koaksijalni) proslijediti dobiveni zvuk sa HDMI-ja van!

Što se klasa tiče, ne bih se baš složio. To što bi hipotetski neki sony iz dna ponude imao približnu sliku od najskupljeg Samsunga ne treba značiti da oni spadaju u istu klasu.
Tako i G10. Ako je plazma superiorna u prikazu slike u odnosu na LCD, mislim da ne možemo staviti x10 i Philips 8404 u istu klasu i reći da je Panasonic upola jeftiniji. Postoji više kriterija za kreiranje klasa. Ako bi to bila isključivo kvaliteta slike onda bi dobili da je X10 sa HDready iznad Samsung LED LCD TV-a!

Na više site-ova sam vidio usporedbe B650, 8404 i G10 kao modele slične cijene. A u biti tvrtke same određuju pozicioniranje svojih modela u određene klase (najviše po cijeni). To što će plazma uvijek pobijediti LCD u prikazu slike, Bože moj.

Samo mi nije jasno kako to da Panasonic i Pioneer nisu uspjeli razbiti zablude po pitanju starih mana plazmi. I zašto uz superiorniju sliku s odgovarajućim LCD modelima ne nude popratne funkcionalnosti tako da nitko više ne bi kupovao LCD-e?!

Da X10 ima verziju s NetTV-om za dodatnih 10-20% osnovne cijene ne bih se razmišljao. Ali kad hoćeš dodatne funkcionalnosti onda moraš ići isključivo na G15 i V10...
Al dobro..

Da, 90% vremena ću gledati SD TV , 10% mkv ripove (koji su 10GB i FullHD) i po tome X10! Ali isto tako ne mislim TV mijenjat za 3-5 godina, a tad će možda većina TV programa biti FullHD, a X10 je onda poddimenzioniran.

uki
VHS kazeta

Post Postao/la uki » 19 stu 2009, 15:37

U ovom zadnjem dijelu. Da bi to trebala biti kupovina za 7-10 god. koliko izdrži. A za 3-5 god možda nestane SD TV signala pa će onda X10 biti nedovoljan da se iskoriste prednosti tog vremena...

Nije bitno..

Pozdrav vama i hvala na odgovorima!

Bara
DivX 7

Post Postao/la Bara » 19 stu 2009, 15:51

uki je napisao/la: Što se klasa tiče, ne bih se baš složio. To što bi hipotetski neki sony iz dna ponude imao približnu sliku od najskupljeg Samsunga ne treba značiti da oni spadaju u istu klasu.
Tako i G10. Ako je plazma superiorna u prikazu slike u odnosu na LCD, mislim da ne možemo staviti x10 i Philips 8404 u istu klasu i reći da je Panasonic upola jeftiniji. Postoji više kriterija za kreiranje klasa. Ako bi to bila isključivo kvaliteta slike onda bi dobili da je X10 sa HDready iznad Samsung LED LCD TV-a!
Ja mislim da je Panasonic G10E televizor u popunosti u klasi recimo Philipsa 9704, jeftiniji i kvalitetom miljama bolji. Ako mogućnost spajanja na net razdvaja televizore po klasama onda smo promašili bit televizora, a ako cijena određuje klasu onda možemo zaključit da nema plazme u tako visokim klasama kao LCD-ova. Evo recimo ja se bavim fotografijom i npr. da moj aparat nema mogućnost videa, a konkurenstki ima onda oni nisu u istoj klasi ili sam ja možda sve krivo shvatija?

uki je napisao/la: Samo mi nije jasno kako to da Panasonic i Pioneer nisu uspjeli razbiti zablude po pitanju starih mana plazmi. I zašto uz superiorniju sliku s odgovarajućim LCD modelima ne nude popratne funkcionalnosti tako da nitko više ne bi kupovao LCD-e?!
Možda zato šta je većina proizvođaća napustila plazmu kao tehnelogiju i potpuno se posvetila LCD-ovima pa ljudi misle da je zbog toga LCD bolji?
Možda zato šta nema plazmi u malim dimenzijama?
Možda zato šta nisu dovoljno ulagali u njemu promidžbu dok LCD tabor npr. vara ljude sa nekim LED televizorima?

uki je napisao/la: Da, 90% vremena ću gledati SD TV , 10% mkv ripove (koji su 10GB i FullHD) i po tome X10! Ali isto tako ne mislim TV mijenjat za 3-5 godina, a tad će možda većina TV programa biti FullHD, a X10 je onda poddimenzioniran.
Neće nikada, ili bar uskoro, većina programa biti 1080p, oni će biti ili 1080i ili 720p. Je li ti uopće znaš kolko TV bi triba imati i sa koje udaljenosti gledati da bi vidija razliku između 720p i 1080p? Molio bih Nania da ti na ovo odgovori.
fotografiranje-vjencanja-split.com
Ukažite nam povjerenje!

