Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
matejuri
Video CD

Re: Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

19 srp 2011, 15:52

Prijatelju, ako bi mogao pobliže i detaljnije da objasniš način kako unijeti tu naredbu i gdje, bio bih ti jako zahvalan
crazyboss
VHS kazeta

19 srp 2011, 20:11

Hmm paa napisao sam step by step ali ajde nisam bio lijen pa sam screenshotove napravio.
1. gdje si instalirao yamj?
moja pretpostavka na C: ,dakle otvori my computer pa particiju C: pa folder sa nazivom YAMJ otvori
evo koji fajl trebamo:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -24-17.jpg
oznaceno zutim, desni klik na njega Open with- izaberi notepad
2. dodajemo naredbu koju sam napisao gore tako da na kraju izgleda ovako:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -26-46.jpg
naravno kliknemo save
E sada trebamo izmjeniti nfo fajl u folderu od filma da bi dobili novi (engleski) naslov!!!
ako imas ugradjen hard disk pretpostavljam da su ti filmovi na njemu, pa
otvori my network places udji u popcorn i udji u folder gdje su filmovi i u folder filma koji mjenjamo!
(ako su filmovi na kompjuterskom hard disku nadji gdje su filmovi i radi istu stvar!!
za primjer sam uzeo "Tron Legacy" koji je prije naredbe bio "Tron Nasljedje"
3. u folderu filma opet otvaramo zuto oznaceni fajl sa notepadom!
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -31-03.jpg
samo napisi broj 1 na kraju i obrisi (samo da program vidi da smo kao nesto mijenjali)
i spremi (dakle nismo nista mjenjali)!!
4.zatvori sve prozore osim onog prvog gdje smo u YAMJ folderu, ali sada pokrecemo duplim klikom My_Yamj fajl:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... zdanji.jpg

VOILA!! gotovo!!

P.S.
ponovi radnju za sve filmove sa HR naslovom a svi buduci ce automatski biti na engleskom!!
I moram reci da se cudim da si uspjeo potjerati Yamj a da nisi skuzio sve ovo iz prethodnog posta..
Posto ima puno teksta nisam htjeo kaciti slike ali otvaraj linkove i gledaj!

Sretno i javi jel sljaka ;)
slika
matejuri
Video CD

20 srp 2011, 09:31

Hvala ti na iscrpnom objašnjenju. Nije da ne znam ništa o tome, nego mi fajl koji sam tražio nije bio u glavnom folderu YAMJ kao kod tebe,već u podfolderu YAMJ/PROPERTIES. Kad sam ga otvorio bio je sličan tvom screenshotu ali ne u potpunosti isti, u mene je bilo još nekakvih dodatnih naredbi. Uglavnom, unio sam naredbu imdb.site=labs, nanovo save-ovao nfo fajlove par filmova ali i dalje nema promjena. MYYAMJ prilikom ponovnog učitavanja filmova se zaustavi na tih par filmova što sam mijenjao, očita da je bilo izmjena ali i dalje nakon toga stoje hrvatski nazivi.
crazyboss
VHS kazeta

20 srp 2011, 11:11

Onda smo napravili razlicite instalacije, pokusaj sljedece : u tom folderu imas dva fajla moviejukebox i moviejukebox-default(taj default se nesmije dirati!!), ali ovaj prvi cut i paste u glavni folder da izgleda kao moj+sve prije receno...90% sam siguran da je to to, zato sto tvoj Yamj ne nalazi moviejukebox properties fajl u glavnom folderu i uvjek pokupi ovaj drugi (default) za informacije.
Dakle samo ga prebaci u glavni YAMJ folder, a ako ne radi uvjek mozes vratiti taj fajl nazad.
slika
matejuri
Video CD

20 srp 2011, 18:39

Prijatelju, hvala ti na savjetima, napokon je sve kako treba. Iskopirao sam propertis file kako si rekao i sve radi ok. Što se tiče nfo fajlova, nisam uređivao film po film jer bi to uzelo previše vremena, već sam jednostavno pobrisao podatke u jukebox folderu te pokrenuo MYYAMJ. Hvala na trudu, svaka čast na znanju. Inače vidim da imaš A-210 kao i ja. Šta ti se čini općenito o uređaju. Dal je ispunio očekivanja ili?
crazyboss
VHS kazeta

21 srp 2011, 01:04

Ajde bas mi je drago da radi :) i nema na cemu tu smo da si pomazemo!
Pa jako sam zadovoljan uredjajem samo sto to i nije bas za svakoga tko nevoli da
previse cacka oko tehnike... ovo mu je nocna mora lol
Sada kad imam yamj i temu sve izgleda predivno, a tvornicki GUI i nije ljepotan,
no bitno je da:
-pokrece sve zive fajlove koji postoje
-nema ventilatora(zvuka)
-odlicna podrska + raznorazne nadogradnje
-mali po dimenzijama (jedan od razloga zasto nisam isao na C-200)
-skidanje torrenta direktno na HDD
-i naravno prihvatljiva cijena
--------------------
Da ne ispadne da je savrsen uredjaj evo par bug-ova koje sam primjetio

-lose odradjen downmix sa Dts,TrueHD i AAC na stereo (dijalog dosta tih u odnosu na eksplozije,efekte) ali ako se spaja preko risivera sa digitalnim putem savrseno
i naravno nadam se da ce se sa iducim FW-om to ispraviti
-kod citanja nekih m2ts formata desi se da za film imate trajanje na info bar-u npr. 22:35min
reprodukcija ne trpi zbog ovoga!
Sve u svemu jako dobra stvar koja uklanja kompjuter iz dnevnog boravka i omogucuje uzivanje u vrhunskom FullHD prikazu bez ijedne zamjerke!!
slika
matejuri
Video CD

21 srp 2011, 06:52

Slažem se sa svim što si rekao. Podosta kompliciran ako želiš izvući najbolje od njega. Vrhunski odrađuje puštanje svih formata itd. Glavni razlog zašto sam uzeo njega a ne nešto drugo je upravo torrent, tako da mi laptop ne zuji po cijele dane u kući. A-210 u stand by-u lipo skida i šuti. Moja zamjerka je da je unatoč navodno odličnim hardwearskim performansama po mom mišljenju malo spor u radu, odnosno surfanju po njemu i po yamj-u. I primjeti sam da se HD od 2 TB dosta grije. Strah me da se ne pregrije. Uglavnom sam zadovoljan.
mario_st
VHS kazeta

26 kol 2011, 16:19

tek nakacio medonju pa da odmah pitam da li se yamj moze instalirati na medu ako cili sadržaj vučem lokalno s internog hdd-a? :)
Grobnik
S-VHS kazeta

27 kol 2011, 09:13

Imaš na medotovoj stranici YAMJ baš za medota.I može se bez problema. Imaš tamo sva uputstva. Puno lakše nego na Kukuruzu.

Pozdrav.
matejuri
Video CD

04 lis 2011, 05:54

Imam problem. Na Popcornu A-210 ugrađen mi je harddisk i na njemu je instaliran yamj i uredno je radio. Međutim, kupio sam novi laptop i kad pokrenem preko njega My_yamj javi mi sljedeće:
'java' is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file. Press any key to continue...

Ima li tko kakvu ideju šta napraviti?

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 29 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 27 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23602.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.