dvi-hdmi, spajanje kompa i tv.a

Diskusije o televizorima koji koriste LCD (TFT) matricu za prikaz slike.

dvi-hdmi, spajanje kompa i tv.a

PostPostao/la ive » 25 ruj 2008, 09:32

Pozdrav!!

Google mi reko da se obratim vama na ovom forumu paaa here it goes.
Televizija je Philips (philips slc7.1ela) i spajam tu telku na PC u kojem je ATI HD 4850 grafička.
Spajam ih preko dvi-hdmi kabla.
Televizija je HD-Ready, znači nože prikazati rezolucije do 720p kako treba.
Moj problem je što mi ne želi prikazati rezolucije veće od 720*480.
Sve reze iznad toga izgledaju ko da imaju problema sa bojom...crna je crvena npr. pa se pojavljuju razne linije vertikalne ili horizontalne ovisi o sadržaju, isto različitih čudnih boja. I slika kao da titra. Sve izgleda ko da je komprimirano u loš .jpeg....digital noise bi ja reko. Frend mi kaže da je do kabla. Kabl je dug 10m ali da li bi to trebalo smetat? Čitao sam po forumima i stranicama o dobrim iskustvima sa dugim kablovima i da nebi trebalo bit do toga. Al opet...
Probao sam sve moguće kombinacije rezolucija i više ne znam šta da radim dalje.
Manual od TV-a kaže da podržava sve rezolucije do 720p.

Idem u krug..molim pomoć..savjet..kritiku..štogod.

Hvala

Ivan
ive
VHS kazeta

Re: dvi-hdmi, spajanje kompa i tv.a

PostPostao/la Darco » 25 ruj 2008, 20:34

Ive, dobrodošao na forum! Dobro te je Google usmjerio, nema što :)

Odmah da krenem s protupitanjem: koji kabel koristiš? Neki za par kuna iz Chipoteke ili kakav skuplji? Veće rezolucije povlače za sobom više podataka koji se prenose u jedinici vremena, a na ovoj udaljenosti signal na početku kabela bi se mogao razlikovati od onoga na njegovom kraju. Ako ti je zgodno probaj nabaviti negdje kraći kabel i vidjeti hoće li se boje pravilno prikazivati na većim rezama.

Što se trzanja i lošeg izgleda slike tiče, to je boljka tih zaslona čudne HD reze: pročitaj si više u ovom odgovoru na topic vezan uz istu temu koju sam prije koji mjesec ja otvorio: http://hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=237#p2209

Eto, toliko za početak!
Bringing Definition to High Definition
TV: Panasonic 39E6E LCD | DVD/BD: PlayStation 3 | Media centar: Tvix Slim S1 Duo Audio: Denon PMA700AE + ProAC Response Tri Tower + Mission M72 Home Theater + B&W ASW675 subwoofer
Darco
HDTV Mastermind

Re: dvi-hdmi, spajanje kompa i tv.a

PostPostao/la ive » 25 ruj 2008, 20:39

thnx,

kabl je onaj za 140 kuna is chipoteke. probat ću sa kraćim kablom pa javit.
bilo bi super da nije do kabla...ne zbog para već zbog toga šta kabel mora bit toliki...jer je pc u jednom kutu sobe a tv u drugom..hehe
ive
VHS kazeta

Natrag na LCD televizori i monitori

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.