MLADJO
S-VHS kazeta

Post Postao/la MLADJO » 19 stu 2009, 18:23

Ja recimo već sa 2m primjetim čelije na 720p TV-u i to me jako smeta, mada znam da večina ljudi to ne vidi.

@Nani...jasno mi je da danas slabije razumiješ šta ljudi pišu, dobro je da uopće funkcioniraš...je recimo poslije one Turske na EU nisam tjedan dana bio normalan...a poslije Ukrajine i Engleske isto
...jebiga, šta ti je nogomet, ali neka, i to je život.
Dobro da vas sudac nije pokrao (a mislio sam da hoće) kao Irce protiv Francuza...to tek ostavlja gorak okus u ustima.

Sorry, OT ... ne mogu se suzdržati kad je nogomet u pitanju

...a Slovenci odoše na SP...("ko bi reko čuda da se dese")...

Gotovo....sorry....

uki
VHS kazeta

Post Postao/la uki » 08 pro 2009, 21:42

@bara
Ja mislim da je Panasonic G10E televizor u popunosti u klasi recimo Philipsa 9704, jeftiniji i kvalitetom miljama bolji. Ako mogućnost spajanja na net razdvaja televizore po klasama onda smo promašili bit televizora, a ako cijena određuje klasu onda možemo zaključit da nema plazme u tako visokim klasama kao LCD-ova. Evo recimo ja se bavim fotografijom i npr. da moj aparat nema mogućnost videa, a konkurenstki ima onda oni nisu u istoj klasi ili sam ja možda sve krivo shvatija?
Oko ovih klasa se ne možemo složiti. Ja mislim da isključivo i jedino kvaliteta slike ne može biti mjerilo za kreiranje klasa. Ako je tako, kao što rekoh, onda bi plazma X10 od 1250KM HD ready bila klasa iznad LCD-a 9704 koji je 3-4puta skuplji. Kao što niti brzina ne može biti isključivi kriterij za klasu automobila jer bi onda mjerili nabrijani golf GTi sa superiornijim mercedesom sa slabijim motorom. Ili udobnost pa bi uspoređivali citroen niže klase sa passatom i tako dalje... Postoji više kriterija pa si čovjek odluči koji kriteriji su mu bitni, a koji nisu. Po vama bi se ove godine samo prodali X10, G10, G15 i V10 ovisno o količini novca...

Baš me zanima da li koristiš Nokiu 1100 (koja pretpostavimo ima kvalitetan zvuk) jer mobiteli su samo za pričanje i što davati više od 400kn za mobitel ako 1100 model ima najkvalitetniji zvuk (ili prijem signala). ŠTo će ti ekran u boji, touchscreen, exchange, OS sa mogućnošću stavljanja aplikacija, GPS-om, DIZAJN itd.

Ja bi recimo rekao ko nije pravi filmofil, kome je zanimljivo surfanje, neka uzme Philips 8404 jer je najbolje od svih proizvođača, a kome je bitna podrška za multimediju neka uzme Samsung B650 jer podržava najviše formata. Ko je filmofil neka uzme Kuro, V10... ovisno koliko novaca ima.
Možda zato šta je većina proizvođaća napustila plazmu kao tehnelogiju i potpuno se posvetila LCD-ovima pa ljudi misle da je zbog toga LCD bolji?
Zašto?
Možda zato šta nisu dovoljno ulagali u njemu promidžbu dok LCD tabor npr. vara ljude sa nekim LED televizorima?
MOra da su izrazito glupi kad imaju bolji proizvod, a puše od ljudi koji imaju lošiji proizvod ?!?
Neće nikada, ili bar uskoro, većina programa biti 1080p, oni će biti ili 1080i ili 720p. Je li ti uopće znaš kolko TV bi triba imati i sa koje udaljenosti gledati da bi vidija razliku između 720p i 1080p?
Pročitao sam koliko TV triba bit udaljen i s koje udaljenosti triiba gledat TV da bi vidija razliku između 720p i 1080p.

uki
VHS kazeta

Post Postao/la uki » 08 pro 2009, 21:46

Evo sad ovako, zapažanja ne-filmofila o kvaliteti slike za one ne-filmofile koji dođu ovdje.

Zaletio sam se do VT Commerca i imao X10, G10 i neki Panasonic LCD, sve mislim u 42". Tv analogni signal, slika nije bila kristalna i moram reći da nisam vidio razlike između X10 i G10 (ponavljam, slika nije bila potpuno čista), čak je na G10 slika bila malo živahnija zbog postavki boja tak oda to nisam uzeo u obzir! Stvar je da nisam vidio ni razliku između LCD-a i plazme. Malo je naravno sjajnija slika, kako se to kaže - plastičnija, staklastija kod LCD-a, ali na ovoj neidealnoj SD slici se to nije jako primjetilo. Puštanjem demo blue-raya plastičnost je očitija te se kad se primakne bliže vidi razlika fullHD i HD ready plazme.

