Recenzija [media centar]: Dvico TVIX HD Slim S1

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
se7en1983
VHS kazeta

Re: Recenzija [media centar]: Dvico TVIX HD Slim S1

26 stu 2010, 19:23

Posjedujem navedeni player i vrlo sam zadovoljan njime, no zanima me da li se negdje mogu podešavati napredne funkcije kao što su full ili limited RGB (koja je uopće defaultna postavka) i ostale napredne funkcije vezane uz prikaz slike?
Poštenjak
S-VHS kazeta

13 pro 2010, 11:30

Pozdrav svima,
nadam se da mi netko može razjasniti jednu stvar.

Dvoumim se između TVIXa S1 i Mede8era 500.
Jedina stvar koja me koči da bi se opredijelio za Tvixa je to što mi se čini (ako dobro kužim) da on nije u stanju propustiti dalje na receiver, DTS zvuk, već samo True Dolby HD.

Molim da mi netko kaže kolika je stvarno razlika (mislim, kad se gleda film, odnosno sluša) u zvuku između DST i True Dolby HD procesiranja zvuka (slušat će se na 5.1 sustavu - ne na 7.1).

Hvala!
clansman
VHS kazeta

14 pro 2010, 11:41

Kupio sam Tvix i bio zadovoljan do prije neki dan..
naime naisao sam zasad na dva DVD filma koja sam pokusao plejati s njega i na kojima mi prekida zvuk, sto tu mogu napraviti?
zvuk na kompu radi normalno, na pleyeru prekida u relativno pravilnim intervalima (svaki put isto). To se desava neovisno dal pleya preko mreze ili sa USB sticka.
Drugi problem na koji sam naisao je da sam nasao dva filma u 720p rezoluciji mkv formata na kojima pleyer prikazuje samo titlove i zvuk, ne i sliku...kad pokrenem media info najnormalnije pokaze da je x.264 kodek i 5.1 zvuk i slicno, nigdje ne pise da je u pitanju neka nekompatibilnost.
Dal je to moj uredjaj u kvaru ili su svi takvi? postoji li neki beta firmware koji to rjesava...ne znam sto da radim, dao sam puno novaca i na kraju krajeva zadovoljan sam sam sa konceptom, izgledom i slicnim stvarima koje sam mogao znati unaprijed, no nisam zadovoljan s ovim problemima.
Ja imam firmware 2.05, a probao sam i s 2.03 i ista je stvar
You close your eyes
All well an' good
I'll kick you ass
Like I said that I would

You tell them stories they'd rather believe
Use and confuse them
They're numb and naive
Grunfo
VHS kazeta

17 pro 2010, 13:31

Nije ti kriv uređaj. To se zna ponekad dogoditi i na mom WD TV HD playeru. Vrlo rijetko ali se dogodi. Tko zna kako je onaj koji te radio taj file (film) to napravio. Kakvi su mu kodeci i sl. Skineš file od nekog drugog autora i sve radi o.k.
mirtinte
VHS kazeta

15 sij 2011, 17:00

Ispričavam se ako sam na krivoj temi,

kupio sam tvix slim s1 i ugradio HDD .Na njihovoj stranici se spominje skidanje direktno sa bittorenta na hdd bez potrebe kopiranja sa komp.
Kako u sonusartu i na tvix sl.stranici nisam dobio pomoć molio bih nekoga tko ga ima da mi pomogne.
Unaprijed hvala.
se7en1983
VHS kazeta

16 sij 2011, 14:39

Super sam zadovoljan sa navedenim uređajem ali sad već neko vrijeme počelo mi se pojavljivat pucketanje iz zvučnika pri dubokim tonovima. Provjerio sam na različitim zvučnicima, drugi hdmi kabel, drugi ulaz u tv-u i dalje se čuje to pucketanje. Vjerovatno je na samom konektoru na Tvixu ili nešto unutar njega gdje se proizvode smetnje. Ići ću na servis s njime ali bi volio samo čut da li bi moglo još nešto biti uzrok tome, možda do nekih postavki makar se na početku korištenja to nije čulo.
tdk
VHS kazeta

24 sij 2011, 23:44

dakle prilikom pustanja hd materijala,na 80% filmova mi zvuk kasni cca seknudu:/

spojen je na pany 50vt20 sa hdmi kablom..

+filmove pustam sa prijenoskog hard diska..

moze li mi netko pomoci sa ovime?mozda nesta u postavkama trebam promijeniti

unaprijed hvala
tdk
VHS kazeta

26 sij 2011, 03:00

jos jednom cu malo detaljnije

na tvixu se mora podesiti video output,podesio sam na 1080p/50hz ili 60hz svj..
i tu nastaje problem..sve sto je 1080p nije sinkronizirano sa slikom,cca pola seknude kasni,dovoljno da se skuzi..
na 1080i sve sljaka..:/

ne znam kaj da radim..

zvuk je hdmi,analog za sve,probao i digidal postavku nis se ne mijenja:/

jed. ne mogu zvuk sa slikom naterat da ide na 1080p..

zna netko rj?
djhollywood
VHS kazeta

29 sij 2011, 13:05

se7en1983 je napisao/la:Super sam zadovoljan sa navedenim uređajem ali sad već neko vrijeme počelo mi se pojavljivat pucketanje iz zvučnika pri dubokim tonovima. Provjerio sam na različitim zvučnicima, drugi hdmi kabel, drugi ulaz u tv-u i dalje se čuje to pucketanje. Vjerovatno je na samom konektoru na Tvixu ili nešto unutar njega gdje se proizvode smetnje. Ići ću na servis s njime ali bi volio samo čut da li bi moglo još nešto biti uzrok tome, možda do nekih postavki makar se na početku korištenja to nije čulo.
Imam iste probleme i to nakon samo tjedan dana.Savjet?
se7en1983
VHS kazeta

29 sij 2011, 13:39

djhollywood je napisao/la:
se7en1983 je napisao/la:Super sam zadovoljan sa navedenim uređajem ali sad već neko vrijeme počelo mi se pojavljivat pucketanje iz zvučnika pri dubokim tonovima. Provjerio sam na različitim zvučnicima, drugi hdmi kabel, drugi ulaz u tv-u i dalje se čuje to pucketanje. Vjerovatno je na samom konektoru na Tvixu ili nešto unutar njega gdje se proizvode smetnje. Ići ću na servis s njime ali bi volio samo čut da li bi moglo još nešto biti uzrok tome, možda do nekih postavki makar se na početku korištenja to nije čulo.
Imam iste probleme i to nakon samo tjedan dana.Savjet?
Planiram ga odnijet na servis jer sam isprobao sve kombinacije i očigledno je do uređaja. Ujedno sma i primjetio da nakon što ga spojim s "činčom" da slika i zvuk nestanu za otprilike 2 minute čim se malo uređaj zagrije. Očigledno je negdje problem tkz. hladnog lema.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 19 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 17 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.