Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
Bela
DivX v6.x.x

Re: Diskusije vlasnika: LG BD390 Blu-ray player

Post Postao/la Bela » 07 svi 2012, 22:00

Tacno tako, tu je najmanje do playera , a vise do toga sto svako misli da zna kodirati, uzmi npr. wiki, don, esir itd. svaki radi garant, a od ovih drugih ja cesto provucem film kroz handbreake, sliku kodiram, a zvuk samo kopiram pa radi svaki odlicno.

Smallville013
VHS kazeta

Post Postao/la Smallville013 » 08 svi 2012, 19:35

Da li imate resenje za hd master audio i m2ts fajlove . Jos samo to nece da cita cak i ako prepakujem sa tim programom . Da li ima mozda neki drugi program koji bi mi pomogao ?

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 08 svi 2012, 20:56

Ja koji sam god pravio sa programom tsMuxer mi je normalno radio.

ivan.ik
VHS kazeta

Post Postao/la ivan.ik » 23 svi 2012, 18:33

Pre par dana sam kupio Samsung BD-C5500, pored cene 40 e (plaćen 16 e, imao sam popust za reciklažu) oduševio me šta sve radi. LG BD390 neke filmove jednostavno ne pušta, drugim ton secka, pišti ili bude nerazumljiv, dok Samsung sve lepo odradi. Plus nije toliko izbirljiv što se tiče titlova a čak ima opciju za povećavanje fontova zatim vremensko pomeranje titlova itd. Slika je odlična čak mi se čini da ima veći kontrast od LG.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 23 svi 2012, 22:09

Po svim recenzijama ima losu sliku, i zvuk, ali ako tebi dobro radi onda neko nevidi dobro, sto se tice te konstatacije za kvalitetu citanja u odnosu na bd390 to je normalno ipak je razlika izmedju njih 2g. ili vise cak bd570 nema problema koje je imao bd390 (mada meni od preko 1000 filmova nijedan nije odbio reprodukovati).
Probaj porediti neki samsung od prije 3g. sa bd390 pa ces tek onda da vidis koje smece je samsung pravio (imao sam dva komada nista zivo nisu citali kako treba, a spori do bola), ili uzmi neki novi model lg-a pa uporedi.

ivan.ik
VHS kazeta

Post Postao/la ivan.ik » 23 svi 2012, 22:47

1. Image Quality
Our equipment showed that the video output performs identically to the PlayStation 3:
The BD-C5500 shows Blu-ray films with a striking amount of detail. It doesn't have dark areas that are indistinguishable from black, and it doesn't mix up colours either. We did, however, notice a slightly high colour temperature. Our tests revealed a difference in the average deltaE between the BD-C5500 and the PS3 of just 0.6, which is invisible to the naked eye.
2. Our reference Oppo BDP-83 did pass a few extra test patterns and has more image tweaking options than the BD-C5500, but the truth is that both players are going to have nearly identical image quality on the vast majority of movies.

Hvala Bela, tek sad sam siguran posle čitanja testova da sam za 16 evra kupio extra plejer. Sa prijateljom sam brzinski na plazmi Panasonic 42S20 upoređivao sliku i nismo primetili neke razlike sem jačeg kontrasta na c5500. Samsung je trenutno na Panasonic CRT 72 i čeka 50" plazmu da se dalje dokazuje.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 24 svi 2012, 07:17

Neznam nisam ga imao mada sam mislio kupiti, ali su me pojedine negativne recenzije odbile, pokusat cu naci te linkove pa postaviti, jedino moze biti da sam pobrkao modele, ja licno nakon dosta negativnih iskustava sa samsung blu ray, dvd, i kucnim kinima bjezim od njih (kolega mi radi u servisu nedize glave na poslu radi samsuga) jednostavno im nevjerujem. :mrgreen:
mada za te pare nebih ni ja razmisljao sekunde pa makar ga koristio samo godinu dana.

Evo sam provjerio, moja greska popljvan je model 5300, a ne 5500 to je skroz odlicno pogotovo za te pare.

ivan.ik
VHS kazeta

Post Postao/la ivan.ik » 24 svi 2012, 09:36

Bela što se tiče Samsunga delimo isto mišljenje, davno sam imao DVD koji sam dobio gratis uz zvučnike. Zadržao se kod mene dva dana i odmah prodaja. Komšija je takođe vratio CRT 100 Hz zbog ispranih boja. Sećam se slim CRT Samsunga sa neverovatno krivim slikama i sl. Zbog toga i izbegavam Samsung a i Sony mi je na listi za izbegavanje. Ovo malo parče lima, plastike ne teže od pola kile mi se zalepilo za srce zbog cene i par filmova koje je zver 390 loše varila. LG bi mogao izmenom firware-a da produži život 390-ici još par godina, ali koliko vidim nemaju volje za to. Da li je neko menjao fabrički firmware i ima li poboljšanja ?

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 24 svi 2012, 11:48

Nespominji mi slim fit tv, tri sam mjenjao, i na kraju uzeo lovu vece smece niko nije proizveo na svijetu od toga, meni BD390 cita sve odlicno, a tacno je da dio filmova sa DTS zvukom stuca, preskace mada mi se to nekad adesavalo sa wd hd media playerom, dok mi ovaj drugi lg (bd 570) nema tih problema, ali samo mkv sa dts-om i to neki oredjeni dio ne svi valjda zavisi od kodiranja i sl. imam oko 1300 mkv filmova, ali vise ih je DD nego DTS.

ivan.ik
VHS kazeta

Post Postao/la ivan.ik » 24 svi 2012, 21:59

Slim za malo da kupim, sva sreća na vreme provalim krivudavu sliku, ortak dao skoro 1000 e za to đubre. I sad na selu sa ovcama gleda TV. Videću da otvorim ovih dana oba plejera i da slikam elektroniku unutra.

Odgovori