Sony DAV-TZ135

Sve o reproduktorima sadržaja zapisanog na DVD medije.
Girith
VHS kazeta

Sony DAV-TZ135

23 pro 2011, 21:08

Pozdrav!
Pošto nisam našao neki podforum za audio/video probleme u spajanju, postavit ću svoje pitanje ovdje pa ako admin smatra da ima neki bolji podforum neka premjesti temu.
Kupio sam TV Sharp LC40LE510EV, te Sony DAV-TZ135 kućno kino i imam problema sa spajanjem. Naime, kada spojim kućno kino preko HDMI kabla nema slike na TV-u. Imam od prije Hyundaijev DVB-T MPEG4 receiver sa HDMI-em i kad njega spojim uredno se pojavi slika. Da li mislite da je kućno kino došlo s greškom ili je problem u kablu? Nekih opcija oko HDMI-a baš i nema na oba uređaja pošto se radi o jeftinijim uređajima. Jedino što mogu je na kućnom kinu uključiti/isključiti HDMI Audio i Control for HDMI. Oboje je isključeno. Još ima i "ekran" na kojem su ponuđene rezolucije za HDMI, no jedino što mogu odabrati je "Auto", a pojedine rezolucije su zasivljene i nemogu ih odabrati. Bio bih zahvalan na svakoj pomoći.
Zadnja izmjena: Girith, dana/u 27 pro 2011, 12:13, ukupno mijenjano 1 put.
Girith
VHS kazeta

Re: Sony DAV-TZ135 problem sa HDMI-em

24 pro 2011, 15:28

evo da javim da sam uspio riješiti...
ipak je do HDMI kabla bio problem... kupio sam malo skuplji (140kn 1.5m naspram 55kn 2.5m) i proradilo je... pa sljedeći put kad netko kaže da nema razlike između skupljeg i jeftinijeg neka promisli... pošto sam tehničke struke rekao bi da nije problem u samom kablu nego u kvaliteti spoja između kabla i samog konektora
Girith
VHS kazeta

Re: Sony DAV-TZ135

27 pro 2011, 12:19

evo malo sam isprobavao preko blagdana ovaj uređaj pa da napišem pokoju riječ o njemu
izgleda da USB port na njemu služi samo za gledanje slika jer mi neće pustiti niti jedan film preko njega, dok spržene filmove na DVD-u pušta
player je dosta izbirljiv po tom pitanju, te ako je film DivX/XviD onda mora bit .avi ili .divx, a .mp4 neće pustit
.mkv datoteke ne pušta, a i DivX-ove koji imaju veću rezoluciju od 576p isto neće
također, ako je veći od 1GB pusti normalno film, no onda odreže kraj filma kada pređe tih gigabajt
za sada nisam našao razlog zašto je tomu tako, daljnja testiranja slijede pa ako što otkrijem javim
što se tiče upscaleanja (ima HDMI out) taj dio odrađuje odlično i mogu reći da sam jako zadovoljan sa slikom

Natrag na “DVD reproduktori (playeri)”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 30 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 28 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23398.
Ukupno tema: 2976.
Ukupno korisnika/ca: 7334.
Najnoviji/a korisnik/ca: luda_noga.
Rođendan, danas, nema nitko.