Diskusije vlasnika: Marantz dv7001

Sve o reproduktorima sadržaja zapisanog na DVD medije.
Sibamoreplovac
Video CD

Re: marantz dv7001

Post Postao/la Sibamoreplovac » 15 stu 2008, 19:59

Ma vidim oštru raspravu , mogu reći da imama marantz DVD 4500 koji je nikakav . Kupio sam ga da upotpunim 25 godina staru liniju marantz jer tada DVD nije ni bilo ( Bbilo ali skupo ) . Usput imam vivax koji sam dobio uz PRŠUT Gavrilović za prošlogodišnji Božić i nevidim. a i nečujem razliku . Stoga sve iznad 500 kN za DVD je bacanje penez ....

bakšaj
DivX v6.x.x

Post Postao/la bakšaj » 15 stu 2008, 23:35

ovak,prije marantza 7001 sam imao pioneerdvd 585a koji me koštao 1200kn,ali kad sam kupio marantza užasno se pojačala kvaliteta slike,a jako puno audio,slika preko hdmi-a ludnica,a zvuk,ono što prije nisam čuo sad se čulo

Sibamoreplovac
Video CD

Post Postao/la Sibamoreplovac » 15 stu 2008, 23:46

Kad sve ovo pročitam mislim da sam i gluh i sljep. Ja tu razliku, osim u novcima , baš posebno neprimjetim ...

bakšaj
DivX v6.x.x

Post Postao/la bakšaj » 19 stu 2008, 16:24

u početku sam mislio kupiti pioneera DV-989AVi-S,pošto sam imao pioneera dv585a,i bio sam jako zadovoljan,dok sam od marantza imao gramofon stari 20 godina,inače još uvijek radi,ali mi taj zvuk marantza nije nikad previše ležao,zvuk gramofona je jako mekan,pa sam mislio da će i dvd imati takav zvuk,jer sam prije par godina čuo par dvd-a tvrtke marantz,isto im je zvuk bio jako mekan,ali mogu reći da se njihova politika u vezi zvuka jako promjenila,topao sound kao uvijek,ali sad ima čvrstinu,inače na gramofonu negdje smo deset put mjenjali iglu,ali on još uvijek radi

Sibamoreplovac
Video CD

Post Postao/la Sibamoreplovac » 20 stu 2008, 00:06

Neznam, ali za dobar zvuk najvažniji su ZVUČNICI . Eto imam 25 g. staru liniju marantz i radi besprijekorno , osim kazetofona koji je zapeo i sutra ide na glomazni otpad.Kad sam kupovao savjetovali su me ( dakle 1982 g. ) da nekupujem marantzove zvučnike nego drugog proizvođača je radju metalni zvuk. Pa izgleda da se povjest ponavlja .

bakšaj
DivX v6.x.x

Post Postao/la bakšaj » 20 stu 2008, 12:21

marantz nije ni specijalizirana firma za zvučnike,za sve ostalo je,ili dok ljudi kupuju philips zvučnike,linije, nije firma koja je baš nešto jaka za zvuk

skrpan
VHS kazeta

Post Postao/la skrpan » 19 pro 2008, 14:09

eto, opet si ti jedini koji vidi ooogromnu razliku u slici i zvuku za koju si MASNO platio... i NEMA teoretske šanse da će bilo koji dvd na tom playeru od 6000kn izgledati bolje od BR na BRplayeru od 2000kn... ako si ti takva picajzla da vidiš i čuješ ono što 99% ljudi ne, onda svaka čast
imho nebi dao 6000kn za dvd player ni kad su 1. put izašli kamoli sad... niti nisam dao nikakve pare za dvd player nego sam si kupio dvd rom za komp i priključio na tv, kao što sam sad priključio plazmu na hd4850,skinem mkv od 12-18 GB i uživam sigurno više nego ti s tim dvd playerom od 6000kn

