Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
Odgovori
pavle
HD DVD
Kontakt:

Re: Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Post Postao/la pavle » 18 srp 2012, 15:01

Martin Mystere je napisao/la:Pozdrav svima.

Nov sam pa bih postavio jedno pitanje vezano za ovaj player.
Naime imam ovaj player gotovo otkad se pojavio i do sada sam sa ogromnim uspehom gledao mkv filmove od kojih tek retko koji nije hteo da pusti.
Juce sam skinuo sa neta jedan BD film (Sherlock Holmes 2) od svojih 37,6 GB kako bih ga pogledao preko ovog playera. Prebacio sam kompletan folder sa 2 subfoldera (BDMV i Certificate) na eksterni HDD kako bih ga pustio ali nema sanse da to izvedem - prosto posto mi je to prvi put da cinim ne znam kako.
Licno isao sam u folder BDMV/Stream/ i probao pustiti neki (prvi) od mase onih m2ts fajlova ali mi tom prilikom izadje samo poruka "Not Supported Audio Codec"!
Pomozite mi - u cemu je problem, kako da ga resim i kako je moguce uopste pustati na ovom BD playery Blu-Ray filmove sa eksternog HDD?
Hvala unapred.

svaki blu-ray pleer ima problema so ucitavanja t.j blu-ray rip filmove preko sopstvenok usb porta ,ustvari mnogo tesko otvaraju m2ts i ts fajlove ili kodeka,treba ti ts muxer.gui progdram ustvari demuxsirati film i odvoiti audio i sve poftorno vratiti u program mkvmerge- gui i pretvoriti u mkv taj proces mozes naci na youtube samo pisi m2ts to mkv convert,tako da vise neces imati probleme sa m2ts ili ts fajlove,znaci kad vidis kodek da je ts moja preporuka ne spustaj taj sadrzaj velika je verojatnost da ne moze procitati blu-ray.pozdrav

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 18 srp 2012, 15:11

Smallville013 je napisao/la:Podesio sam i ne pravi problem vise . Hvala na odgovoru i mozes li mi reci sta je to 24p i zbog cega je seckalo ?
obicno svaki film bolje je gledati na 1080/24p. radi stabilnost slici ali uvek to ne pali pa proces je obratnii,pa moras smeniti u 1080/50p. evropski pal .U praksi 1080/50p. moze gledati neku seriju ili neki smirenii sadrzaj,proces treperenje slici moze biti inicirano iz raznih sitoacija.Moze da ne valja hdmi kabel,moze da blurayu nije podesena rezolucija 1080p.,moze da sadrzaj nije dobar,moze i da hdd ne valja i t.d.Dobro je u ovom slucaju sto ovu opciju sto si smenio da se slika smirila,ako na drugi sadrzaj opet se javi ovaj problem probaj sa ove neke druge sugestije.pozdrav

Smallville013
VHS kazeta

Post Postao/la Smallville013 » 21 srp 2012, 13:21

Do sada ste mi puno pomogli . Nadam se da ce neko da mi pomogne i u resavanju ovog (novog) problema .

Skinuo sam jedan jako dobar horor koji se zove Insidious . Kazu da je jako dobar odnosno strasan pa sam hteo da proverim . Nije hteo da pusti pa sam ga prekodirao preko mkv merge . Posle toga je pustio film ali se culo seckanje sa zvucnika koje je jako cesto i glasno kada se pojaca naravno .
Film nije nikakvog posebnog formata ili oblika : 11gb Avc (14mbs 1920-798 at 23.976fps) DTS (1510kbps 48khz 24bits 6channels )

Sta mislite , da li je do podesavanja nekog ili kodiranja ili da jednostavno skinem drugi film ?

Uzgred film sam skinuo sa torenta : Insidious.2010.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi

pavle
HD DVD
Kontakt:

Post Postao/la pavle » 22 srp 2012, 11:08

Smallville013 je napisao/la:Do sada ste mi puno pomogli . Nadam se da ce neko da mi pomogne i u resavanju ovog (novog) problema .

