Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
steeleye
HDTV ekspert

Re: Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Post Postao/la steeleye » 30 tra 2012, 18:35

Pozdrav, normalno je da neće pročitati baš sve mkv, pročitaj malo, bilo je govora o tome ali većinu bi trebao, ako ne čita baš ništa vjerovatno je neispravan.

Smallville013
VHS kazeta

Post Postao/la Smallville013 » 30 tra 2012, 23:38

Procitao sam sve u ovoj temi od 1 do 18 strane ali niko nije dao objasnjenje koje i zbog cega mkv fajlove ne cita i (sto je najvaznije) kako resiti taj problem . Ivan.ik je napisao nesto sto mislim da je problem i kod mene . Moji svi filmovi su Audio : Dts . On je u svom postu napisao da i on ima problema odnosno da nece da mu cita dts audio codec . On mi je (verovatno) dao odgovor zbog cega lg bd390 nece da cita moje filmove ali mi i nije dao resenje . Svaka osoba koja se razume u audio formate zna da konvertovanjem dts-a u ac3 smanjuje kvalitet i velicinu filma za (skoro) 3 puta jer je ac3 audio format sa maximalnim prenosom zvuka od 640kb/s a prenos zvuka u dts-u je (obicno) 1500kb/s . Kod dts-ma je smanjivanje sa 5000kb/s na ac3 od 640kb/s . Za one kojima su bitni detanji ovo je izuzetno veliki problem . Probao sam da uradim sta je ivan.ik naveo kao ,,resenje" da bih bar video da li je ispravan i radi film ali je na zuvuku strasno mnogo izgubio , sto verovatno znaci da je player ispravan ali nece da procita dts audio codec (ne znam da li je to kvar ili jednostavno je tako napravljen) . Ako je to resenje onda ovaj ovaj player moze slobodno u kantu i vecina ljudi koji hvale ovaj player nemaju pojma .

Mislim da nije to resenje jer je dosta ljudi navelo da im citaju Dts i Dts ma audio codece (cak i neki su naveli filmove od 44gb) . Jedino mi nije jasno kako ? Ja sam sve zive nacine probao i nece . Na kraju cu zivce da izgubim .

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 02 svi 2012, 17:44

Imam lg bd390 vec trecu godinu, i meni cita svaki mkv koji sam probao, moja kolekcija sadrzi oko 1200 mkv filmova dosta ih ima dts zvuk veci dio ac3, ali svaki radi bez problema jedino nemoze citati, a to je poznato DTS-MA unutar MKV kontejnera, dok sa blu ray diska, ili m2ts fajla cita normalno, drugo nije bas da je bolji dts od 1500kb/s od ac3 640 kb/s kao sto bi se moglo misliti radi dosta veceg bitratea dts zvuka jer je ac3 daleko efikasniji codec od dts-a pa nema porebe za vecim bitrateom, druga je stvar kada se prebacuje iz jednog u drugi ima gubitaka, i razlike.
Ako ti nece da procita nijedan mkv sa dts (core) zvukom tj. 1500kb/s neispravan je da bog kaze jer treca godina nikakvih problema sa istim, a imam i bd 570 pored njega da sam imao problem sa bd390 nebih ovaj drugi kupio sigurno.

tomat78
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomat78 » 03 svi 2012, 20:34

taj blu ray je bio hvaljen pred cca 3 g i bio je "strojčina" meni mkv nije htio gutat jedino sa h264 codecom....

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 04 svi 2012, 15:03

Ja jos nisam nasao mkv koji neradi, osim ako je kodirano sa mpeg codecom pa spakovano u mkv kontejner, a to sto je star 3g. vjeruj mi da bolje radi od ovoga 570, ili novijeg 670 modela.

tomat78
S-VHS kazeta

Post Postao/la tomat78 » 04 svi 2012, 16:23

pa i to i mislim da se dobro drži s obzirom na 3 g a i u ono doba je bio super(bluray,mkv,bežično spajanje-youtube)
ja bio super zadovoljan , dok mi sad odrađuje posao mediaplayer....

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 06 svi 2012, 16:41

Ja sam radi optike izbacio media player, svi hd filmovi su mi na dvdima lagerovani, i rade odlicno, osim toga imam oko 70 blu ray filmova, i koncerata pa mi media player nije vise interesantan.

Smallville013
VHS kazeta

Post Postao/la Smallville013 » 07 svi 2012, 14:40

Resio sam problem ali delimicno . Na jednom drugom forumu mi je jedan clan rekao da skinem program Mkvtoolnix (mkvmerge) i da ga samo prepakujem . To sam i uradio i radi . Sve ostaje isto i codec i sve cak i velicina fajla ostaje ista . Nista se ne menja , samo ubacis film i kliknes start i to je to . Koliko sam ga ja razumeo ima veze ako je pakovan sa novijom verzijom i nekakvim komentarom ogg audio . Nije mi jasno nista ali meni je najbitnije da radi . Film koji sam konvertovao u ac3 radi 100% bolje u dts i extra sam zadovoljan .

Posto sam rekao da sam resio problem delimicno , to znaci da mi je ostalo jos problema . Sada mi cita DTS bez problema ali kada pustim film sa DTS MASTER AUDIO nece da cita . Isto tako nece da mi cita M2TS fajlove odnosno 80% nece 20% oce .

Da su vama vasi playeri citali dts master audio i m2ts fajlove ?

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 07 svi 2012, 17:16

To za prepakivanje je spominjano. i ovdje vise puta, i to cesto pomaze, ali bitno je da si rijesio.

steeleye
HDTV ekspert

Post Postao/la steeleye » 07 svi 2012, 21:52

Nije problem u nepodržavanju formata već u nestandardnim metodama kodiranja a tu bojim se nema pomoći bez ovog "provlačenja" kroz mkv merge (neki puta i to neće pomoći) to je dobro poznata stvar i velika većina media playera ima problema ili sa slikom ili sa zvukom pa tako i DB390.

Odgovori