Media playeri - generalna pitanja

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
dvbuljan
S-VHS kazeta

Re: Media playeri - generalna pitanja

15 lis 2010, 12:19

Prema sadašnjem stanju i najnovijim informacijama izgleda da je Mede8er ipak u prednosti. Najnoviji upgrade firmwarea nudi zgodno grafičko sučelje za odabir i informaciju o filmovima u arhivi (tzv. Movie Wall). Streamanje raznih medija, paket opreme i kvaliteta izrade daje mu značajnu prednost pred konkurencijom. U ovom bi gs trenutku stavio i iznad jednog velikog Popcorna.
Naravno govorimo o media playerima. Među hibridima tu je još uvijek neprikosnoveni HDI Dune! Na moje osobno zadovoljstvo! :)
Vjeruj svojim očima!
N@meless
VHS kazeta

18 lis 2010, 22:46

A Dvico TVIX HD Slim S1, dal bolji od Mede8er MED500X?

Koji da kupim?

hvala na odgovorima...
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 lis 2010, 06:08

Mede8er. Za sada, radi se o najboljem NMT-u.
Vjeruj svojim očima!
N@meless
VHS kazeta

19 lis 2010, 12:06

Nani je napisao/la:C-200 je najbolji no question about it.

To mi je jasno, al Nani daj preporuči do 1500 kn...
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 lis 2010, 13:38

Kao što rekoh. U konkurenciji NMTova Mede8er je za sad No1. U konkurenciji hibrida to je definitivno Dune. Nemojmo miješati kruške i jabuke.
Što se tiče najboljeg to je ipak po mom mišljenju Dune BD Prime 3.0. Stabilan od početka, streama sve zapise, uključujući i BD backupe! Malo strke oko BD loadera ali sve je riješeno. Čak i uz izlazak novog Dune-a MAX još uvijek predstavlja najbolju kupnju jer se radi o istom Sigma čipu a uz novi firmware i DVB-T USB dongle nudi i mogućnost snimanja TV programa. Za tu lovu, nema boljeg i user friendly hibridnog playera.
Vjeruj svojim očima!
ivan
DivX v6.x.x

19 lis 2010, 14:50

N@meless je napisao/la:
Nani je napisao/la:C-200 je najbolji no question about it.

To mi je jasno, al Nani daj preporuči do 1500 kn...
Popcorn A-200
matejuri
Video CD

19 lis 2010, 15:11

Koja je glavna stvar koja razlikuje media playere i te hibride?
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 lis 2010, 15:38

Ne bih se složio s tvrdnjom da je procesorska snaga odlučujući faktor ovdje. Media playeri nisu računala iako zbog kompleksnosti zadataka koje obavljaju vrlo su slična PC-u. Zapravo su media playeri u toj "nezahvalnoj" ulozi u kojoj moraju imati sve funkcije jenog računala (HTPCa) a s druge strane moraju biti user friendly kao prosječni DVD ili BD player. A100 (kažem C200 je druga kategorija. Ne mješajmo kruške i jabuke. O toj se kategoriji možemo raspravljati. Ja imam svoje argumente za Dune.) Elem, nikako ne tvrdim da A100 nije odličan player. Daleko od toga ali... Streaming stabilnost (consistency) je ovdje glavna karakteristika koju tražimo od media playera. Ona ide na ruku oba playera. No ono što je glavna negativnost po mom mišljenju kod A100 je u prvom redu previsoka cijena i nedostatak media indexera (NMJ kod PopcornHoura) koji se već duuugo prprema a nikako da stigne. Takve stvari Mede8er ima riješene za razumnu cijenu. A što se tiče recenzije vidim da se Dune našao na polici Ronisa (valjda poslije napisa ovdje, što mi je drago) pa neće biti problem napraviti i tu recenziju. Toliko za sad.
Vjeruj svojim očima!
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 lis 2010, 16:07

Da mislim na A200. Moja greška. Ne nisam se povodio za vašom recenzijom. Iskreno nisam je ni čitao.
Drugo danas su Sigma čipovi ti koji nude poptpunije i bolje rješenje za streamanje ful BD-a. Drugo Realtekovi čipovi (to je poznato), imaju problema sa HD zvukom. To je za sada veliki problem Realtek čipova te ih ne bi nikako preporučio.
Vjeruj svojim očima!
dvbuljan
S-VHS kazeta

19 lis 2010, 16:33

Matejuri da ti odgovorim. Naravno hibridi za razliku od NMT-a imaju ugrađeni optički BD uređaj. Zbog toga imaju mogućnost čitanja orginalnih BD diskova. No zbog pribavljene licence za čitanje BDova ovi playeri imaju mogućnost čitanja BD backupa bilo u obliku BDMV foldera ili .iso imagea. Zgodno zar ne! :) Normalno zbog licence viša je i cijena takvih uređaja. :(
Vjeruj svojim očima!

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Ads

Info tab

Ukupno je: 212 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 211 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 295 dana 01 pro 2019, 13:14.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.