Blu-Ray FAQ prije kupovine

Sve o reproduktorima Blu-ray medija.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Kupnja Blu-Ray playera ?

27 stu 2008, 14:40

bakšaj je napisao/la:a u americi je npr. sve u pol cijene,tu se sve nabiju
Pa onak, odnos koliko sam shvatio je koliko je dolara u Americi toliko je Eura u Europi... Al naravno da je jeftinije, Amerika je zvijer od tržišta koje je vrlo otvoreno prema svemu novome i što je WOW :)
Bringing Definition to High Definition
RED B.
DivX v.3.x.x

27 stu 2008, 22:37

bakšaj je napisao/la:a u americi je npr. sve u pol cijene,tu se sve nabiju
To si tek sad shvatil?

Sa svega od tehnike bez problema mogu skinuti 10 posto cijene, i jos su u debelom dobitku (zato negdje imash 10% popusta na cash) sto znaci da i dalje zaradjuju, a nebi oni radili za 3% cijene nego opet barem za jedno 10-15%.
Tak da dok sve izracunash...

Primjerice... frend kupoval novi digitalac, zvjer od mnogo mnogo kuna...
Pita on firmu za cijenu, vele mu svotu (bez PDVa) + u nastavku s PDVom...

E sad krenuli mi narucivati aparat, prek firme...., a posto smo kupovali dva komada (ja sam uzel proslugodisnju verziju) trazil sam ih dodatni popust na novi model.... znash za koliko su spustili cijenu? Za 15% od one koje su njemu naveli bez PDVa.... E sad si racunaj koliko je 15% od 10k kuna, netreba tu neka matematika...
Znaci, ako su dali 15% pospusta, onda obican smrtnik taj aparat debelo preplacuje (kao uostalom i sve u ovoj zemlji).
Nadalje... kupujem si dodatak za aparat... u Svicarskoj 1000 kn s njihovim porezom, u Hrvatskoj oko 1600 kn s porezom. Eto znaci da je kod nas navedeni dodatak 60% skuplji, hej 60%!!!
Iphone u Svici s 8 Gb rama, je niti 4000 kn, negdje oko 3850 tu negdje... nije lockani niti nista... ovaj novi 3G.
Koliko je ono u HR u t-scuma? Oko 6900 ako se ne varam... pa si opet racunaj postotak...
Sva sreca pa mogu kupiti stvari u Svici, unutar dva tjedna dolaze u Hr :)

A za Bozic... stavi drek u prozirnu, lijepo dizajniranu kutiju na policu. Stavi cijenu 1000 kn... necesh stici srati koliko ce se prodavati!
Mogel bi ovak do sutra.. od vešmašina do brijacih aparata.... Hrvati imaju para, kod nas se "dere" na veliko! ;)
--
RED BARON
Mad_Duke
DivX v.3.x.x

29 stu 2008, 14:54

drazen0409 je napisao/la:Preporučujem novi Panasonic model DMP-BD55 koji je naslijedio nagrađivani BD-50. Podržava HDMI 1.3 i BD 2 profile. Odličan uređaj, relativno malih dimenzija sa cijenom oko 3.300,00 Kn
Ima DMP-BD55EG-K vec za 2.700 kuna!

http://www.nabava.net
CPU: Intel E5200, MBO: Intel DG35EC
RAM: Corsair TWIN2X4096-CL5-6400, HDD: 2x WD6400AAKS
VGA: Gigabyte HD4850 Zalman, Tuner: Compro Vista E700 ,
Case: Themaltake DH-101 VFD, OS: Vista x64,
Plazma: Panasonic TH-42PY80P Full HD
bakšaj
DivX v6.x.x

29 stu 2008, 16:30

mislim da je sony s550 daleko bolji izbor,slika mu je fantastična,oštra,zvuk je ok,još fino dok sony izbaci blu-ray cd,a cijena s550 je prihvatljivija i za 1000kn jeftiniji od panasonica bd-55
velikimedo
VHS kazeta

10 pro 2008, 00:01

Nakod dužeg promišljanja i pretraživanja po internetu i zivkanja trgovina, servisa i raspitivanja okolo naokolo odlučio sam sa za kupnju PS3 konzole kao blu ray playera. Kupnja je obavljena danas u Merkuru jer je tamo najjeftiniji, konkretno 2949 kn za 40 Gb verziju. Nadam se da nisam pogriješio u izboru, a prema ovom što sam do sad vidio čini mi se da nisam. Nakon detaljnijeg upoznavanja sa svim mogućnostima napisat ću konačno mišljenje.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