Gledanje nogometne utakmice (e sad tu ne znam kakva je bila rezolucija pošto je demo, ali je sigurno veća od SD) - plazma ista kao crt (općenito je to dojam, da je plazma jako slična CRT-u), LCD ima onu osobinu dokumetaraca, tj. amaterskog snimka (očito zbog uključenih 100Hz), ali moram se pitati zašto je to lošije bar kod gledanja sporta? Tako nešto slično, "čudno" sam doživio već na CRT-u kod prijenosa atletike, dojam je bio drukčiji nego kod "obične" slike na TV-u, likovi su bili dinamičniji..
Najava filma XXX sa Vin Dieselom, jurnjava auta, eksplozija, mračne scene - opet nisam nešto osjetno primjetio (osim staklastije slike, uvijek), nisam ni skužio motion resolution da je u LCD-a lošiji, tj. bilo mi je isto oštra slika u brzim scenama...

Otišao sam u tehnomax vidjeti 8404, ali je on bio izoliran i spojen na demo materijal i to kompozitnim:(
Ali sam mogao usporediti općenito plazme i LCD-ove jer su neki bili spjeni na satelitski digitalni SD signal RTL II sa nekim filmom od prije 20 godina (lošije kvalitete snimka), a druga skupina na iskonov signal HRT2 skijanje.

Skijanje
Plazma kao da prenosi skijanje iz Siska ili Zenice - sa sivim snijegom (u odnosu na LCD, naravno) slika mutnija, ali ono što sam vidio kod LCD-a je puno gore, a to je nazubljenost slike, najviše se vidjelo na štapu skijaša. Nazubljenost se manje vidjela kad su promjenjene postavke slike iz vivid u custom (naravno da je i snijeg bio malo manje bijel i na LCD-u). U svakom slučaju gledljivije na plazmi.
Znam da ovo ne može biti ozbilja usporedba jer ne znam koji su točno modeli, al mislim da su 5k-7k kuna, znači slično pozicionirane, niti sam imao neku autonomiju niti znanja u tako malo vremena da se igram sa postavkama detaljnije.

Film na RTLII
X10 i G10 meni neprimjetni, V10 možda malo bolja slika. Slika mutna, razmuljana (stariji film, SD signal). Philips 9603 ili tako nešto i prošlogodišnja sedmica - slika oštra kristalna, ali efekt dokumentarca - rekao bih negledljiv, kvari dojam doista. S postavkom 9-ke na filmski dobio sam sliku kao na plazmi, zamućena, ali "prirodnih" pokreta!
9-ka je bila 10m od panasonic plazmi tako da ih nisam mogao vidjeti bok uz bok, ali kao što rekoh, za ne-filmofila nisam vidio neke razlike.

Pod ne-filmofilom mislim da mi detalji u kvaliteti slike nisu bitni, pogotovo kad ih ne uspoređuješ bok uz bok, naravno, jer doma ću imati samo jedan TV. Ali volim gledati filmove. Isto tako sam informatičar pa mi je net sastavni dio života i zgodna mi je stvar taj netTV.

Bitno mi je da nema artefekata, koje sam vidio na nekim LCD-ovima, da nema zatrzavanja slike - kojeg sam vidio na promo materijalu i to na philips 5-ici u dosta scena, na sedmici u jako malo, ali i na osmici u ponekoj sceni i to me živcira najviše. Sad ne znam je li to do izvora, prijenosa (kompozitni) ili televizije. Da li je to do procesora i javlja li se samo kod fullHD izvora ili i na manje zahtjevnim izvorima. Negdje sam naišao na forumu, tip spominje da i G10-ki zatrza slika (mislim bug forum i da je bara bio u raspravi)....

Eto, to su bila moja zapažanja.

Ironično je da za LCD daš love za veću klasu sa raznim pixelPrecise, hercima i slično pa ih onda isključiš da bi gledao film, dati pare za fullHD, a ako ne bolja onda ista slika na HD ready-ju naših tv postaja ili dovoljna rezolucija HDreadyja za 3m udaljenosti 42" TV.., dati pare da gledaš izobličene likove (4:3 na 16:9) :)
A isto tako bih volio nezahtjevno surfati da ne palim lap. Imati oštru sliku kod korištenja TV-a u ulozi monitora...

Možda ostati na CRT-u još koju godinu dok ne ispeglaju ta trzanja, dok signal ne pređe na 16:9... :)

DR77
VHS kazeta

Post Postao/la DR77 » 18 stu 2010, 20:13

Da li 37PFL8404H čita titlove za filmove sa USB?
Negdje vidim da ljudi pišu kako čita ako je ime filma i srt filea isto, a isto tako se može naći komentara da titlovi nisu podržani!?
Hvala na odgovoru!

uki
VHS kazeta

Post Postao/la uki » 22 stu 2010, 08:01

Ne čita titlove uopće. Što se tiče reproduciranja video datoteka Philips i nije u vrhu. Tu su LG i Samsung najjači. Bar su bili prošle godine dok sam ja kupovao TV i gledao njihove funkcionalnosti.

Odgovori