Mini recenzija BLU Ray LG BD-530 (550).

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
Bela
DivX v6.x.x

Re: Mini recenzija BLU Ray LG BD-530 (550).

Post Postao/la Bela » 25 ožu 2011, 23:24

Provjerio, na obadva stoji oznaka regije 2.

arminio
VHS kazeta

Post Postao/la arminio » 26 ožu 2011, 12:43

Nista od toga... :(
Znaci, moram naci Phillips bdp3100 ili nesto slicno sto se moze otkljucati daljincem... a toga nema nigdje za kupiti po razumnoj cijeni (u mojoj blizini uopce nema :( )

Hvala svima na trudu!

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 26 ožu 2011, 14:07

Pa kupi LG BD560 i stavi mu otkljucan firmware i gotovo.
Evo ovdje imas koji se modeli mogu otkljucati.
http://www.videohelp.com/dvdhacks/lg-bd570/10785
Evo i ovdje se spominju kodovi koji rade na BD550.
http://www.remotecentral.com/cgi-bin/mb ... d.cgi?3928

arminio
VHS kazeta

Post Postao/la arminio » 27 ožu 2011, 01:45

Bela je napisao/la:Pa kupi LG BD560 i stavi mu otkljucan firmware i gotovo.
Evo ovdje imas koji se modeli mogu otkljucati.
http://www.videohelp.com/dvdhacks/lg-bd570/10785
Evo i ovdje se spominju kodovi koji rade na BD550.
http://www.remotecentral.com/cgi-bin/mb ... d.cgi?3928
Sve sam to vec proucio. Firmwareovi ne valjaju (to se komentira i po drugim forumima a i na samom vcdhelpu) a hack preko daljinskog radi samo sa nekim specijalnim servisnim daljinskim... :(

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 27 ožu 2011, 12:33

Ispada ti najbolje te dvd-ove prekopirati, i skinuti rpc,a originale cuvati u arhivi, nego sada se zezati i ganjati player koji je otkljucan za sve regije.

arminio
VHS kazeta

Post Postao/la arminio » 27 ožu 2011, 18:08

Bela je napisao/la:Ispada ti najbolje te dvd-ove prekopirati, i skinuti rpc,a originale cuvati u arhivi, nego sada se zezati i ganjati player koji je otkljucan za sve regije.
Ma i to je bila ideja no i dalje pokusavam "elegantno" rjesiti problem jer i dalje kupujem DVDe iz svih regija. A trenutno imam bar 300 ne-R2 diskova od kojih povremeno zavrtim poneki pa nije bas jednostavno ripati i prziti svaki prije gledanja... Mislim, ubija volju za gledanjem nakon svega (pitanje je onda smisao kupnje DVDa uopce - onda kupnja kakvog R1 izdanja nema smisla jer na koncu, da bi ga gledao, moram ga sripati u RC free kopiju a lakse mi je onda takvu skinuti dzabe s neta pa moja praksa postene kupnje originala gubi poantu :( )

A RC free playeri postoje samo sto ih je ziva muka naci kod nas (zapravo, u gradu i okolici gdje zivim, nemoguce je naci ikakvu trgovinu sa ikakvim playerima a kamoli RC free - online narudzba je jedini izbor no cijena je onda neisplativa... :( )

Vidjet cu sto cu... :(

leon18
S-VHS kazeta

Post Postao/la leon18 » 27 ožu 2011, 18:51

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... 1WC/brp-20
Eto, na ovom linku sam pronašao testiranja za BD live.
Google prijevod je gramatički loš i nemam vremena za lekturu.

Da biste uzeti puni prednost od Blu-ray formata, BD 550 također će osigurati prikladan pristup BD Live, koji nudi širok izbor sadržaja, kao što su dodatne scene, nove preglede i sposobnost za čitanje i sažeci stopa filmova. Također su uključeni Bonus View mogućnosti koje pružaju sliku u slici pristup na Blu-ray Disc posebne značajke, omogućujući vam da birate između omiljenom filmu scene i bonus značajke na disk. Ako imate biblioteku pun DVD filmova, BD 550 će upscale na 1080p za to u blizini High Definition doživljaj gledanja. Kako bi vam različite opcije za izabrati iz sadržaja, BD550 koristi Netcast za pristup stranicama poput Netflix i CinemaNow gdje možete kupiti svoj izbor filmova. Možete pregledavati, pretraživati ??i gledati YouTube video zapise preko interneta na vaš TV preko BD550. Igrač može pristupiti Gracenote Media Baza podataka za glazbu informacije kao što su praćenje naslov, ime izvođača i drugih tekstualnih informacija koji će biti prikazani. Također s Gracenote's Music ID-Stream možete reproducirati pjesme naći u filmu podudaranje pjesma audio valnog oblika s bazom podataka. Zanimljive mogućnosti, ali to stalno može utjecati na tijek filma.

