TEST : METABOX HD ST700 Combo receiver

Forum o uređajima koji posjeduju digitalni zemaljski i satelitski tuner u jednom kućištu.
majstorivan
VHS kazeta

Re: TEST : METABOX HD ST700 Combo receiver

14 sij 2012, 13:48

Pozdrav ekipa,
Novi sam na forumu i očajnićki trebam vašu pomoć kako bih i ja okusio ćar metabox combo ricivera.
Prije svega da dam pohvale forumu i svim sudionicima.

Ovako, moj problem je u tome što nemogu gledati nijedan satelitski program na ovom riciveru.

Imam satelitsku antenu sa rotorom. Na njoj je spojen Quattro LNB koji je spojen na riciver (riciver je Metabox combo HD CXCI) preko DiseqC 4/1. Malo sam rotirao satelitsku antenu livo desno, gori doli. Dok sam to radio namjestio sam na risiveru kanal Eurosport na satelitu Astra, i na risiveru mi sad daje jakost signala 99%, a kvaliteta signala 77% ali nemam slike ni tona. Na risiveru je novi software sa stranice Antene od 03.04.2009. i lista kanala za 4 satelita skinuta sa iste stranice.

Ima li itko kakvu ideju što bi moglo biti? Jesam li ja nešto spojio krivo ili mi ,ožda nisu postavke dobro namištene na risiveru?

Unaprid hvala svima.
kuhar
DivX v.3.x.x

14 sij 2012, 18:50

pozdrav kolega pokušat ču ti pomoči.nije mi jasno zbog čega imaš Quatro lnb kad imaš motor?kako je sve spojeno preko diseqc sklopke.pogledaj diseqc postavke u resiveru ,da li se poklapaju ulazi.napr: ulaz>1>astra,ulaz>2>hot bird,ulaz>3 eutelsat,i ulaz>4 sirius.(ovo je samo primjer).prekontroliraj spojeve na lnb,diseqc sklopki.te na resiveru isto tako provjeri kontakte na motoru.još pokušaj zamjeniti lnb ako imaš.i na kraju evo ti par linkova gdje možeš više saznati. http://www.sat-plus.com
http://www.novisf.com
crosatelite.com
da bi mogao postaviti pitanja trebaš se rgistrirati.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"
majstorivan
VHS kazeta

14 sij 2012, 19:19

Provjerio sam te ulaze i ispravno su namješteni. U međuvremenu sam se dosjetio u ćemu bi mogao biti problem, al mi treba potvrda toga.
Znaći, pošto je to quatro LNB (a nije Quad) i na njemu su ulazi H/High, H/Low, L/High i L/Low. Jeli moguće da se taj quatro nemože spojiti preko DiseqC sklopke?

Da i da odgovorim na pitanje zašto iman Quatro LNB. Ćisto iz razloga što sam ga nabavio besplatno pa ga tija iskoristiti na satelitsku antenu koja dugo nije bila u funkciji a imala je rotor i bila je montirana sa kabelima. Samo je falija LNB i riciver. LNB sam nabavio besplatno, a Metabox riciver za 100 kn.

Većeras ću probati spojiti obićan LNB pa javim jel bilo kakve promjene, ćisto da budući naraštaji znaju ako nalete na isti problem :)

P.S. kuhar, hvala na brzom odgovoru.
majstorivan
VHS kazeta

16 sij 2012, 11:11

Evo samo da javim, jućer sam spoija Singel LNB na satelitsku i spoija priko DiseqC sklopke. Malo namišta antenu gori doli, livo desno i dobija signal i kanale. Izgleda da postoji Quad LNB i Quattro LNB. Najvjerovatnije je da se Quattro LNB nemože spojiti preko DiseqC sklopke, nego bi se triba spojiti priko multiswitch-a.

P.S. da pitam kad sam već ode. Posto je li kakvi kanali koji se još uvik mogu otključati na ovom metaboksu ili imali kakvih besplatnih sportskih kanala ili nekih dokumentarnih o životinjama. I ako neko zna neke dobre kanale koji se mogu "besplatno" gledati a da su na engleskom ili da imaju hrvatske titlove?
kuhar
DivX v.3.x.x

16 sij 2012, 17:35

majstorivan je napisao/la:Evo samo da javim, jućer sam spoija Singel LNB na satelitsku i spoija priko DiseqC sklopke. Malo namišta antenu gori doli, livo desno i dobija signal i kanale. Izgleda da postoji Quad LNB i Quattro LNB. Najvjerovatnije je da se Quattro LNB nemože spojiti preko DiseqC sklopke, nego bi se triba spojiti priko multiswitch-a.

P.S. da pitam kad sam već ode. Posto je li kakvi kanali koji se još uvik mogu otključati na ovom metaboksu ili imali kakvih besplatnih sportskih kanala ili nekih dokumentarnih o životinjama. I ako neko zna neke dobre kanale koji se mogu "besplatno" gledati a da su na engleskom ili da imaju hrvatske titlove?
opet mi nije jasno zašto si singl LNB preko diseqc sklopke (nema potrebe) pošto je sistem na motor.po meni quad i quattro LNB je jedno te isto svaki od njih ima 4izlaza za 4 recivera koji se uglavnom koristi u fiksnom sistemu.
pogledaj ovdje http://www.satlex.net/hr/4participants- ... _quad.html 4 korisnika jedan satelit.
da bi imao 4 satelitska programa a, jedan korisnik to izgleda ovako: http://www.satlex.net/hr/1participant-t ... 1p_4s.html
ovo drugo što pitaš dobio si linkove pa malo progoglaj.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"

Natrag na “DVB Combo receiveri”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 19 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23579.
Ukupno tema: 3036.
Ukupno korisnika/ca: 7352.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.