Mini recenzija BLU Ray LG BD-530 (550).

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
Bela
DivX v6.x.x

Re: Mini recenzija BLU Ray LG BD-530 (550).

12 ruj 2011, 18:17

leon18 je napisao/la:Hmm pa dobro ali osjećam se prevarenim jer na kutiji, na svim stranicama i opisima tog playera nigdje se ne spominje da Evropski modeli ne podržavaju te servise.
Malo sam proguglao po raznim forumima i evo nekoliko zanimljivijih komentara i utisaka. Isprika zbog prijevoda (google prevoditelj)

Bok ljudi!

Je li moguće učitati inačicu američkog firmware na nordijski hardvera i dobiti pristup YouTube aplikaciji?

Bok

Da biste ažurirali ovaj Blu-ray player morate koristiti američki verziju svoje web stranice i proći kroz LG korisničku podršku za BD550
Ovdje je link:

http://www.lg.com/us/support/product/su ... ct-profile#

Koristio sam firmware update, ubačenu na moj USB stick. Nema problema do sada

Bok dečki,

Kupio sam BD550 danas i nadao se uživati u Netcast, ali kako je na kutiji navedeno, čini se da nije dio ovog komada opreme, iako kutija kaže da je .... Pokušao sam firmware update preko mreže, ali nije uspjelo. Kaže da mrežna veza nije u redu iako provjere BD550 sama otkriva je u redu. Tada se koristi metodom opisanom gore instalirati firmware od USB-a. To činiti se biti rad, iako proces je vrlo nejasna. Nije trag ako je učinio nešto i kada je gotova. Nakon ponovnog pokretanja sama ga opet pronađe ažurirati na USB stick i možete ponoviti ovaj "igra" za sve. Rezultat, iako je još uvijek isti: nema Netcast.

Ima više opcija, osim uključivanja playera za onaj koji ima Netcast zaista izgrađen umjesto samo govoreći da je ......

Dobio SAM BD 550, ja ga povezaO s internet kabel iz modema WiFi. a zatim spojIO Blue Ray player sa HDMI kabelom.

kad sam upalio player ja nISAM VIDIO bilo koji izbornik netcase.

u postavljanje Ona kaže internetska veza uspješna, i ja mogu vidjeti IP adrese su assinged kao dobro.

No, nema Netcast izbornika na početnom zaslonu nema.

čim sam dobio povezan s internetom sam dobio poruku ažurirati avilable. što znači da internet radi dobro. kada sam kliknite Ažuriraj prvi put nije uspjelo u 55%, drugi put nije uspjelo u 99%, treći put nije uspjelo u 22%, foruth vrijeme napokon je dovršen 100%, ali još uvijek nema Netcast izbornika.

Pričao sam s LG Irska helpdesk, ali kažu da europski Blue Ray player nema tu mogućnos što je jako tužno.

Nisam siguran zašto? postoji li neki jednostavan način za uključiti Netcast?

firmware

koji je najnoviji ovdje? Ja bi rekao ROM-01 za određeno

Dečki na južnoafričkom LG BD550 stranica je naveden kao ukinut .... zašto ... Možda zato što je tako kao BD560 tehnički koji izgleda drugačije, ima poklopac koji pokriva USB priključak, a ne zaobljene na rubovima prednje.
Siguran sam da ako opterećenja firmware za BD560 to će učiniti trik .... s neto i na USB stick.
Ako bilo tko je pokušao PSE potvrditi ako je to tako.
Za Netflcast / Netflix, to je do sada dostupna samo u SAD-u ..... osim ako ne možete dobiti sebi adresu za naplatu u SAD i e-mail /

Imam europske BD550 Blu-ray player s mrežom
player ne podržava Netcast uslugu iz okvira, samo BD-Live.
Američki verzija ovog player podržava Netcast, a koliko ja znam firmware koji se koriste u SAD-u inačici i europske verzije je identičan.

To me vodi vjerovati da Netcast je onemogućen u europska verzija, pa se postavlja pitanje: zašto
Dali bilo tko zna ako je moguće ući u servisni izbornik i omogućiti Netcast usluge?

Nemam iskustva sa Linux, tako da, trenutno, nemam druge ideje o tome kako postupiti.

