Diskusije vlasnika: Mede8er - MED500X player

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
tire312
S-VHS kazeta

Re: Diskusije vlasnika: Mede8er - MED500X player

16 tra 2011, 08:53

mislim da cita diskove do 2tb... vidi u recenziji pod specifikacije-opce znacajke...
alenvprekršku
VHS kazeta

17 tra 2011, 09:51

tire312 je napisao/la:mislim da cita diskove do 2tb... vidi u recenziji pod specifikacije-opce znacajke...
Hvala lijepa. Mislim da ču sve prebaciti na dva manja diska. Moram kupiti posebnu napravu za slušanje glazbe. Mede8er nije pogodan za takve stvari (čitaj: ne može bez pauzi između pjesama). Za filmove je odličan!
Lp, A.
Tomo34
VHS kazeta

19 tra 2011, 21:38

alenvprekršku je napisao/la: Hvala lijepa. Mislim da ču sve prebaciti na dva manja diska. Moram kupiti posebnu napravu za slušanje glazbe. Mede8er nije pogodan za takve stvari (čitaj: ne može bez pauzi između pjesama). Za filmove je odličan!
Lp, A.
Bez pauza bi trebalo radit ako je cd izripan u komadu i ima .cue file i to u flac i ape formatu, za mp3 ne znam.
Kažem "bi trebalo" jer .cue file trenutno ne radi kako treba odnosno kad selektiraš neku pjesmu počinje cijeli album od početka i tako sa svakom pjesmom ali napominju da rade na tome i vjerojatno će biti rješeno u sljedećem firmwareu.
Isto tako napominju da rade s flac tagovima koji isto sad ne rade kako treba.
Pozz!
alenvprekršku
VHS kazeta

22 tra 2011, 21:04

Hvala Tomo34!
S0nic
Video CD

15 svi 2011, 22:51

imam mede8er godinu dana radio je ok stavio novi firmware i dalje je radio dobro dve mjeseca skoro i onda odjednom "Mede8er Firmware will not work on this hardware,
Please visit www.mede8er.com for more information.." ??? šta da radim :?
S0nic
Video CD

16 svi 2011, 09:26

dali se moze instalirati firmware u mede8er ako nema hard disk interni vec samo uređaj i usb stick?
S0nic
Video CD

16 svi 2011, 09:27

S0nic je napisao/la:imam mede8er godinu dana radio je ok stavio novi firmware i dalje je radio dobro dve mjeseca skoro i onda odjednom "Mede8er Firmware will not work on this hardware,
Please visit http://www.mede8er.com for more information.." ??? šta da radim :?
pomagajte :(
Tomo34
VHS kazeta

16 svi 2011, 11:14

Nisam netko ko ti zna odgovoriti, ali:
Trebao bi navesti koji si firmware imao a koji si pokušao stavit odnosno koji si stavio.
U nekim slučajevima nisi mogao instalirati određeni firmware već si morao instalirati jedan između.
Mislim da i ovisi koji procesor imaš RTD1073 DD+ ili RTD1073 DD.
HDD ne moraš imati za upgrade jedino u nekim slučajevima ako vraćaš na stariji firmware mede8er poslije ne može pročitati podatke s hdd-a.
S0nic
Video CD

16 svi 2011, 12:55

Tomo34 je napisao/la:Nisam netko ko ti zna odgovoriti, ali:
Trebao bi navesti koji si firmware imao a koji si pokušao stavit odnosno koji si stavio.
U nekim slučajevima nisi mogao instalirati određeni firmware već si morao instalirati jedan između.
Mislim da i ovisi koji procesor imaš RTD1073 DD+ ili RTD1073 DD.
HDD ne moraš imati za upgrade jedino u nekim slučajevima ako vraćaš na stariji firmware mede8er poslije ne može pročitati podatke s hdd-a.

imao sam zadnji firmware v4,4 a prije toga sam imao neki stari neznam 3.2 mozda ili neka druga verzija 3 firmwarea , e sad kad sam instalirao novu verziju 4.4 radio je normalno mjesec dana , nije čitao neke jpg slike ali sam mogao gledati filmove i onda iz čista mira počeo štekat i napisao poruku koju sam gore poslao ... kasnije sam pokusao staviti stare verzije 3.2 3.3 itd.. i onda mi se ne pojavi vise ona poruka sa nove verzije već kad kliknem na funkcije u meniu zacrni se ekran i napise "unsupported signal. check you device output" to mi napise sa starim verzijama (( ... se sad neznam koji imam procesor gdje to mogu vidjeti? iako nije ni bitno jer sam disk formatirao

upravo otkrio , radi sa
MED500X Firmware V2.1.0 - 4 March 2010

ovo je vjerojatno prva verzija koju je imao??

kako da prebacim na zadnju verziju , oće li se ona poruka javljati ako stavim novi hard disc? jer ona poruka da nece da radi sa hardverom se javljala i kad nije bilo hard diska
Tomo34
VHS kazeta

18 svi 2011, 09:44

Ma trebao bi raditi sa svim firmwareima, ja sam nadograđivao po redu kako su dolazili (u nadi da će srediti neke stvari što se tiče audia) i svi su radili stabilno.
Ako ti je potpuno ispravan stick i radiš po uputama trebalo bi biti sve ok!
Ovo koji procesor imaš ovisi mislim samo kod V4Beta4 gdje ti piše koji bootloader patch imaš, a to vidiš pod meni-system-system info, ili noviji DD+ ima plavu naljepnicu na kutiji od uređaja.
Zatim za 3.0.5. piše da bi trebao imati instaliran V4Beta5, ali koliko vidim za 4.0.4. ne navode nikakve uvjete, znači mislim da bi ga trebao normalno instalirati preko bilo kojeg firmwara.
I nema veze dal imaš HDD, dali je formatiran ili nije samo u nekim slučajevima ako vraćaš na starji firmware možeš izgubit podatke s hdd-a ali bi firmwar trebao biti normalno instaliran.
Pazi samo kad spajaš HDMI da ti TV i mede8er budu isključeni (navodno je čak potrebno iz struje potpuno isključit).

Probaj instalirati po navedenoj proceduri:

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,4793.0.html

Znači najprije formatiraj stick kako piše...ako ne radi probaj s drugim stickom.
Da nisi možda krivi skinuo (za med400).
Neznam jel ovo NO_HDaudio ili INC_HDaudio ima veze s novijim ili starijim procesorom ali mislim da nema.

Ako si sve napravio a ne radi onda možda servis ali sačekaj još nečije mišljenje.
Pozdrav!

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Ads

Info tab

Ukupno su: 32 korisnika/ce online; 4 registrirana/e, 0 skrivenih i 28 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], MSN [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 303 dana 09 pro 2019, 02:45.
Ukupno postova: 23620.
Ukupno tema: 3049.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.