Usporedni test MKV playera: Popcorn Hour A-200 i C-200

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

Re: Usporedni test MKV playera: Popcorn Hour A-200 i C-200

16 ruj 2010, 06:57

Jedno pitanje pomalo čudnog karaktera :mrgreen:

zanima me postoji li neki Player tipa Popcorn,Dune,Med8er i.t.d. koji bi radio naravno sve po pitanju playa raznih video formata,ali i još jednu stvar,recimo:

- htio bi uzet 3 ili 4 ista playera
- u svaki stavit Hard disk od 2 Tb
- sve ih spojit preko switcha u zajedničku mrežu

e sad može li svaki od tih Playera radit u kontra smjeru znači da se ponaša kao server (NAS) na način da se recimo na playeru No4 mogu gledat filmovi koji su na diskovima playera 1,2 i 3 i tako po svim playerima???

Znači imat 4 playera i koristit ih kao 4 zasebna servera ,osim toga :

ako je izvedivo,mogu li oni radit dok su na Stand by-u ?
znači player 1 je upaljen,ali je trenutno u stand by modu,a da player 2,3 ili 4 preko mreže vuče i prikazuje film sa njegovog diska ?
pasbrata
VHS kazeta

17 ruj 2010, 20:17

što bi to bilo framerate sync koji je po defaultu na OFF, dali što treba prckati po colorspace koji je po defaultu 16-235 i što je DRC isto po defaultu OFF, uglavnom ostaviti kako je ili barkat po tome.
trayche
VHS kazeta

19 ruj 2010, 16:37

moram priznat da sa poprilično zainteresiran za A200, ali cijena je zaista pozamašna. Još kad se zbroji hard do 1TB ili 2TB, uh papreno. Par pitanja:

da li a200 ima neku opciju za automatsko smanjenje kontrasta i osvijetljena kada je spojen na plazmu, kao što ima mede8er?
pod servisima se spominju torrenti, da li to znači da se stvari skidaju direktno na hard koji je u njemu, znači nije potreban PC?
kod slušanja muzike ima li kakva mogućnost paljenja screensaver-a ili pomične slike, kako ne bi bila staticna slika?
da li treba biti nešto posebno pažljiv ako bi se koristio sa plazmom?

ako ima ponosnih vlasnika a200, volio bi čuti kratke opise koliko su zadovoljni.
ivan
DivX v6.x.x

19 ruj 2010, 22:14

trayche je napisao/la:moram priznat da sa poprilično zainteresiran za A200, ali cijena je zaista pozamašna. Još kad se zbroji hard do 1TB ili 2TB, uh papreno. Par pitanja:

da li a200 ima neku opciju za automatsko smanjenje kontrasta i osvijetljena kada je spojen na plazmu, kao što ima mede8er?
pod servisima se spominju torrenti, da li to znači da se stvari skidaju direktno na hard koji je u njemu, znači nije potreban PC?
kod slušanja muzike ima li kakva mogućnost paljenja screensaver-a ili pomične slike, kako ne bi bila staticna slika?

ako ima ponosnih vlasnika a200, volio bi čuti kratke opise koliko su zadovoljni.
Nije mu potreban PC...
The Best F1 Driver
DivX v.3.x.x

24 ruj 2010, 18:30

trayche je napisao/la:moram priznat da sa poprilično zainteresiran za A200, ali cijena je zaista pozamašna. Još kad se zbroji hard do 1TB ili 2TB, uh papreno. Par pitanja:

neznam za a-200 ali ne vidim razloga zakaj nebi imal ?

ja imam stari a-110 i on ima :
mogučnost štelanja kontrasta,osvjetljenja
nakon 30 sekundi ma što bilo statično na ekranu kreće Screan saver ;)

čak je sa novim firmvareom napravljeno da bilo koja ikona ili neki dio menia nestaje sa ekrana u roku par sekundi,neovisno ak ga i zaboraviš sam maknut.

sve u svemu sa A-110 nema straha :)

dapače za Plazmu savršen,jer možeš filmove prikazivat i bez crnih crta,i to automatski,staviš popcorna na "Crop" i on bez ikakvih izmjena povečava sliku i miče crne crte (naravno gubiš dio ekrana lijevo-desno) a da se omjer zadržava.
THCfan
VHS kazeta

11 stu 2010, 23:37

da li netko od vlasnika popcorn hour c-200 ima problema sa 1080p 50/60Hz?

pojavljuju se zelene linije, slika trza i slicno, i to ne samo kad se gleda film vec i na samom
izborniku.
THCfan
VHS kazeta

12 stu 2010, 11:17

Nani je napisao/la:Stavi novi firmaware ako nisi i provjeri HDMI kabal.
stavljen je novi firmware, probao tri kabla, redosljed paljenja tv-a i popcorna.

samo me zanimalo dali netko od članova ovog foruma ima sličnih problema.

na popcornovom forumu ovo nije ništa neuobičajeno. rekli su da je do sigminog hdmi drivera i da je u
najnovijem firmvare-u to riješeno, ali očito nije za sve.
ijurisic
VHS kazeta

02 pro 2010, 16:18

Pozdrav svima,

Jedno pitanje u vezi popcorna, a u biti i ostalih media playera.
Naime doma imam Iskon trio Carnet uslugu, gdje je Siemensov router zaključan u bridge modu te za svako spajanje na net treba napraviti tj. upotrijebiti konekciju. To kod kompa i laptopa lijepo radi (uredno se spoje na wireless i bira se konekcija sa Carnetovim usernameom i passom).

E sad, da li popcorn ima mogućnost "dialanja" konekcije i da li opće ikoji player to može (medi8er, WD itd.)

Unaprijed hvala,
Igor
vedran1980
Video CD

17 pro 2010, 19:28

Pitanje za Nanija: Procitao sam recenziju, kupio C-200 te sada razmisljam o ubacivanju optickog bluray uredaja u popcorn.Nego problem je sto vec posjedujem bluray player LG BD 390,te samjako zadovoljan s njegovim performansama pa me zanima ima li smisla njega prodat i napravit gore spomenut upgrade ili ne ? Kakav je stvarnia brzina ucitavanja ugradenog bluray uredaya u popcorn i kakva mu je kvaliteta reprodukcije naspram lg playera?
Marins
VHS kazeta

22 pro 2010, 11:34

Evo sinoć sam uključio svoj a-200 i na prvi pogled on fizički i osd izgledaju odlično. Samo da može otvarat i pdf filove bio bi za 5+.
Jedinu zamjerku bi mu dao zbog toga što i kad je ugašen tj. u standby-u iz njega dolazi zvuk ventilatora za što mislim da je nepotrebno jer tad ne radi pa se ni ne zagrijava toliko.

Imam jedno pitanje u vezi funkcije koju nisam isprobao jer mi komp nije spojen pa da ne vučem kabele ako ne ide.
A-200 bi povezao na router putem mrežnog kabela,a iz kompjutera bi išao iz hdmi izlaza na grafičkoj na hdmi ulaz na A-200 i tako gledao filmove da izbjegnem kupovinu harda. Zanima me postoji kakva mogućnost da s tim načinom a200 vuče podatke o filmu s interneta ili ti podaci samo prolaze kroz a200 bez ikakve obrade pa on u tom slučaju nema ni smisla stajati između kompa i tv-a?

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 27 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 25 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23603.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.