Toshiba,panasonic ili lg lcd tv

Pitanja i diskusije o televizorima.
Odgovori
vlati
VHS kazeta

Toshiba,panasonic ili lg lcd tv

Post Postao/la vlati » 07 lip 2010, 19:35

Molim vas za pomoć.Kupila bih lcd tv za cca 3600 kn a od ponuđenih su: : panasonic 32u10e,lg 32ld350 i toshiba 32lv733. Koji bi mi preporučuli? Hvala

vlati
VHS kazeta

Re: Toshiba,panasonic ili lg lcd tv

Post Postao/la vlati » 10 lip 2010, 13:33

Puno hvala na odgovoru.

kasandro
VHS kazeta

Post Postao/la kasandro » 22 srp 2010, 20:53

Nani, da li bi mogao molim te malo elaborirati ovaj odgovor?

Tražim istu stvar i nakon filtriranja također sam sveo na ova 3 televizora s time da sam sa različitih strana dobio različite preporuke. Prodavač u dućanu mi je rekao da je TOshiba najbolja od ponuđenih , a i na Vašoj stranici je prošla prilično dobro koliko sam shvatio iz recenzije. Uglavnom, s kime god sam pričao taj LG je stavio na zadnje mjesto (?)

Jeli baš po svemu bolji? Skroz si me zbunio sad, a sutra sam se spremao po Toshibu... :?

Poslao sam čak i PM a onda naknadno vidio da ne odgovoraš na PM :)

TV je za sobu i gledanje iz kreveta na cca 2,5 m, televizijski program (MAXTV) , na njega namjeravam spojiti WD live ili slični multimedijalni player za gledanje Divx-a i MKV ... i to je to...

Na kraju ću otić u servis pitat koji se najmanje kvari i toga kupiti :lol:

kasandro
VHS kazeta

Post Postao/la kasandro » 23 srp 2010, 14:39

Hvala !
Pročitao sam "edukativni članak" da bi skužio što je uopće interpolacija (?) i odma da kažem bravo i za to. Bolja interpolacija bi značila bolje/jasnije prikazivanje pokretnih scena , jel? To nije podatak za odbaciti...

U dućanu sam bio i vidio uređaje na djelu. Približavao sam se nosom skroz do ekrana :) i odmicao 3 metra ali na onim promo sadržajima koji se tamo vrte nisam vidio razliku. Toshibina mi se slika tamo činila najboljom , a i zbog preporuke već sam bio odlučio za nju, ali znam da tv treba malo podešavati da dobiješ ono što želiš a oni izloženi tv-i su vjerojatno samo uključeni i rade po tvroničkim postavkama. Probat ću malo po postavkama ako budu dali...

Hvala na odgovoru !

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 25 srp 2010, 15:58

Kasandro, probaj u dućanu postaviti TV-e koji te zanimaju u filmski/kino način i vidi koja ti se slika više sviđa. Dva LG-jeva modela koja smo testirali imaju dosta neprecizne boje i nijanse sive ravno iz kutije, no kalibracijom se mogu odlično podesiti. Toshiba ima solidne boje ravno iz kutije, premda je kod nijansi dosta izrađena crvena boja kod modela što smo testirali. Naravno da sve ovisi od modela do modela, no može dati indikaciju na što da se obrati pažnja prilikom gledanja.

http://hdtelevizija.com/2010/05/21/rece ... 3g-80cm/6/
Bringing Definition to High Definition

kasandro
VHS kazeta

Post Postao/la kasandro » 26 srp 2010, 08:45

Hvala Darco !

U onom trenutku bio sam sigurno za Toshibu jer mi se dopala, jer mi je prodavač preporučio i jer sam pročitao Vašu recenziju. Također sam i stekao dojam da je Toshiba kao firma pouzdana što je meni jako važno. Kad je Nani napisao "lg bez razmišljnja" a bez nekog posebnog objašnjenja malo mi se uvukao crv sumnje. Ja radim sa mobitelima npr. i kad me netko pita između dva-tri modela koji je bolji ja kažem o svakom ponešto da se sam odluči, a kad kažem da uzme jednog bez razmišljnja onda to znači da su ova druga dva sranje :lol:

S obzirom da nemam pojma kako se i s čime radi kalibracija za mene je logičnije uzet onog koji mi je bolji out of the box tako da ću , čini se , ostati pri Toshibi.
Jedino me malo "zeznuo" Telebit sa svojim povoljnijim cijenama pa možda ipak odem na nešto "jače" kad već mogu dobiti za iste novce.

Odgovori