LG BD550 je također sposoban za dekodiranje svih kodeke visoke rezolucije zvuka, kao što su Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master audio. Ove audio codec su podržani s maksimalno 7,1 kanalima ako koristite HDMI priključak za audio izlaz jedinice. Također je sposoban za rukovanje visoke rezolucije audio signala do 192 kHz.

Ako već posjedujete LG TV s SimpLink, možete igrati, pauza, skeniranje, Skip, Stop, Power Off BD550 s TV-a daljinski.
Bottom Line

Kao ulaz nivo igrač pod $ 200 igrač, LG BD550 siguran omot u niz mogućnosti koje će zadovoljiti i možda pobijediti prvi put korisnik. U ovom trenutku cijena će osvojiti puno pretvara u svijet visoke definicije zabave.
Stvarni User Reviews:
"Nedavno sam pokušao četiri BD playera koji imaju Netflix streaming sposobnost. LG BD370, Samsung BD P-1600, Sony BDP-N460, i LG BD 550. Ranije Također sam pokušao Roku HD player za streaming Netflix. Osim Roku, svi BD playera Pokušao sam svi koriste ožičen Ethernet, ne wireless. (Imam ožičen Ethernet u svojoj kući tako da mi ne treba bežične mreže).

Mogao bih reći da dečki: LG BD 550 je daleko najbolji kada je u pitanju Netflix streaming. Ja zavrsilo povratak svih ostalih. BD550 je brzo prosljeđivanje, brzo premotavanje je samo način brže nego bilo koje druge jedinice JA pokušao. To je čak i brže nego Roku! Među tim jedinicama, Samsung BD P1600 je najsporiji. Također BD 550 ne samo da pokazuje svoje filmove u Netflix instant queue, ona također pruža vam mogućnost da odaberete film koji možda sviđa, što ste nedavno sam gledao (čak i nakon što je uklonjen iz vašeg instant red), nove dolaske, itd. To je samo Netflix savršen igrač. Ako vam se sviđa Netflix's GUI sučelje, onda jednostavno ne kupiti Sony N460! Sony u potpunosti pijan Netflix's GUI ali Sony's GUI je jednostavno previše nespretan.

Za druge izvore streaming, BD550 ima VUDU, Roxio CinemaNow, YouTube i Picasa. Među svim jedinicama JA pokušao, to je jedina jedinica koja je VUDU. Njegova Youtube i Picasa primjenu UI i okretaja u praznom hodu je samo Awesome. Ja sam tako sretna sam napokon naći jedan Netflix streaming uređaj koji radi dobro.

Što se tiče BD player performanse. Budite iskreni, ja stvarno ne mogu vidjeti mnogo razlika u pogledu kvalitete slike. "

Da biste uzeti puni prednost od Blu-ray fi sam hardcore geek, te su također radili u streaming video industrije protekle 4 godine. Dakle, vi svibanj biti iznenađeni da čuju da je ovo prvi BD player koji sam ikada posjedovati. Ive 'provjeren puno BD, DVD, streaming kutije, tako da znam sve njihove prednosti i slabosti.

Čekao sam do sada, jer rano generacije BD playera su premalu snagu (to je razlog zašto ljudi žalili na spor početak, spor na opterećenje BD, trom izbornik / UI, itd.). Znajući izvedba te generacije, plus imaju testiran up-n-one dolaze, čekao sam za nešto što je vrijedno trošiti novac na.