Skinuo sam jedan jako dobar horor koji se zove Insidious . Kazu da je jako dobar odnosno strasan pa sam hteo da proverim . Nije hteo da pusti pa sam ga prekodirao preko mkv merge . Posle toga je pustio film ali se culo seckanje sa zvucnika koje je jako cesto i glasno kada se pojaca naravno .
Film nije nikakvog posebnog formata ili oblika : 11gb Avc (14mbs 1920-798 at 23.976fps) DTS (1510kbps 48khz 24bits 6channels )

Sta mislite , da li je do podesavanja nekog ili kodiranja ili da jednostavno skinem drugi film ?

Uzgred film sam skinuo sa torenta : Insidious.2010.1080p.BluRay.x264.DTS-WiKi
Nekada filmovi ne mogu se dobro ispeglati preko mkv merge,vidi probaj opey sa mkv merge ali orginalnu verziju samo smeni compresion ili stavi na'' none'' ili ''zlib'' ,ako opet nece onda simni ponovo film sa neki drugi torent.Problem zvuka je radi kompresiju sto ste uradili sa mkv merge.pozdrav

tufek
VHS kazeta

Post Postao/la tufek » 28 srp 2012, 11:55

Vozdra raja,

Imam LGBD660 Blu ray player već gotov godinu dana i stvarno sam zadovoljan. Mreza radi perfektno, čita sve živo, titlovi odlični, YOUTUBE... za moje potrebe i previše. Međutim, prije dva dana tj. četvrtak 26.07. YOUTUBE prestaje da radi.

Učita on sva tražena videa, no kad klikneš PLAY na neki video on izbaci poruku ZAHTJEV NE MOŽE BITI ODRAĐEN :shock:
To su obični dječiji crtići, pjesmice i tome slično, što je ferceralo mjesecima bez problema. Pomislim da je Int.mreza u kvaru, upalim PC i sve što LG player ne očitava na računaru ide bez problema.

Mozda sam na krivoj temi al bih zamolio za pomoć jer navuko sam djecu na to internet sranje koje sad ne radi.

Hvala unaprijed.

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 30 srp 2012, 09:45

Vidio sam već da se pojedini vlasnici bd660 javljaju sa ovim problemom ali nisam još vidio riješenje, probajte napraviti update firmwarea, pogledajte postavke u firewallu, ako ne pomogne konfigurirajte mrežu ponovo.

tufek
VHS kazeta

Post Postao/la tufek » 30 srp 2012, 21:46

Mreža na ovom playeru radi bez problema, kao i ostale internet usluge (DAILY MOTION, RADIO, VREMENSKA PROGNOZA, PICASA i sl.). Međutim kad je YOUTUBE u pitanju dolazi do problema. Ono što sam primijetio juče i danas, jeste da on ipak otvara vrlo, vrlo mali broj videa (1%)

Prije nekih 10-ak dana je player već odradio automaski update tako da ću do novog update-a morat malo sačekat.

nikipaul
DivX v.3.x.x

Post Postao/la nikipaul » 05 ruj 2012, 22:33

Ja sam isto ima bd-390, ali sam ga prodao i služio je odlično. Što je sa novim modelima poput bd-620 ibd-420. Slabo se više rade recenzije. Da li ovi novi bolje i više čitaju formata, da li su napokon riješili da se titlovi mogu povečati kao i kod Samsunga. Nisam siguran što da izaberem. Novi Panasonic-220. On je vrhunski, ali nisam siguran da li će čitati kao LG sve i titlove ili neki novi Samsung.

nikipaul
DivX v.3.x.x

Post Postao/la nikipaul » 10 ruj 2012, 22:06

Evo sam danas isprobavao u Technomarketa LG bd-420 , Panasonic 120 i Samsung E6100. Panasonic ima najbolju sliku, ali ima opet problem sa titlovima, a ispod titlova je plava podloga. Samsung mi ima lošu sliku, izgleda da mu bolje čita titlove player na tv nego na bluray. LG je vrhunska srednja klasa za svakoga. Moram naglasiti da nema podešavanja titlova, ali su zato dosta veći nego na BD-390. Bravo lg. Otvara i čita skoro, pa sve.

ivan.ik
VHS kazeta

Post Postao/la ivan.ik » 23 svi 2015, 16:47

Da malo razbudim temu, pre neki dan je prestao sa podrškom za You Tube.
Da li postoji neki alternativni firmware ili jednostavno se pomiriti.

Odgovori