Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
kis
VHS kazeta

Re: Media playeri - generalna pitanja

22 tra 2010, 01:09

Slučajno sam nabasao na ovu zgodnu stranicu sa cijelom hrpom media playera i njihovim karakteristikama.
Evo ako koga zanima:

http://www.iboum.com/net-media-players.php
dvbuljan
S-VHS kazeta

22 tra 2010, 21:11

Peka, kakvi su zapisi BluRay filmova koje si prikazao na slikama? ISO image ili u folderu? Koji firmware imaš u Tvixu? Otkud pokrećeš filmove? S internog diska (u uređaju), sa externog diska ili sa NAS-a? Da li ima kakvih trzanja? :?:
Vjeruj svojim očima!
peka
VHS kazeta

23 tra 2010, 13:43

Pokrećem ga iz foldera ( BDMV ),ne otvaram folder,da bi pokrenuo stream,nego play na folder.Na slikama se vidi firmvare u gornjem desnom uglu (1.5.19) http://dvdnews.free.fr/TViX/M-6500/
BluRay pokrećem sa internog harda i sa externog bez problema.Sa mreže trza i ledi se slika,ali to je problem mreže,kod svih media playera, strimanje BluRay-a preko mreže je nemoguće zbog velikog bitstrima.
Preko mreže sve audio ekstenzije rade,Divx,Dvd,Mp4,Mkv isto tako bez problema rade. :lol: Ali nema problema dok na HDD-ima raste kapacitet.Nekada ne tako davno 80Gb je bio ''mrak'' hard, sada 1,5Tb je ''tako,tako'',pa ih upariš(icy box) pa onda dobiješ 3Tb - 4Tb.Pa dva takva 6Tb - 8Tb ma di nam je kraj! :lol:
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y
Pinta
VHS kazeta

25 tra 2010, 10:02

Očekujući recenziju PCH A-200 molim za savjet. U skorije vrijeme namjeravam kupiti player i velikoj sam trilemi. Dakako pogađate između Mede8era, WD TV livea i A-200.
"Zapalio" sam se odmah za Mede8er, čekam recenziju PCH-a posebice oko zvuka ventilatora koji mnoge iritira, a nekako ovih dana sve više gledam prema WD-u, koji je na mnogim int. stranicama odlično ocijenjen od korisnika, posebice nakon novih nadogradnji.
U odnosu na Mede8era ima pristup internetskim servisima, što je zgodna stvar, vjerojatno može skidati i torrente, a jednostavnost upotrebe ne čini mi se manjkavošću, dapače. Izgleda da više nema ni problema sa reprodukcijom filmova (BD ISO?). Ima i dobar chipset, pa je tek pitanje nadogradnje softwarea za moguća poboljšanja i uklanjanje, kažu, brojnih bugova. Koristio bih vanjski disk, tako da mi integracija u uređaj nije primarna. Cijena uređaja je na strani WD-a (950 kn), iako uz Medu (1180 kn) dolaze svi mogući kablovi.
Da ne bi izgledalo da hvalim WD, to sam istaknuo jer sam ovih dana prvi puta ozbiljno pogledao njegove vrline i mane.

Neodlučan sam pa me zanima što je prema vama best by, a dobavljivo u trgovačkoj mreži u Hrvatskoj?
dvbuljan
S-VHS kazeta

25 tra 2010, 11:18

Peka. To znači da Tvix ima punu BD podršku a ne BDLite?! Znači svi elementi u meniju rade (titlovi, scene, dodaci itd)? To se nigdje ne spominje? I ne bih se složio da se sa mreže ne može streamat BD zapis. Dune BD Prime/Base to mogu bez problema.
Pinta od ove ekipe čini mi se WDTV ipak najbolje i najisplativije rješenje. Ni jedan od ovih ne nudi nešto više u pogledu media reprodukcije (a zato su i napravljeni), a WDTV je najisplativiji!
Vjeruj svojim očima!
peka
VHS kazeta

