Diskusije vlasnika: WD HD Media Player

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
cagi
S-VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: WD HD Media Player

11 lis 2012, 12:08

Planiram nabavku WD TV Live uređaja pa me zanima kako radi sa My Book Live mrežnim diskom (http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=280). Razlog zašto bi se odlučio na mrežni disk umjesto vanjskog je jer mi se čini pouzdaniji i više primjeren da je stalno upaljen. Zatim bi na njega stavio svu multimediju (fimove, slike, audio) te bi imao prisup i sa laptopa, mob-a, tableta. Naravno najvažnije mi je da dobro radi streaming prema WD TV Live radi gledanja filmova. E sad kako disk nema USB priključak da ga direktno vežem na WD TV Live, već je veza mrežnog karaktera (WD TV Live ima ugrađeni Wi-Fi) kako bi izgledalo to stream-anje? Znam da manje zahtjevni filmovi ne bi smjeli imati problema prilikom izvođenja, ali što je sa 720p mkv-ovima ili full hd blu-ray iso-vima. Od modema/routera kući imam nekakav od iskona Albis, niti ne znam koje su mu brzine ali mogu saznati kad dođem doma.
Ovo me baš zanima pa ako neko ima nekakav NAS doma za multimediju neka podjeli svoja iskustva/prijedloge. Hvala!
steeleye
HDTV ekspert

13 lis 2012, 22:14

Pozdrav, vidim da nitko ne odgovara pa ću pokušati pomoći što se tiče streaminga, u mom slučaju (kompjuter- t-com modem wifi b/g - LG bluray wifi b/g/n) išlo je u redu sa svim 720p mkv-ima (manje-više) dok je 1080p predstavljao nepremostivi problem, vjerovatno zbog modema b/g brzina, film je trzao nakon nekoliko minuta, riješio sam tako da sam povukao mrežni kabel. Nisam probao sa n standard modemom možda bi to riješilo problem, jedino ako ne dođe do zagušenja usljed propusnosti ako više korisnika koristi modem. Problem bi mogao biti i disk ako sve držite na njemu jer nema backup-a (usb).
Lucy_Lu_from_Vu
VHS kazeta

26 stu 2012, 22:01

Lucy_Lu_from_Vu je napisao/la:vidim da mi nitko nije ništa odgovorio u svezi wd elements play sa 1 tb harda, a sad imam i jedan problemčić u vezi istog, naime kad pokrenem film, i titl, ne prikazuje mi slova š i ž, dok č,ć prikazuje, titl je srt.
Problem riješen pa eto da i drugima pomoć, podešeno je na češki jezik, i sad radi ok.
zelesplicanin
VHS kazeta

17 svi 2013, 15:37

Pozdrav svima...imam WD TV Live Streaming Media Player, reinstalirao sam Win 7 i sada imam problem sa spajanjem MediaPlayera sa laptopom...odradio sam sve kao i prije ali kad idem na opciju Windows Shares, vrti beskonacno...kod prvog pokusaja se pojavio prozorcic, kao i obicno, user: anonimus i passvord:.......neznam koji je i prije bio...ja bi kliknuo na daljinskom strelicu u desno i pojavila bi se zelena kvacica i onda bi isao na Windows Shares i otvorio bi mi sharane foldere...sad nece da nikako pokaze tu zelenu kvacicu i onda sam promijenio passvord i stavio pass od osnovne grupe i kliknuo da ga zapamti ali to nije to...
samo da napomenem, imam 2 WD TV Live, jedan u boravku drugi u sobi, oba nemogu spojit sa laptopom posli reinstalacioje windowsa..
blaster
VHS kazeta

17 svi 2013, 21:51

pozdrav svima
Prije par dana sam nabavio ovaj player http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=400 imam sljedeci problemcic.
Skinuo sam par filmova u BRR.formatu valjda sam dobro napisao citajuci na netu shvatio sam da je to najbolji format kvalitetom slike(koji vi preporucate?) filmovi su cca 5-8 GB pa racunam idem isprobat novi tv,dogada se da slika lagano trza,zapinje dok na drugim formatima nije.
Uzasno me to nervira u cemu je problem i moze li se to rjesit?
drazen
S-VHS kazeta

23 sij 2016, 20:19

Jbt, skoro 3 godine tišina u ovoj temi... :shock: :D
WD TV LIVE media player je u pitanju, u zadnje vrijeme uopće ne želi pokrenuti neke mp4 filmove, a isto tako neke mp4 uredno čita, uspoređivao sam tekst u ekstenziji i podatke o fileovima i uglavnom su isti, ne znam zašto onda neki idu a neki ne? Firmware je zadnji, noviji pretpostavljam više nikad ni nebude izašao... Trenutno privremeno rješenje je BS player instaliran na laptopu koji je HDMI kabelom spojen u Panasonic plazmu i to lijepo radi... ima netko savjet? Hvala!
Panasonic freak!
drazen
S-VHS kazeta

24 sij 2016, 16:11

Mrtvo je ovdje već duže vrijeme, jel'da?!
Panasonic freak!
drazen
S-VHS kazeta

25 sij 2016, 22:44

Osjećam se ko idiot, dopisujem se sam sa sobom...hehe...ak slučajno nekog bude zanimalo, vratio sam uređaj na steriju verziju firmware-a i sad sve radi super!
Hvala na pažnji i čitamo se opet za cca 3-4 godine...pozdrav!
Panasonic freak!

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 45 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 43 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23563.
Ukupno tema: 3016.
Ukupno korisnika/ca: 7425.
Najnoviji/a korisnik/ca: tomkal.
Rođendan, danas, nema nitko.