Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
matejuri
Video CD

Re: Tutorijal: Yet Another Magic Jukebox (YAMJ)

Post Postao/la matejuri » 19 srp 2011, 15:52

Prijatelju, ako bi mogao pobliže i detaljnije da objasniš način kako unijeti tu naredbu i gdje, bio bih ti jako zahvalan

crazyboss
VHS kazeta

Post Postao/la crazyboss » 19 srp 2011, 20:11

Hmm paa napisao sam step by step ali ajde nisam bio lijen pa sam screenshotove napravio.
1. gdje si instalirao yamj?
moja pretpostavka na C: ,dakle otvori my computer pa particiju C: pa folder sa nazivom YAMJ otvori
evo koji fajl trebamo:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -24-17.jpg
oznaceno zutim, desni klik na njega Open with- izaberi notepad
2. dodajemo naredbu koju sam napisao gore tako da na kraju izgleda ovako:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -26-46.jpg
naravno kliknemo save
E sada trebamo izmjeniti nfo fajl u folderu od filma da bi dobili novi (engleski) naslov!!!
ako imas ugradjen hard disk pretpostavljam da su ti filmovi na njemu, pa
otvori my network places udji u popcorn i udji u folder gdje su filmovi i u folder filma koji mjenjamo!
(ako su filmovi na kompjuterskom hard disku nadji gdje su filmovi i radi istu stvar!!
za primjer sam uzeo "Tron Legacy" koji je prije naredbe bio "Tron Nasljedje"
3. u folderu filma opet otvaramo zuto oznaceni fajl sa notepadom!
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... -31-03.jpg
samo napisi broj 1 na kraju i obrisi (samo da program vidi da smo kao nesto mijenjali)
i spremi (dakle nismo nista mjenjali)!!
4.zatvori sve prozore osim onog prvog gdje smo u YAMJ folderu, ali sada pokrecemo duplim klikom My_Yamj fajl:
http://www.fileden.com/files/2009/3/17/ ... zdanji.jpg

VOILA!! gotovo!!

P.S.
ponovi radnju za sve filmove sa HR naslovom a svi buduci ce automatski biti na engleskom!!
I moram reci da se cudim da si uspjeo potjerati Yamj a da nisi skuzio sve ovo iz prethodnog posta..
Posto ima puno teksta nisam htjeo kaciti slike ali otvaraj linkove i gledaj!

Sretno i javi jel sljaka ;)
slika

matejuri
Video CD

Post Postao/la matejuri » 20 srp 2011, 09:31

Hvala ti na iscrpnom objašnjenju. Nije da ne znam ništa o tome, nego mi fajl koji sam tražio nije bio u glavnom folderu YAMJ kao kod tebe,već u podfolderu YAMJ/PROPERTIES. Kad sam ga otvorio bio je sličan tvom screenshotu ali ne u potpunosti isti, u mene je bilo još nekakvih dodatnih naredbi. Uglavnom, unio sam naredbu imdb.site=labs, nanovo save-ovao nfo fajlove par filmova ali i dalje nema promjena. MYYAMJ prilikom ponovnog učitavanja filmova se zaustavi na tih par filmova što sam mijenjao, očita da je bilo izmjena ali i dalje nakon toga stoje hrvatski nazivi.

crazyboss
VHS kazeta

Post Postao/la crazyboss » 20 srp 2011, 11:11

Onda smo napravili razlicite instalacije, pokusaj sljedece : u tom folderu imas dva fajla moviejukebox i moviejukebox-default(taj default se nesmije dirati!!), ali ovaj prvi cut i paste u glavni folder da izgleda kao moj+sve prije receno...90% sam siguran da je to to, zato sto tvoj Yamj ne nalazi moviejukebox properties fajl u glavnom folderu i uvjek pokupi ovaj drugi (default) za informacije.
Dakle samo ga prebaci u glavni YAMJ folder, a ako ne radi uvjek mozes vratiti taj fajl nazad.
slika

