Diskusije vlasnika: WD HD Media Player

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Grunfo
VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: WD HD Media Player

15 pro 2010, 12:24

Corto_73 je napisao/la:
Grunfo je napisao/la:Imam i jedno pitanje. Kako izbjeći ili ispraviti kod premotavanja (naprijed ili natrag) nekog mp4 filea kašnjenje zvuka u odnosu na sliku? Kod avi-ja toga nema. Možeš premotavati bilo kojom brzinom naprijed ili natrag sve je o.k. a kod mp4 fila uvijek dođe do kašnjenja zvuka u odnosu na sliku. Kod mkv fileova sad ne znam da li se to isto događa, a ne da mi se sad to provjeravati.
Događa se samo kod mp4 file-a. Odi na wdtv forum i pročačkaj malo tamo... u principu bi trebao fajl bez rekodiranja, samo pretvoriti u mkv, potom ga za svaki slučaj pročistiti s mkvcleanWD.exe i onda bi radilo sve ok. Mada se ljudi kunu da radi i bez srednjeg koraka.
Znači to je to. Thanks!
Majmunizam1
VHS kazeta

22 pro 2010, 14:55

Imam WD TV live media player te B-netov router D Link 635.
Postavio bi dva pitanja:
Dali se ovaj router moze koristiti za bezicno spajanje playera (neki D Linkovi modeli su navedeni za koje je to potvrdjeno injega tamo nema, no mozda ga nisu provjerili, WD se ogradio od toga). Mozda netko od forumasa ima kakvo iskustvo s njime?!
Drugo pitanje, vezano uz USB wireless adapter za njega. Nabavio sam Belkinov stick ali makar je model sa liste podrzavajucih (sa Western Digtalovog site-a)u njemu je revizija software 2000 umjesto revizije 1000 te ga WD TV live ne prepoznaje. Dali je moguce nekako "flashirati" reviziju? Dali netko ima ideju? Vezano uz stickove, dali netko u HR kupio stick koji funkcionira uz WD TV live player i o kojem se modelu sticka se radi. Na stranicama vidim da se vecinom svi spajaju samo zicno.
andriano
VHS kazeta

31 sij 2011, 16:13

Nani, jel ima išta od onoga testa ?
andriano
VHS kazeta

01 vel 2011, 09:10

Nani je napisao/la:Ima kume, uskoro ti vracam uredjaj i nagradjujemo te necim iz redakcije urednistva ;)
Ima ! Ajde super. :D
Za nagradom, nema potrebe ! Ovdje smo za dobrobit foruma ;)
smirnoff
VHS kazeta

06 vel 2011, 10:36

ljudi, jako sam se razočarao u WD...
skinem neke dokumentarce (.mkv 720p ili 1080p) i na PCju fino rade, ali na WDlive neće, dakle očita film ali kad treba krernuti ne ide...samo vrti krug i tako bez prestanka...no da stvar bude gora, nakon toga ne mogu pokrenuti više nijedan film a koji je inače radio na WD. Tak nakon što napravim "brutalni" reset onda ponovno mogu pokrenuti stare filmove ali ne i ove dokumentarce (jer će opet blokirati uredaj)

U čemu je kvaka, kako da znam unaprijed koji file mogu pokrenuti a koji ne (iako se svi vode kao .mkv /20P/1080p kad ih nađem na netu)
Bladepula
S-VHS kazeta

07 vel 2011, 21:12

smirnoff je napisao/la:ljudi, jako sam se razočarao u WD...
skinem neke dokumentarce (.mkv 720p ili 1080p) i na PCju fino rade, ali na WDlive neće, dakle očita film ali kad treba krernuti ne ide...samo vrti krug i tako bez prestanka...no da stvar bude gora, nakon toga ne mogu pokrenuti više nijedan film a koji je inače radio na WD. Tak nakon što napravim "brutalni" reset onda ponovno mogu pokrenuti stare filmove ali ne i ove dokumentarce (jer će opet blokirati uredaj)

U čemu je kvaka, kako da znam unaprijed koji file mogu pokrenuti a koji ne (iako se svi vode kao .mkv /20P/1080p kad ih nađem na netu)
Ja imam WDTV 2.gen i iskreno u godinu dana korištenja, naletio sam na 3-4 takva MKV fajla koji bi skroz zablokirali uređaj. Ali pošto je to 3-4 od nekih 300-400 fajlova, meni i nije neki problem. Tako ispada da cca 1% fajlova ne radi.
TaTaTo
VHS kazeta

09 vel 2011, 12:56

smirnoff je napisao/la:ljudi, jako sam se razočarao u WD...

Tu ti se radi o "header removal compression" tj. način kako je mkv kodiran. Ja sam imao isto takvih problema, ali se rješe tako da mkv propustim kroz mkvmerge i uključim opciju "Disable header removal compression", traje nekoliko desetak sekundi i sve bude OK. Imaš o tome dosta tema pa proguglaj malo.
smirnoff
VHS kazeta

09 vel 2011, 20:21

nisam se bavio time jer mi je ionako muka kad moram uštimavati titlove za film...
ubacio novi FW 1.4... i to sad radi..čak sam dobio i gro internet opcija (facebook, live 365, net radio, bla bla bla...)

sve u svemu GUI je isti (palac dolje) navigacija ista (palac dolje), brzina ista (palac dolje), a ostala je ista ikona onog "CHANGEME" koji je po meni potpuno bespotreban :?: :?: :?: , on ne vodi nikam osim u očitanje sharanih HDDa - zašto su to ostavili pojima nemam....
andriano
VHS kazeta

12 ožu 2011, 15:33

Nani šta ćemo mi ?! :)
TaTaTo
VHS kazeta

18 tra 2011, 13:50

Da podijelim nešto sa svima, odmah isprike ako je već bilo.
Imam WD HD G2. Do sada me živcirala jedna stvar, a to je premotavanje, 2x, 4x,8x,16x i ako trebaš premotati 1sat i kusur to traje i traje. Danas slučajno kod premotavanja FF stisnem tipku NEXT (odmah ispod) i gle skoči odmah na +10 min, još jenom i ode još 10 min. Radi i u natrag RW i PREV. Jako dobra stvar koja me je rješila frustracija.
Pozdrav.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 39 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 37 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23981.
Ukupno tema: 3394.
Ukupno korisnika/ca: 7479.
Najnoviji/a korisnik/ca: junkts.
Rođendan, danas, nema nitko.