bakšaj
DivX v6.x.x

Post Postao/la bakšaj » 19 pro 2008, 17:20

nije riječ o blu-rayu,nego o dvd-u,nisam ti ja kriv jer si nezahtjevan,i ne vidiš niti ne čuješ,i nemoj raspravljati,ako nemaš prave argumente,i ne raspravljamo o blu-ray-u nego o dvd-u,ako imaš veliku kolekciju dvd-a, ovaj dvd je prava stvar

ali dobro ti možeš to prodavati casual korisnicima,meni ne

ne znam od kud ti to razmišljanje,recenzenti svih velikih časopisa,web stranica prestanite recenzirati,svi uređaji su iste kvalitete,svi daju isti zvuk i sliku,sve cijene moraju pasti na 500kn-a,proizvođači velikih brandova prestanite nam lagati kad radite cjenovne razrede,kvaliteta među uređajima je ista :lol:

skrpan nemoj više takve gluposti pisati, svi oni koji kuže kvalitetu ti se smiju,poštedi nas svojih razmišljanja,

darco slobodno zatvori forum,sve je iste kvalitete :D sve su to marketinški trikovi :D

budi ko Sibamoreplovac,tip je kulturan i ne priča gluposti!!!

skrpan
VHS kazeta

Post Postao/la skrpan » 19 pro 2008, 17:56

pa dobro, nisam ti ništa napisao da bih te uvrijedio... samo kažem da se može dobiti ista ili barem približno ista kvaliteta nekih uređaja za manje novce, nije u šoldima sve :D
pod približno ista mislim da većina korisnika nebi vidjela razliku u slici ili zvuku...

Mad_Duke
DivX v.3.x.x

Post Postao/la Mad_Duke » 19 pro 2008, 18:00

bakšaj je napisao/la:nije riječ o blu-rayu,nego o dvd-u,nisam ti ja kriv jer si nezahtjevan,i ne vidiš niti ne čuješ,i nemoj raspravljati,ako nemaš prave argumente,i ne raspravljamo o blu-ray-u nego o dvd-u,ako imaš veliku kolekciju dvd-a, ovaj dvd je prava stvar
1. Ne budi nekulturan.

2. Razlike u nacinu rada izmedju bluraya i DVD-a su minorne. Oba koriste odredjeni medij na kojem se spremljen odredjen sadrzaj u odredjenom formatu te ga salju na TV u odredjenoj rezoluciji u odredjenom refresh rate-u. bluray samo ima jos HDCP zastitu. U sustini nema nikakve razlike jer se nacin na koji se obradjuju informacije nije toliko promjenio. Cijeli je proces digitalan od trenutka kada laser procita digitalni zapis do trenutka kada u TV-u dodje do DAC-a. Tako da jedini faktori kod jednog i drugog su 1. Ekran koji obavlja DAC i 2. Zvucni sustav koji obavlja DAC. (naravno, moze se obaviti DAC prije i poslati jednom i drugom analogno signal, ali to ce uvijek rezultirati losijom kvalitetom)

3.Vidi slijedeci quote:
bakšaj je napisao/la:ovak,prije marantza 7001 sam imao pioneerdvd 585a koji me koštao 1200kn,ali kad sam kupio marantza užasno se pojačala kvaliteta slike,a jako puno audio,slika preko hdmi-a ludnica,a zvuk,ono što prije nisam čuo sad se čulo
Bravo. Svaka cast. Usporedjujes 2 playera i "njihovu kvalitetu slike" tako da si jednom slao sliku na TV analogno, a drugom si slao digitalno bez gubitaka!

BTW. Od tog tvog Pioneera od 1200 kuna bi i najjobicniji najjeftiniji DVD player sa HDMI izlazom dao bolju sliku. (ali pioneer je skuplji) :D
CPU: Intel E5200, MBO: Intel DG35EC
RAM: Corsair TWIN2X4096-CL5-6400, HDD: 2x WD6400AAKS
VGA: Gigabyte HD4850 Zalman, Tuner: Compro Vista E700 ,
Case: Themaltake DH-101 VFD, OS: Vista x64,
Plazma: Panasonic TH-42PY80P Full HD

Odgovori