U svakom slučaju sam prilično siguran (99,99%), da promjenom vrijednosti opcija podataka možemo omogućiti na europski model on-line značajke (kao što su YouTube, Netflix, Picasa i sl.) kao što su oni omogućen po defaultu u SAD-BD530 modela (koji je identičan našem, odnosno BD551 tvornica model).
Možete vidjeti vaše podatke opciju odlaska u setup/Tv_format/16: 9, enlight je i ulazak s daljinskim 4 5 6 2 5 8 0 i ENTER.
Siguran sam da postoji još jedan skriveni prozor za uređivanje opcija podataka (u drugim LG uređaja, dobivate pristup ovom prozoru s ovim ključnim slijed pauzirati 1 4 7 2).

1: Spojite se na BD550 konzole, umetnite prazan USB stick i uključite uređaj
2: Pritisnite bilo koju tipku čim vidite izlaz u serijski terminal
3: Promijenite postavke boot: (Ovo je za moj uređaj s mojim firmwarea, ne znam o drugima). Sve u redu:

link

http://www.lg-hack.info/cgi-bin/sn_foru ... 50&pg=&sc=
Za sve korisnike LG blu ray playera NE preporucujem nasilnu instalaciju americkog firmwarea, samo da se zna ja sam na bd 570 nabacio americki firmware i sve radi odlicno, ili skoro sve jer nece vise procitati nijedan blu ray samo napise error i pljune disk vani, sve ama bas sve drugo radi normalno, mkv, mp3, dvd, mreza itd. ali vise nije blu ray player nego hd media player, srecom imam bd 390 kojem nedam ni oficielni firmware da instalira sto je sigurno, sigurno je. :mrgreen:
Hose Marinho
Video CD

11 tra 2012, 17:01

Bok ljudi!
Već se spominjao prije vise puta problem sa malim titlovima na ovom playeru ali i na bd560 i vjerovatno i bd570 pri reprodukciji .mkv sadrzaja iskljucivo na tv-u. Prozujao sam po cijelom netu i ne mogu i dalje nista naci po tom pitanju,tj. dali postoji neko rijesenje. Za .avi sadrzaje sam nasao nacin sa pocketdivxencoderom i odlicno poveca titlove i sve super radi ali za .mkv jos nisam uspio naci program s kojim bi to napravio. Pokusavao sam sa aegisubom povecat titlove pa sa mkvmergeom pa sa freemake video converterom jer sam nasao na netu da bi se time moglo nesto s tim programima rijesiti ali opet nista. Nisam bas strucnjak za sve te programe i skoro ni jedan nisam prije koristio tako da mozda nesto i krivo radim... :oops:

Moje pitanje je dali je netko nasao neko rijesenje za to i dali se moze sa ovim gore programima kako to povecanje titlova napraviti i ako moze, kako?

Hvala
leon10
VHS kazeta

20 tra 2015, 07:07

Stari post, al pisem upravo iz tog razloga, jer me zanima dal nakon 5-6 godina blu ray diskovi i dalje rade kao prvog dana. Dal vam se pojavljuju kakve greske prilikom citanja ? Molim za pomoc oko tog, jer radim referat za usporedbu cd-dvd-bluray.. hvala
Zadnja izmjena: leon10, dana/u 28 tra 2015, 07:52, ukupno mijenjano 1 put.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

20 tra 2015, 16:06

leon10 je napisao/la:Stari post, al pisem upravo iz tog razloga, jer me zanima dal nakon 5-6 godina blu ray diskovi i dalje rade kao prvog dana. Dal vam se pojavljuju kakve greske prilikom citanja ? Molim za pomoc oko tog, jer radim referat za usporedbu cd-dvd-bluray.. hvala
Pozdrav,

Imam veliki broj originalnih Blu-ray diskova koji odlično rade dan danas. Imam i par kopiranih, također potpuno funkcionalni.
Bringing Definition to High Definition

Natrag na “Blu-ray”

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 35 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 33 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23450.
Ukupno tema: 2986.
Ukupno korisnika/ca: 7367.
Najnoviji/a korisnik/ca: Bruno986.
Rođendan, danas, nema nitko.