Skoro sam kupio LG BD-390, ali da je još uvijek preskupo. Tako sam čekala sljedeći gen, nakon što je LG BD-5xx serije. Budući da sam ožičen Ethernet gdje je moja zabava konzola, ja pokupiti BD-550. Za streaming video, ne želim te nikad bežični (ovjeren od strane ljudi komentirajući na kvalitetu, muca, kašnjenja i re-međuspremnika). Ako sam apsolutno morala ići bežični, ja bih koristiti 802.11n (ne G) i jedan koji podržava 5GHz band. Ali to je još jedna tema.

550 čini sve što trebam i želim. Brzi procesor, podiže se za manje od 10s, učitat BD isto toliko vremena (osim rijetkih koji je BD-Live i složeniji sadržaj). Btw, za korištenje BD-Live, trebat će vam da se spojite na USB flash (ja koristiti 4GB USB, jedan od onih sitnijih. Uvjerite se da je formatiran kao FAT ili FAT32.).

Netflix - dobar UI, brzo (imam 25 MB down/10Mb gore). Dakle, nema problema streaming HD. Netflix zahtijeva 3.6Mb dolje za HD. Lijepa stvar o Netflix je da se dinamički prilagoditi kvaliteti tako da zaista možete gledati film. To znači da neće uvijek dobiti HD ako vaš davatelj internetskih veza nije pouzdan, npr. koristite bežični (vidjeti zašto sam stick sa žičanim?) i ljubav 550 sposobnost da mi pogled Netflix film izbornik i dodati filmova izravan na player (ne morate ići na računalo da biste dodali filmove na svoj Instant red ! To je strašan značajka na LG BD!

VUDU - dobar UI, trom, tu je kašnjenje između pritiskom na gumbe i dobivanje rezultata. JA je zadržao uzimajući promašaja ili pogrešnog izbora zbog toga. Različiti izbor filmova, cijene više ako gledam puno filmova (platiti svaki put). Dakle, ovisno o vašem promatranje uzorak, može biti skupo.

Pandora - dobar, iako ne želim okrenuti na mom TV-samo za slušanje glazbe. To je ono što mi je za stereo.

YouTube - dobra, zabava za vrijeme kada su stranke. Bol ima za unos URL putem daljinskog upravljača. Volio bih da mogu spojiti pravi USB tipkovnica i koristiti.

Mislim da je 550 je jeftino za cijenu. Vrlo sretna s njim. Ostanite daleko od 3D BD playera i televizora. Krvarenje rub hrana, pričekajte najmanje godinu dana da se to riješiti prije nego gubit svoj novac.

Posljednje, ali ne i najmanje važno. Provjerite jeste li ažurirati firmware! I redovito provjeravati. Oni popraviti raznim pitanjima i dodavanje novih mogućnosti. Ja obnovljeno dvaput unutar prvog dana otvaranja kutije.

Dopustite mi da se to iz načina up front: Ovo je moj prvi Blue-Ray Disc player.

Jako sam zadovoljan s ovim LG BD550. Htio sam proizvod koji bi (a) igrati Blu-ray diskova, i (b) neka mi gledati streaming filmove / emisije preko interneta koristeći moj Netflix račun. To ne oboje.

Smatrao sam veći-end BD570, ali je odlučio protiv njega jer mi ne treba izgrađen-in bežični mogućnosti, tako da sam dobio BD550 koji je upravo Ethernet port, ali ne i bežične (i spremiti oko 70 dolara događaj na taj način). Već sam Apple Airport Express stoji iza medijskih stalak za streaming glazbe s iTunes na moj stereo, a ja sam bio u mogućnosti da ga konfigurirati kao jednostavan bežični ethernet most, tako da bi spajanje BD550 na internet sve sam morao učiniti bio je spojite Ethernet kabel iz Airport Express do BD550. Nakon što je učinio, sve što je internet jednostavno povezane radio "out of the box".

Blue-Ray audio / vizualne kvalitete izgleda dobro za mene.

Korisničko sučelje je primjerena i razumno reagirati. Ja nemam pritužbi s daljinskog upravljača.

Jedna stvar koju nisam očekivao - BD550 drži do 1080i. Ja sam ne siguran ako to je normalno za BD playera, ali sam ga prebacio na 1080p za igranje BD diskova.

Budući da je spojen na internet, to će povremeno pitaj me ako želim update firmware / software.