10 pro 2008, 15:11

velikimedo je napisao/la:Nakod dužeg promišljanja i pretraživanja po internetu i zivkanja trgovina, servisa i raspitivanja okolo naokolo odlučio sam sa za kupnju PS3 konzole kao blu ray playera. Kupnja je obavljena danas u Merkuru jer je tamo najjeftiniji, konkretno 2949 kn za 40 Gb verziju. Nadam se da nisam pogriješio u izboru, a prema ovom što sam do sad vidio čini mi se da nisam. Nakon detaljnijeg upoznavanja sa svim mogućnostima napisat ću konačno mišljenje.

Vjerujem da nisi pogriješio. Kao Bluray Player PS3-ka je izvrstan uređaj. Imao sam priliku testirati par modela i vidjeti u radu još nekoliko, no po pitanju brzine učitavanja i općeg dojma PS3-ka teško da ima premca...

Jedina loša stvar koju sam čuo o trojci je da se zna pokvariti, sad jel to zbog lošeg pozicioniranja pa zrak nedovoljno cirkulira ili nešto drugo, ne znam, ali u GMC-u imaju dosta posla...
Bringing Definition to High Definition
olio
VHS kazeta

10 pro 2008, 18:02

Darco je napisao/la:
velikimedo je napisao/la:Nakod dužeg promišljanja i pretraživanja po internetu i zivkanja trgovina, servisa i raspitivanja okolo naokolo odlučio sam sa za kupnju PS3 konzole kao blu ray playera. Kupnja je obavljena danas u Merkuru jer je tamo najjeftiniji, konkretno 2949 kn za 40 Gb verziju. Nadam se da nisam pogriješio u izboru, a prema ovom što sam do sad vidio čini mi se da nisam. Nakon detaljnijeg upoznavanja sa svim mogućnostima napisat ću konačno mišljenje.

Vjerujem da nisi pogriješio. Kao Bluray Player PS3-ka je izvrstan uređaj. Imao sam priliku testirati par modela i vidjeti u radu još nekoliko, no po pitanju brzine učitavanja i općeg dojma PS3-ka teško da ima premca...

Jedina loša stvar koju sam čuo o trojci je da se zna pokvariti, sad jel to zbog lošeg pozicioniranja pa zrak nedovoljno cirkulira ili nešto drugo, ne znam, ali u GMC-u imaju dosta posla...
uglavnom se pokvari čitač ali ne samo zbog pregrijavanja nego zna se dogoditi i tek kad se upali
moj radi već 1 godinu bez problema a redovito radi i po 24 sata a nema baš puno zraka
ne treba se zabrinjavati
velikimedo
VHS kazeta

10 pro 2008, 20:35

Ima li tko iskustva s provođenjem 7,1 zvuka preko optičkog kabla? Postoji li uopće ta mogućnost ili se za 7,1 mora isključivo koristiti HDMI kabl.
Mad_Duke
DivX v.3.x.x

10 pro 2008, 20:56

velikimedo je napisao/la:Ima li tko iskustva s provođenjem 7,1 zvuka preko optičkog kabla? Postoji li uopće ta mogućnost ili se za 7,1 mora isključivo koristiti HDMI kabl.
Jel ti ima TV mozda opticki digitalni izlaz. Koliko znam onda bi mogao spojiti sve na TV, a onda iz TV-a poslati gdje treba u slucaju da nemas HDMI na muzickom receiveru.

Nisam isprobavao, tako da neznam 100%.
CPU: Intel E5200, MBO: Intel DG35EC
RAM: Corsair TWIN2X4096-CL5-6400, HDD: 2x WD6400AAKS
VGA: Gigabyte HD4850 Zalman, Tuner: Compro Vista E700 ,
Case: Themaltake DH-101 VFD, OS: Vista x64,
Plazma: Panasonic TH-42PY80P Full HD
bakšaj
DivX v6.x.x

10 pro 2008, 21:41

hd master audio,dolby true hd idu samo preko hdmi-a,previše podataka za prenijeti preko optičkog,stari idu preko optičkog, 7.1samo preko hdmi-a

Natrag na “Blu-ray”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 33 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 31 gost.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Yahoo [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23450.
Ukupno tema: 2986.
Ukupno korisnika/ca: 7367.
Najnoviji/a korisnik/ca: Bruno986.
Rođendan, danas, nema nitko.