Diskusije vlasnika: PlayStation 3 konzola i BD player

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
kiseli6
S-VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: PlayStation 3 konzola i BD player

17 lip 2010, 06:23

Najstariji ps3 ti je od 60GB! Nakon njega su izašli 40 i 80 i jedina razlika u odnosu na 60-ku je što nemaju čitaće kartica i ne podržavaju igre sa starijih konzola. Što se tiće zamjene harda , ako te ne zanima čuvanje podataka(možeš ih sačuvati sa backupom) onda samo izvadiš stari hard i ubaciš novi. Sad, nisam to radio ali mislim da mora biti formatiran u fat32(za fat32 sam siguran ali neznam dali ga moraš prije formatirati ili ga on formatira kad ga ubaciš). Svi su sata diskovi(preporuke su Toshibini) i ps3 podržava do pola TB. I još jedna razlika između konzola je ta što je 60GB rađen 90NM tehnologijom, dok su kasnije (dakle za 40 i 80 GB) prešli na noviju tehnologiju , sad točno koliko neznam ali troše manje struje i tiše su! Ovi novi slimovi su 45 NM! I bilo je problema sa 40GB modelima u startu jer su imali slabiji laser pa bi trebao izbjegavati prvo polugodište 2008 godine(proizvodnja), kako češ znati neznam ali ja imam 40GB sa kraja 2008. pa ti mogu pogledati seriski broj i td... Mislim da je to sve šta trebaš znati.
perpetum
DivX v6.x.x

17 lip 2010, 10:47

Bojim se da su sada pustili u prodaju te sa 40gb diskom samo sto je to pitaj boga iz kojih skladista pa da ljudima zamazu oci.
Mozda je bolje kada bi se takva igracka kupovala da se kupi slim od 120 gb ili ona veci sa 250gb mozda vani pa sapovratom poreza ga dobit za tamo nekih manje od 280 eura a ovaj sta je navlakusa za 1500 kn izbjegavat .

Nisam pametan ali cijena je nekako ok i dizaj mi je starog znatno lijepsi od novog .

LP!
kiseli6
S-VHS kazeta

17 lip 2010, 13:47

To je do tebe,naravno da je pametnije uzeti slim ako nije do para. A ako 40-tka ima garanciju onda možda nije ni to loša ideja.
IvP
S-VHS kazeta

08 stu 2010, 23:54

perpetum je napisao/la:Bojim se da su sada pustili u prodaju te sa 40gb diskom samo sto je to pitaj boga iz kojih skladista pa da ljudima zamazu oci.
Mozda je bolje kada bi se takva igracka kupovala da se kupi slim od 120 gb ili ona veci sa 250gb mozda vani pa sapovratom poreza ga dobit za tamo nekih manje od 280 eura a ovaj sta je navlakusa za 1500 kn izbjegavat .

Nisam pametan ali cijena je nekako ok i dizaj mi je starog znatno lijepsi od novog .

LP!

tek sam se uključio na forum pa nisam mogao prije reagirati na ovaj tvoj post..

takv ps3 ja kupio prije nekih dva, dva ipo mjeseca u sophos-laba u zg. radi se o "refurbished" ili repariranim modelima. repariranim u tvornici. ima godinu dana garancije. rekao mi čovjek ako mi ne radi ili ima nekakvih problema, donesi i dobivaš drugi.
ja uzeo i, za sada, sve pet. radi bez problema. blue ray filmovi izgledaju izvrsno (na bratovoj 42S20 plazmi).

tako, ako nisi do sada uzeo, ako ih još ima (što sumnjam jer cijena je bila boli glava) uzmi i nemaš brige..
HAJDUK ŽIVI VJEČNO!!
SRETAN TI 100-ti ROĐENDAN HAJDUČE!!!
IvP
S-VHS kazeta

09 stu 2010, 00:02

imao bih jedno pitanje za nanija ili nekog drugog u svezi ps3..

da li ps3 radi upconversion dvd-ova na 1080p kada je spojen sa receiverom HDMI kabelom ili moram uzet nekakav dvd player (npr. pioneer DV-420V, ako bi kupovao dvd player)?

hvala
HAJDUK ŽIVI VJEČNO!!
SRETAN TI 100-ti ROĐENDAN HAJDUČE!!!
paradizo
S-VHS kazeta

23 stu 2010, 19:47

Jedno pitanje za poznavaoce a na insistiranje svog sina,ono glasi:da li PS3 cita piratske igrice sa PS2 ili samo zvanicne igrice Sony-a?Znam da je Nani upozorio u vezi piraterije,ja samo ne znam koga drugog pitati osim vas.Molim vas da me razumete,kad dete pritiska stavovi se menjaju ili zaobilaze.Pozz ;)
Benc
VHS kazeta

23 stu 2010, 20:36

Dali se isplati uzimati bdp u ragu cijena ps3? primarno bi služilo za gledanje filmova, a pošto plejka ima sada i "crack", njoj dajem prednost, jer slobodnog vremena se može potrošiti na igrice, a sa bdp bi slobodno vrijeme trošio na brisanje prašine. :lol:
Pitanje i dalje stoji, samo me zanima dali je teorija ispravna? :roll:
Benc
VHS kazeta

23 stu 2010, 22:19

Ha,ha Nani legendo!!! Live long and prosper!
Sad ću barem mirnije spavati! :lol:
Puno hvala pomoći!
Poz....!!!!
Chaky
VHS kazeta

26 kol 2011, 12:25

Da dignem temu iz mrtvih (a i da ne otvaram novu).

Imam spojen PS3 s plazmom HDMI kabelom.
Plazma ima 2 zvucnika (stereo).
Vecina filmova koje imam na BR su s 5.1 zvukom i tu mi izgleda nastaju poteskoce.
Zvuk efekata na filmu je glasniji od zvuka pricanja glumaca.
Cini mi se da su u 5.1 sustavu, zadnji zvucnici primarno sluze za efekte.

Kako ispravno podesiti PS3 da mi zvuk na stereo zvucnicima bude normalan?
Tj. da mi PS3 salje zvuk namjenjen prednjim zvucnicima, a ne zadnjim.
Igrao sam se s opcijama, ali bez uspjeha.

Da li PS3 moze 5.1 zvuk downmiksati na 2.0 zvuk?

Ili mi je jedina opcija poceti skupljati novce za kakav AV receiver i zvucnike?

Natrag na “Blu-ray”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 31 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Yahoo [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23450.
Ukupno tema: 2986.
Ukupno korisnika/ca: 7367.
Najnoviji/a korisnik/ca: Bruno986.
Rođendan, danas, nema nitko.