Jedinica ne stvaraju mnogo topline, a nema otvora u gornjem ili strane slučaja, tj. nema otvore za blokiranje, pa sam shvatio da je u redu da se moja Kabelska / DVR okvir na vrhu.

Od svih internet omogućeno funkcije (mislim da je ovo zove "Netcast") pokušala sam četiri od njih:

1. Netflix - Radi kao reklamirao. Imam vezu 3Mbps internet i ja sam zadovoljan s kvalitetom streaming Netflix video. Dakako, to nije povisok-def kvalitete, ali je dovoljno dobro s obzirom na praktičnost. Volio bih da je lakše tražiti naslova ipak. Ja stvarno ne mogu žaliti, to je dovoljno dobar.

2. Pandora - To je stvarno velik. Ja sam korisnik računala Pandora iako na računalu ponekad će se baciti u oglas ili pauzirati vas pitati da potvrdite da li još uvijek slušati. JA dont 'dobiti bilo koji od ovih prilikom reprodukcije glazbe kroz Pandora na BD550. Ja ne želim, međutim, da je jedan ste počeli kanal ide da sučelje će pokazati različite grafičke (kao što je blizu full screen CD umjetnička djela, a la iTunes ili bilo koje opcije osim zadanog zaslona).

3 & 4. YouTube i Picasa - Pokušao sam ti se samo za pakao od toga, i oni rade, ali ja ne isplanirati pomoću ove na redovnoj osnovi.

UPDATE: Nedavno sam nadograditi iz veze 3Mbps na internet priključak 7Mbps internetu. Dok Netflix je sigurno koristiti s 3Mbps veze, to je izrazito bolje s priključak 7Mbps internetu. Čitala sam da Netflix zahtijeva 5Mbps ili veće za streaming HD videozapisa.

UPDATE 2: Ive 'pokušao vanjska strana VUDU usluge. Kao novi korisnik, oni su bili nude besplatan najam za neko vrijeme. Ja nikada je dobio okrugli da je težak prije nego su promijenili besplatno iznajmljivanje $ 20 kredit (koji dobiva četiri najam na "HD" kvalitete - čak i bolje). Samo u slučaju da je to korisno za druge korisnike ovdje je ono što sam pronašao. VUDU trenutno podržava 3 razine streaming kvalitete: SD (480p), HD (720p), "HDX" (1080p). Ono što sam našao je da s oko 7Mbps JA pravedan dont imati dovoljno propusnosti za pouzdano stream HDX/1080p video. Ja sam gledao 2 puna filmova u HD/720p kvalitete i nije bilo nikakvih problema, glitches, ili se zaustavlja za tampon god. Naravno SD radi fino (zahtijeva čak i manje propusnosti). VUDU vam omogućuje da gledaju prikolica za besplatno u HDX, tako da je jednostavan način za reći, ako imate dovoljno propusnost (ako ne, to povremeno će se zaustaviti video međuspremnik stream). Čini se da postoji mogućnost da se 'downgrade' (npr. od HD na SD) u sredini čamca, ako je potrebno. Mislim da je potok VUDU HD izgleda bolje nego moj Netflix streaming (prema mojim saznanjima, Netflix postavlja video kvalitete na temelju raspoloživih propusnost, tako da ne znam što je to kvaliteta ste zapravo uzimajući od njih). Vudo nudi novije naslove od Netflix je, tako da mogu vidjeti sebe povremeno koristeći VUDU s vremena na vrijeme uz Netflix.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 27 ožu 2011, 22:40

Sta naprica, zamanta mi se pokusavajuci procitati i skontati sta je pisac htio da kaze. :D

arminio
VHS kazeta

Post Postao/la arminio » 27 ožu 2011, 23:21

:lol: :lol: :lol: :lol:

Uglavnom, tona kojecega o podrsci za streaming sa netflixa, youtubea i inim zezalicama i "mamiparama" koje uglavnom nemaju nekog smisla kod nas :D

leon18
S-VHS kazeta

Post Postao/la leon18 » 29 ožu 2011, 08:21

Kod 2 filma pojavljuje mi se upozorenje " ovaj film se možda neće pravilno reproducirati".
Inače filmovi bespjekorno rade na kompu i na tv u LG sa usb-om.
U čemu je problem?.pozdrav

Odgovori