25 tra 2010, 18:24

Pinta
Što se tiče WD-TV Live-a imao sam taj uređaj na test,i za većinu korisnika je dobar,ALI(opet ,ali) on ima neke ''dječje bolesti''.Kao prvo nema DVD menia,ne podržava čaptere u MKV-u,a mislim i u DVD-u.Ne pokreće DVD iz foldera nego iz VOB-a(open folder),nema HD audio i upravljački mehanizam (daljinski) je jako loš.
Možda neko misli da pretjerujem ali nakon 5 media playera :twisted: u godini i pol mislim da sam isprobao sve što se da isprobati.
Ova moja zapažanja mnogima neće smetati za korištenje,ali meni su bitna.Za preporučit mogu i Xtreamer-a,koji može plejati i BluRay,jest da nema meni i ne podržava HD audio,ali pleja sve iz foldera,i podržava čaptere.Kod nas ga nema ali ga imaju ''susjedi'' i ne košta ništa više od WD-a.A možeš pogledati i ovdje
http://www.archus.si/main_page.html

Dvbuljan
Ako je BRremux(m2ts) onda radi BDLite(napomena u BDLite-u rade sve opcije,titlovi, scene, dodaci),a ako je dobro ripan onda radi ful meni,kao što si vidio.
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y
Pinta
VHS kazeta

25 tra 2010, 19:53

Hvala Peka na informacijama iz prve ruke. Nisam pristalica kupovine preko interneta, zbog nekih neugodnih iskustava. Isto tako znam da naši imaju prilične marže, ali nekako mislim da je bolje da zarađuju naši nego njihovi ;) , iako to i nisu nekakve razlike, osim u samom izboru koji je kod nas jako siromašan.
Dva tri modela i gotovo :cry: , pogotovo kod nekih ovakvih "egzota" poput multimedia playera. :?
Sve u svemu otpisao sam wd live, medo je igri, čekam A-200, a najzagonetniji mi je novi xrtreamer pro, iako ni njega sigurno neće nitko u Hrvatskoj preuzeti u distribuciju.
IMaš li Peka još kakve informacije o playerima, iskustva i sl.
Hvala još jednom! :D
spud
VHS kazeta

18 svi 2010, 22:14

Dosta sam friški u ovim vodama, a budući da vidim da ste tu uglavnom dobro potkovana škvadra, trebao bi savjet. Iz svega me zanima koji media player bi bilo najbolje kupiti: :o Dvico 6500A (kolko sam skuzio neda se nabavit kod nas),WD TV-Live, Mede8er, PCH C-200 ili LG MS450H (koji ovak zvuči dosta user frendli, a ima i mpeg4 tuner). Važno mi je osim čitljivosti svih formata (kaj uglavnom krasi sve od navedenih) i mogučnost čitanja različitih formata titlova, mreža mi naravno isto zvuči super, gledanje youtube-a i sličnih web servisa isto tak. :? Nekak mi se i čini da bi PCH c-200 trajno najbolje rješenje bez obzira na cijenu. Kaj vi kažete? Koje je vaše subjektivno mišljenje? Kaj bi vi uzeli? Ekipa molim i zahvaljujem na pomoci!
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 svi 2010, 07:13

PopcornHour C-200 bez dileme. Ako je sve navedeno to što tražiš definitivno C200. Jedina njegova dva minusa su da nije baš user friendly (morat ćeš se malo namučit dok ga ne postaviš) i još uvijek bugovitost (ne čitanje nekih zapisa itd.) Ali ako zbrojiš što sve daje to su zanemarive stvari. Definitivno najbolji all round media player od navedenih. :)
Vjeruj svojim očima!
spud
VHS kazeta

20 svi 2010, 08:09

Ekipa hvala vam na pomoći. Tome mišljenju sam i sam naginjao pa ću uzet osnovni model C-200 a disk ili blue ray player ću ugradit naknadno.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 20 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 19 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.