Recenzija [media centar]: Dvico TVIX HD Slim S1

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Recenzija [media centar]: Dvico TVIX HD Slim S1

30 sij 2011, 21:14

Vjerojatno se radi o nekom tehničkom nedostatku, no svakako prije nošenja u servis instalirajte zadnju softversku nadogradnju, čisto da budete sigurni u neispravnost.
Bringing Definition to High Definition
se7en1983
VHS kazeta

30 sij 2011, 22:08

Darco je napisao/la:Vjerojatno se radi o nekom tehničkom nedostatku, no svakako prije nošenja u servis instalirajte zadnju softversku nadogradnju, čisto da budete sigurni u neispravnost.
Prvih 2 tjedna nije bilo problema, tad je počelo pucketanje. Najnoviji FW je gore. Nikakve promejene nema.
Server
Video CD
Kontakt:

31 sij 2011, 09:12

Pozdrav svima!

S obzirom da sam registriran na ovom forumu s ciljem kako bih članove obavještavao o novostima i akcijskim prilikama u našem dućanu, SONUS ART audio/video, koristim priliku, nadam se na obostrano zadovoljstvo, da uputim vlasnike Tvixa koji su naišli na poteškoće u radu, u naš dućan na provjeru ispravnosti. Ovo se odnosi na vlasnike Tvixovih uređaja bez obzira gdje ih kupili.

Kao glavni distributer za Tvix, kroz naš maloprodajni dućan, pokušat ćemo vlasnicima maksimalno izaći u susret i pokušati riješiti nastale probleme u najkraćem roku.
se7en1983
VHS kazeta

31 sij 2011, 10:17

Server je napisao/la:Pozdrav svima!

S obzirom da sam registriran na ovom forumu s ciljem kako bih članove obavještavao o novostima i akcijskim prilikama u našem dućanu, SONUS ART audio/video, koristim priliku, nadam se na obostrano zadovoljstvo, da uputim vlasnike Tvixa koji su naišli na poteškoće u radu, u naš dućan na provjeru ispravnosti. Ovo se odnosi na vlasnike Tvixovih uređaja bez obzira gdje ih kupili.

Kao glavni distributer za Tvix, kroz naš maloprodajni dućan, pokušat ćemo vlasnicima maksimalno izaći u susret i pokušati riješiti nastale probleme u najkraćem roku.
Ovo je hvale vrijedan potez i dokaz brige o kupcima.

Navratit ću do Vašeg dućana da provjerimo uređaj.
clansman
VHS kazeta

08 vel 2011, 19:15

nakon sto sam stavio novi firmware vise nemam problema, barem ne primjetnih...

zanima me da li je netko pokusao s tim uredjajem skidati s FTP-a i da li se to uopce moze?
Sto je s rapidshare-om?

Torrenti rade super, ali ne moze ih seedati dulje od 48h nakon skidanja tako da nije bas dobar za privatne trackere...samo za public
You close your eyes
All well an' good
I'll kick you ass
Like I said that I would

You tell them stories they'd rather believe
Use and confuse them
They're numb and naive
se7en1983
VHS kazeta

09 vel 2011, 13:33

Javljam se sa rješenjem problematike pucketanja zvuka na Tvix Slim S1 HD uređaju.
Nakon što je Sonus Art postao da slobodno dođemo kod njih na dijagnostiku otišao sma odmah drugi dan.
Kod njih smo spojili uređaj te smo odmah zamjetili pucketanje zvuka, nakon toga smo moj HDD stavili u njihov izložbeni primjerka i pucketanja nije bilo tako da je bilo očigledno da postoji nekakva greška.
U roku par trenutaka zaposlenik Sonus Arta mi donosi novi uređaj što me itekako ugodno iznenadilo pošto uređaj čak nije niti bio kupljen kod njih. Ovim putem želim pohvaliti Sonus Art i njihov odnos prema kupcima i korisnicima uređaja kojeg distributiraju jer rijetko gdje se susreće takva susretljivost i usluga i na tome im skidam kapu. Ako ću ikada kupovati uređaj koji oni imaju u svom asortimanu to će biti definitvno kod njih. Svaka preporuka.

Kada sam stigao doma išao sam odmah isprobati novi uređaj te sam stavio 2.08 FW na njega i pustio materijal za koji znam gdje se pojavljuje to pucketanje kad na moje iznenađenje je ono opet pristuno. Odmah sam zvao SOnus Art da ih obavijestim o tome te su mi rekli da dođem sutra kod njih.
Kako mi je bilo nevjerovatno da potpuno novi uređaj ima istu grešku krenuo sam isprobavati sve i svašta. Skinuo sam 2.03 FW (prvi dostupan za navedeni uređaj) sa njihovih stranica te je pucketanje nestalo na moje još veće čuđenje. Nakon toga sam stavio sljedeći kronološki dostupan FW na njega (2.05) te se ono ponovo pojavilo.
Išao sam gledat što se to promjenilo u odnosu na 2.03 što bi moglo utjecati na to pucketanje i naišao na ovo : " Supports True Cinema Frame-Rate (23.976Hz)
- Supports exact 23.976Hz of frame-rate, so remove the un-natural artifact of frame insertion.
- Automatic detection of 24/ 23.976Hz. "

Nakon toga sam išao u postavke da promjenim video auto switch koji je bio psotavljen na 1080p/24 što služi da ako uređaj prepozna da je materijal u 24fps ili 23.976fps da automatski TV prebaci na 24Hz.
Nakon što sam navedenu postavku isključio reprodukcija 24p materijala je išla u 1080/60 Hz te pucketanja nije bilo.
Ajmo reć da sam rješenje za problem našao ali to nije to jer se to ne smije događat u 24 Hz.