matejuri
Video CD

Post Postao/la matejuri » 20 srp 2011, 18:39

Prijatelju, hvala ti na savjetima, napokon je sve kako treba. Iskopirao sam propertis file kako si rekao i sve radi ok. Što se tiče nfo fajlova, nisam uređivao film po film jer bi to uzelo previše vremena, već sam jednostavno pobrisao podatke u jukebox folderu te pokrenuo MYYAMJ. Hvala na trudu, svaka čast na znanju. Inače vidim da imaš A-210 kao i ja. Šta ti se čini općenito o uređaju. Dal je ispunio očekivanja ili?

crazyboss
VHS kazeta

Post Postao/la crazyboss » 21 srp 2011, 01:04

Ajde bas mi je drago da radi :) i nema na cemu tu smo da si pomazemo!
Pa jako sam zadovoljan uredjajem samo sto to i nije bas za svakoga tko nevoli da
previse cacka oko tehnike... ovo mu je nocna mora lol
Sada kad imam yamj i temu sve izgleda predivno, a tvornicki GUI i nije ljepotan,
no bitno je da:
-pokrece sve zive fajlove koji postoje
-nema ventilatora(zvuka)
-odlicna podrska + raznorazne nadogradnje
-mali po dimenzijama (jedan od razloga zasto nisam isao na C-200)
-skidanje torrenta direktno na HDD
-i naravno prihvatljiva cijena
--------------------
Da ne ispadne da je savrsen uredjaj evo par bug-ova koje sam primjetio

-lose odradjen downmix sa Dts,TrueHD i AAC na stereo (dijalog dosta tih u odnosu na eksplozije,efekte) ali ako se spaja preko risivera sa digitalnim putem savrseno
i naravno nadam se da ce se sa iducim FW-om to ispraviti
-kod citanja nekih m2ts formata desi se da za film imate trajanje na info bar-u npr. 22:35min
reprodukcija ne trpi zbog ovoga!
Sve u svemu jako dobra stvar koja uklanja kompjuter iz dnevnog boravka i omogucuje uzivanje u vrhunskom FullHD prikazu bez ijedne zamjerke!!
slika

matejuri
Video CD

Post Postao/la matejuri » 21 srp 2011, 06:52

Slažem se sa svim što si rekao. Podosta kompliciran ako želiš izvući najbolje od njega. Vrhunski odrađuje puštanje svih formata itd. Glavni razlog zašto sam uzeo njega a ne nešto drugo je upravo torrent, tako da mi laptop ne zuji po cijele dane u kući. A-210 u stand by-u lipo skida i šuti. Moja zamjerka je da je unatoč navodno odličnim hardwearskim performansama po mom mišljenju malo spor u radu, odnosno surfanju po njemu i po yamj-u. I primjeti sam da se HD od 2 TB dosta grije. Strah me da se ne pregrije. Uglavnom sam zadovoljan.

mario_st
VHS kazeta

Post Postao/la mario_st » 26 kol 2011, 16:19

tek nakacio medonju pa da odmah pitam da li se yamj moze instalirati na medu ako cili sadržaj vučem lokalno s internog hdd-a? :)

Grobnik
S-VHS kazeta

Post Postao/la Grobnik » 27 kol 2011, 09:13

Imaš na medotovoj stranici YAMJ baš za medota.I može se bez problema. Imaš tamo sva uputstva. Puno lakše nego na Kukuruzu.

Pozdrav.

matejuri
Video CD

Post Postao/la matejuri » 04 lis 2011, 05:54

Imam problem. Na Popcornu A-210 ugrađen mi je harddisk i na njemu je instaliran yamj i uredno je radio. Međutim, kupio sam novi laptop i kad pokrenem preko njega My_yamj javi mi sljedeće:
'java' is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file. Press any key to continue...

Ima li tko kakvu ideju šta napraviti?

Odgovori