Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
tushma
VHS kazeta

Re: Media playeri - generalna pitanja

Post Postao/la tushma » 16 ruj 2011, 08:58

A kakav je po pitanju kapaciteta i zagrijavanja internog hdd, bučnosti ventilatora i bd roma, jel čita oriđiđi blu reje, dvde i cde? Kako šljaka youtube?

dvbuljan
S-VHS kazeta

Post Postao/la dvbuljan » 16 ruj 2011, 10:37

Pa što se tiče internog HDD-a ja sam instalirao 2.5" disk od 500GB. Može se instalirati i onaj veličine 3.5" ali onda bi razmislio o hlađenju. Naime, tu dolazimo do pitanja hlađenja, BD prime nema aktivnog hlađenja i nemam nikakvih problema (pa ni buke :)). Ali ako bi stavljao disk od 3.5" ja bih onda instalirao i ventilator. Na samom uređaju već postoji mjesto za instalaciju ventilatora. Što se tiče kapaciteta mislim da nema ograničenja i da sigurno možeš instalirat disk od 2TB (za veće ne znam) samo bi na stranici HDI-a provjerio koji su diskovi kompatibilni s uređajem. Sam BD rom ni ne koristim iskreno jer su mi filmovi na NAS-u, ali sam vrtio par DVD-ova i tu nema nikakvih problema što se tiče buke i ostalog. Dakle čita bez problema. Kažem ja pokrećem BD ripove s HDD-a i nema nikakvih problema tako da mislim da ni s BD-om ne bi trebalo biti. Malo vidi na stranici mpccluba za "region patch" ako vrtiš origigi BDove.
Vjeruj svojim očima!

tushma
VHS kazeta

Post Postao/la tushma » 16 ruj 2011, 11:43

Ma i ja bi ga koristio za bd ripove sa eksternog HDD, ali djeca imaju crtiće na dvdima i žena neke cde pa mi je to upitno-origigi dvdi i cdi! I ja ću najvjerojatnije ići na 2.5 hdd 500gb za muziku u flacu! Jel problem instalacija HDD i koji si ti instalirao? Kako šljaka jutjub? Inače, hvala na obećavajućem i infou! :D tražim već dosta dugo neki player, imam icy box, pa nisma izbirljiv po tom pitanju! Čitam uglavnom po stranim forumima, pa si mislim ko zna kako će to raditi kod mene. Znači sa outletom sve ok? Ima zanimljivih stvarčica!

dvbuljan
S-VHS kazeta

Post Postao/la dvbuljan » 16 ruj 2011, 14:40

Kod mene je Samsungov disk. Mislim da tu ne bi tebalo bit problema sa instalacijom. Inače na ovom playeru ti ne šljaka joubito. Pročitaj moje prethodne postove. Ako želiš dodatne mogućnosti kupi PopcorHour. Ako želiš jednostavnost i pouzdanost uzmi Dune. Ali i tu su najavljene nekakve promjene pa bi uvođenjem podrške za flash moglo biti i Youtuba. Što se tiče outleta to je bila nekakva akcija. Ne znam da li je još uvijek ista cijena. Malo potraži po stranicama.
Vjeruj svojim očima!

kuhar
DivX v.3.x.x

Post Postao/la kuhar » 16 ruj 2011, 18:54

tushma je napisao/la:Kako radi dvb-t na dune primeu 3.0?
evo ti moja zapažanja.
radi dobro moja zamjerka je kad skeniraš sve DVB-T kanale treba oko 15 min.
pronašao mi je sve kanale koje imam i na TV vanjska antena.
info o kanalu nađeš na daljinskom od TV info gumb
skenira ti kanale kako se i emitiraju znači ako je 4:3 onda je tako ako je 16:9 isto.
malo sporije otvara programe.
kvaliteta slike odlična (ovo je moje subjektivno mišljenje)
sve u svemu može poslužiti da nešto snimiš na hard.
"Ponekad, nakon razgovora s nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i s puno poštovanja skine kapu pred magarcem"

tushma
VHS kazeta

Post Postao/la tushma » 18 ruj 2011, 20:26

A jel ima epg i jel se može podesit redosljed programa? U ronisu mi kažu da je to samo usb mpeg2 stick? Znači kolko sam skužio bolje ga je upotrijebiti samo za snimanje, a ne kao osnovni dvbt prijemnik?

babac
VHS kazeta

Post Postao/la babac » 24 ruj 2011, 17:30

Bok ekipa. Imam Panasonic plasmu 42x20 sa rezom 1024x768.

Koji player bi išo najbolje uz njega?

Drugo pitanje je da li ima smisla uz tu rezoluciju da umjesto playera uzmem neki blu ray pa imam sve formate i mkv i dvd, divx pa čak i bluray?

Treće i posljednje pitanje tiće se divxa, ima li razlike u kvaliteti slike kad gledam na kompu divx i kad bi gledo preko novog budućeg playera na plasmi? negdje sam pročitao da je na TVu dosta lošija slika???

Hvala unaprijed :D

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 27 ruj 2011, 19:36

babac je napisao/la:Bok ekipa. Imam Panasonic plasmu 42x20 sa rezom 1024x768.

Koji player bi išo najbolje uz njega?

Drugo pitanje je da li ima smisla uz tu rezoluciju da umjesto playera uzmem neki blu ray pa imam sve formate i mkv i dvd, divx pa čak i bluray?

Treće i posljednje pitanje tiće se divxa, ima li razlike u kvaliteti slike kad gledam na kompu divx i kad bi gledo preko novog budućeg playera na plasmi? negdje sam pročitao da je na TVu dosta lošija slika???

Hvala unaprijed :D
Iako rezolucija nije full HD, 720p filmovi će odlično izgledati, a usput neće zauzimati toliko mjesta kao njihovi 1080p pandani. Reprodukcija divx filma standardne rezolucije će bolje izgledati na televizoru jer je (vrlo vjerojatno) njegova rezolucija manja od rezolucije monitora pa se pikseli bolje rasporede, a da ne govorim da televizori imaju napredne procesore slike koji peglaju nazubljenost i reduciraju šum (po potrebi), za razliku od monitora koji samo prikazuju sliku koju im grafička kartica šalje, a sva procesiranja se vrše unutar softverskog playera koji koristiš...

Sve u jedan rješenje koje je najbolje je Blu-ray player s USB-om i dobrom podrškom za MKV, DivX, DLNA itd.
Bringing Definition to High Definition

gorki
VHS kazeta

Post Postao/la gorki » 25 lis 2011, 13:47

planiram kupiti neki media player,pa me zanima sljedeće,....ako je na kompu jedan dio ili disk kriptiran nekim programom (npr.TrueCrypt) i kad se otključa na kompjuteru da li će ga se moći vidjeti u nekom od media playera

zvjerkavelika
VHS kazeta

Post Postao/la zvjerkavelika » 30 lis 2011, 02:53

pretpostavka je majka svih zajeba...........

Odgovori