Pokušao sam na netu naći mail adresu na koju bi posalo upit za dijagnostikom i rješenjem problema jer se očigledno potkrao bug kod FW 2.05 koji sve do 2.08 nije riješen. Dal li netko zna gdje bi se mogao obratit?

Želim samo napomenut da sam drugi dan osobno otišao do Sonus Arta i obavijestio ih o svemu tako da su upoznati sa problemom. Također sam ponudio da vratim uređaj koji su mi dan prije izdali pošto očigledno i moj stari je bio tehnički ispravan na što mi je poslovođa odgovorio da nema potrebe i time su me još više ugodno iznenadili. Stvarno svaka čast na načinu poslovanja i susretljivosti Sonus Arta. Trebali bi se mnogi ugledati na njih jer su pokazali izrazitu volju za otklanjanjem problema kod uređaja koji distributiraju te cijene svaki feedback od strane korisnika.

Svaka preporuka za njih.
se7en1983
VHS kazeta

10 vel 2011, 09:56

Nani je napisao/la:Svaka pohvala na profesionalizmu i susretljivosti uposlenika Sonus Arta.

Ti si 3:2 kadensom digao reprodukciju sa 24Hz na 60Hz i u takvom setupu pojavit ce se judder, manje ili vise zavisno od scena koje se budu prikazivale.

To je bug uredjaja gdje je ukljucena nepravilna sinhronizacija audio a i slike koja se ispoljava kao pucketanje.

Distributeri nemaju nista s tim, ti si odlicno nasao rijesenje a treba zamoliti Sonus Art da kontaktira proizvodjaca i predoci problem jer ce tim kanalima se problem najbrze rijesiti.
Što se tiče Sonus Art-a još jednom moram spomenut da maksimalno izlaze u susret i da se drugi mogu samo ugledat na njih.

Znam da distributeri nemaju ništa s time, ali sam želio da imaju feedback na problem ako se još netko javi k njima sa sličnom problematikom.

Ovo sa judderom znam i zato sam rekao u postu prije da to nije to iako pucketanja nema tada.

Nadam se da će to uskoro rješit nakon što se prijavi problem jer inače uređaj funkcionira fantastično.
Qwerty
VHS kazeta

13 vel 2011, 17:01

Eto par problema TViXa kao FLAC transporta, ako netko razmatra ripat kolekciju CDa u FLAC i svirat je preko TViXa:

1.) Povremeno prekidanje svirke na cca pola sekunde, (TViX nije spojen na telku), digitalni cox izlaz je povezan na eksterni DAC, (ne slusam preko audio outa jer to nema veze sa Audio Outom, DVD Excelo bolje zvuci).
Pri tom prekidanju lampica koja obiljezava frekvenciju uzorkovanja na DACu i istovremeno oznacava da je nesto spojeno na digital out nakratko prestane svjetlit.

2.) Kad je TViX spojen HDMI kablom na LCD monitor ili plazmu procesor zvuka zadire u izvorni matrijal te sav audio koji "ide" na digitalni izlaz konvertira na 48 kHz (CDovi su uzorkovani na 44,1 KHz) a i imam jedan HD Audio album na 24bit/96 kHz na kojem je i cujna razlika kod spajanja na HDMI. (Imam na DACu ledice koje oznacavaju frekvenciju dolaznog signala)

3.) Kod sviranja albuma ripanog u jedan FLAC file (da bi se izbjegle pauze izmedju pjesmi) uz pripadajuci CUE Sheet file, TviX se krivo pozicionira na pocetak pjesme, tocnije "skace na kraj prethodne pjesme" a odstpanje je cini mi se vece sto se blizi kraj fajla) valjda ga muci sto je fajl kompresiran. :)
Preko foobara na PCu taj FLAC radi savrseno. Kad taj isti CD ripam u WAV sve radi OK. Doduse u opisu novog firmwarea stoji da su dodali tu podrsku za WAV i Cue Sheet, a ovo sto kod mene radi i sa FLACome je puka sreća :-)

Sve u svemu, za cijenu jednog dobrog CD playera moze se uzeti solidan eksterni DAC i TViX kao audio transport i spremni ste za buducnost. Logitech Squeezebox Touch je vjerojatno elegantnije rjesenje ali je skuplji od TviXa i ne playa filmove :-)
peka
VHS kazeta

10 ožu 2011, 21:03

Jedno pitanje,ima li S1 HD audio
Dvico 6500A,Yamaha RX-V465,Panasonic P42x10y
Qwerty
VHS kazeta

11 ožu 2011, 17:20

do 24bit/96kHz sigurno radi, naravno, spojen na vanjski DAC jer je njegov audio out katastrofa.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 19 korisnika/ca online; 1 registriran/a, 0 skrivenih i 18 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 204 dana 02 ožu 2019, 04:55.
Ukupno postova: 23605.
Ukupno tema: 3044.
Ukupno korisnika/ca: 7354.
Najnoviji/a korisnik/ca: cheb66.
Rođendan, danas, nema nitko.