Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
midleage
Video CD

Re: Media playeri - generalna pitanja

21 ožu 2011, 14:38

Ako možeš detaljnije o problemima sa DUNE-om. Prilično sam zainteresiran za 3 0 Base, budući mu je cjena pala.
bojan111111
VHS kazeta

30 ožu 2011, 20:12

Molim znalce za pomoć prilikom odluke o kupovini media playera.Raspolažem sa buđetom od cca 2000kn i za te novce bi trebao kupiti player i unutarnji hard disk ako ga već ne dobijem sa playerom.Imam panasonic p42g20 plazmu i kupiti ću av reciever+2 zvučnika.Media player bi hdmi kablom ukopčao u av reciever a njega u tv i to bi trebalo biti to.Na media playeru bi vrtio 720p i 1080p filmove te mp3 muziku.Pročitao sam recenzije ova 3 playera i između njih se dvoumim.

1.Mede8er MED500X - ovaj mi se najviše sviđa ali slabo vrti mkv filmove sa bitrateovima većim od 30Mb/s (a ja nemam pojma jeli to meni uopće važno jer neznam šta to znaći)

2.Dvico TVIX HD Slim S1 - ovaj isto ljepo izgleda i malo bolje vrti te bitrateove+lagana ugradnja hard diska

3.Popcorn Hour A-200 - ovaj kao najbolje vrti sve i najjači je ali je ružan(odvratan)

I još jedno pitanje u vezi hard diska kojeg bi stavio unutra: dali je bolje 5400 ili 7200rpm te 32 ili 64mb cache? Prijatelj mi kaže da je bolje 5400 jer se manje grije a drugi kaže da je bolje 7200 jer sve brže radi pa sad ti znaj.

Dobri ljudi pomagajte jer nemam pravo na pogrešku- u prijevodu ako krivo kupim žena će me ubit :oops:

Hvala unaprijed svima
bojan111111
VHS kazeta

31 ožu 2011, 15:31

Hvala na vrlo vrijednim informacijama. Taj model je i meni nekako bio najbliži pa sada više nemam dvojbi. Jedino ako uzmem model bez ugrađenog hard diska pa isti idem sam stavljati unutra, jeli bolje 5400 ili 7200 rpm i 32 ili 64mb cache?
peka
VHS kazeta

31 ožu 2011, 18:27

midleage je napisao/la:Ako možeš detaljnije o problemima sa DUNE-om. Prilično sam zainteresiran za 3 0 Base, budući mu je cjena pala.
Upravo sam stavio zadnji firmware,i mogu reći da sada imam manje primjedbi jer su glavne stvari napravili.Čaptere u MKV-u,DVB-T sredili,i CUE u FLAC-u.pa akoje neko zainteresiran,još uvijek se prodaje.
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y
matejuri
Video CD

01 tra 2011, 06:14

Nani je napisao/la:Sto veci kapacitet sa sto manje obrtaja koji ce vam pruziti manju potrosnju i tisi rad kada su u pitanju HDD diskovi za storage.
Vidiš, zanimljivo, nisam dosad razmišljao na taj način. Općenito je bolje uzeti 7200 nego 5400, kada govorimo o PC-u, dok za storage disk ne. Ima logike.
bojan111111
VHS kazeta

01 tra 2011, 07:10

Nani je napisao/la:Sto veci kapacitet sa sto manje obrtaja koji ce vam pruziti manju potrosnju i tisi rad kada su u pitanju HDD diskovi za storage.
Hvala još jednom, sad imam sve potrebne informacije i mogu mirno u kupovinu, javim se sa dojmovima
hejhaj
VHS kazeta

27 tra 2011, 11:26

Pozdrav svima, ovaj post sam stavio na preporuku TV-a, a ovdje sam samo copy/paste radi odabira multimedijalnog uređaja:
novi sam član na forumu, ali već više od pola godine redovno čitam članke HD televizije i osjećam prvo veliku potrebu čestitati na kvaliteti i objektivnosti vaših tekstova, a također i što pristojno i bez ikakvog podsmjehivanja odgovarate na sva pitanja.
Najviše zahvaljujući vama (ma koga zavaravam, samo zahvaljujući vama :) ) odlučio sam se za jesensku nabavku panasonic plasme 42" i nekog multimedijalnog uređaja. Sad bih vas zamolio za par savjeta.
Koja bi opcija najviše odgovarala mojim potrebama.Razmišljam o dvije opcije
a) Budući da živim u prizemlju zgrade ne postoji mogućnost kvalitetnog digitalnog signala putem satelitske antene tako da ću se pretplatiti ili na IPTV MaxTV ili IskonTV znači ako sam dobro shvatio to je kvalitetan SD signal. Za te potrebe najbolju sliku bi dobio na CX30 plasmi. Koji bi odgovarajući multimedijalni uređaj u tom slučaju bio idealan, znači 720 p MKV sadržaji. (plus bi bilo i da uređaj ima ugrađen DVD player ali nisam baš vidio takve uređaje, mogućnost snimanja sadržaja s TV-a) a da nije skup.
b) Opcija bi bila ukoliko je kvaliteta SD signala zanemarivo manja na S30 plasmi, a HD mogućnosti značajno veće (znači npr. kvaliteta slike SD signala samo par postotaka slabija nego na CX30, ali zato kvaliteta HD sadržaja barem za 15-20% bolja nego na CX30) SD signal mi je ipak prioritet budući da bi omjer bio 80% SD 20 % HD. U slučaju odabira S30 plasme bih čak razmislio i o BD playeru panasonic umjesto multimedijalnog uređaja.
E sad pitanje koju kombinaciju bi mi preporučili uz televizor CX30, a koju uz S30 i što vi smatrate koja bi kombinacija od te dvije više odgovarala mojim potrebama?
Sandro
VHS kazeta

07 svi 2011, 15:22

Pozdrav svima.

Pohvale na recenzijama te brzim i kvalitetnim odgovorima.
A za sve one koji žele dobiti još koju informaciju više vezanu uz media playere, izašao je novi broj časopisa VIDI (182/04) u kojem imaju usporedni test 22 modela media player-a.
ivan
DivX v6.x.x

07 svi 2011, 16:59

I sta kazu? Koji je najbolji? (da ne kupujem casopis samo radi toga...)
dxdandy
VHS kazeta

09 svi 2011, 08:38

ola!

evo sam ugradio u PCH-A 200 hdd od 2TB.
Probao sam preko mreže prebaciti film pa to traje čitavu vječnost.
Nadalje sam probao prebaciti tako što sam ga direktno spojio sa
računalom pa mi se čini da to radi još sporije.
Ima li kakav način da ja to odradim nabrzinu ili to mora ovako sporo.
Brzina mi je preko Host USB negdje oko 8mb/s što je presporo za prebacivanje
jednog MKV fila od 8Gb i više.

Ako koga zanima i ako je ovaj podatak potreban disk sam bez formatiranja ubacio
u PCH-a200 i on ga je sam foramtirao.

Dali možda može da ja taj hdd ubacim u računalo,foratiram disk u NTFs particiju,
prebacim sve filmove na njega i vratim ga u popcorn.
Hoče li on prepoznati takvu particiju i filmove i hoču li moči putem mreže dodavati
nakon toga dodavati još filmova.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno su: 44 korisnika/ce online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 42 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23563.
Ukupno tema: 3016.
Ukupno korisnika/ca: 7425.
Najnoviji/a korisnik/ca: tomkal.
Rođendan, danas, nema nitko.