Recenzija [media centar]: Mede8er MED500X2

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Recenzija [media centar]: Mede8er MED500X2

25 vel 2012, 00:39

Odlično, hvala na dojmovima. Nisam stigao prošli vikend probavati NAS funkciju, drago mi je da WD Hub radi dobro po tom pitanju.
Bringing Definition to High Definition
VeX
VHS kazeta

26 vel 2012, 11:52

Pozdrav svima!
Ja se dvoumim između MED400X2 i MED500X2.
Naime, najviše me brine odabir HDD-a, pa Vas molim za Vaše preporuke i iskustva:
1) Da li ima razlike u brzini i/ili kvaliteti prijenosa podataka sa vanjskog HDD-a (MED400X2) u odnosu na interni (kod MED500X2)?
2) Koje diskove preporučujete, a koje treba izbjegavati (bilo interni ili eksterni) - zanimaju me konkretni modeli?
3) Da li eksterni disk (u slučaju MED400X2 + eksterni HDD) mora imati vlastito napajanje?
planinic
VHS kazeta

27 vel 2012, 11:55

ferdo22 je napisao/la:
Evo, kao ponosni vlasnik MEDE 500X2, htio bih svima koji imalo sumnjaju u ovo malo čudo tehnike, razbiti sve sumnje o kupnji ovog uređaja: kupite ga i gotovo! Kupio sam ga odmah nakon što je izišao, i do sada nikada niti jednog problema. U njemu je 1Tb disk, i spojen je na Pana G20. Slika izvrsna, reprodukcija izvrsna, vrti sve što poželiš i staviš na njega. Nikada nije odbio niti jedan file. Titlove stavljaš gdje hoćeš, mislim mijenjaš im položaj, boju, sve što želiš. Izbornik jednostavan i intuitivan.
Imam dijete od 4,5 godina i natrpao sam mu silu crtića na njega, postavio u svkai folder jpg tog crtića, izabereš na izborniku na view da on to sve lijepo vidi posloženo, kao kockice, i sada on sve to sam pronalazi, pali, gasi premotava. Da ne govorim koliko premotava svaki crtič. I opet bez ijednog problema do sada. WiFi radi savršeno. Jednostavno ne znam što da vam kažem. Ovaj uređaj je odličan i točka.
Ponukan sam da ovo napišem kada vidim da se ljudi misle oko ovoga. Vrijedi svake marke. Pravi radni stroj jednostavan za korištenje. Tko može, svaka preporuka.
Ja bi se evo složio sa svime navedenim.Mene muči jedna druga stvar,ako su več dali mogučnost pristupa internetu zašto onda nisu ostavili na izbor vlasnicima da mogu gledati video sadržaje po vlastitom izboru.Doduše može se gledati youtube i sve drugo su neki njihovi predodređeni podcasti koji više manje nikoga ne zanimaju.Ima taj neki browser ali to je kao i da nema jer flash ne podržava i skoro svaka stranica se smrzne.
Da nema opciju pristupa internetu sve bi bilo u redu,ovako mislim da su trebali omogučiti gledanje komplet video sadržaja na internetu.
Slažem se s tobom. Vrlo glupa opcija i ničemu ne koristi. YouTube radi i to je to. Sve ostalo bezveze!
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

27 vel 2012, 19:24

VeX je napisao/la:Pozdrav svima!
Ja se dvoumim između MED400X2 i MED500X2.
Naime, najviše me brine odabir HDD-a, pa Vas molim za Vaše preporuke i iskustva:
1) Da li ima razlike u brzini i/ili kvaliteti prijenosa podataka sa vanjskog HDD-a (MED400X2) u odnosu na interni (kod MED500X2)?
2) Koje diskove preporučujete, a koje treba izbjegavati (bilo interni ili eksterni) - zanimaju me konkretni modeli?
3) Da li eksterni disk (u slučaju MED400X2 + eksterni HDD) mora imati vlastito napajanje?
Pozdrav!

Razlike u brzini u smislu da bi isti film trzao ako je spoji preko vanjskog u odnosu na ugrađeni disk nema, svi moderni diskovi preko USB sučelja ostvaruju brzine koje su značajno veće od propusnosti koje se obično koriste (Blu-ray film najviše može povući 7.5 MB u sekundi što je daleko od 30-ak MB koliko se može čitati preko USB 2.0 sučelja), tako da oko toga brine nema. Kvaliteta je također potpuno ista.

2. Za uređaje ovog tipa dovoljni su modeli green serija raznih proizvođača npr. SAMSUNG EcoGreen, Seagate Baraccuda Green, WD Green itd. Malo se zagrijavaju, cijenom su povoljni i dobro će odrađivati svoj posao.

3. Ako se radi o 2.5" diskovima koji za napajanje koriste jedan USB utor (ili dva kod starijih modela) onda im ne treba dodatno napajanje. Napajanje treba za 3.5" vanjska kućišta u koja se ugrađuju diskovi koja obično koristimo unutar kućišta računala.
VeX
VHS kazeta

27 vel 2012, 20:16

Super, hvala!
Sada sam malo sigurniji u odabir kombinacije MED400X2 + eksterni HDD :-)

Pretpostavljam da su diskovi koje ste naveli interni (SAMSUNG EcoGreen, Seagate Baraccuda Green, WD Green).
Koji bi bio vaš odabir eksternog diska?
Što kažete na slijedeće:
Samsung S2 Portable, 500 GB, USB 3.0, 5.400 rpm - 655 kn
WD My Passport Essential, 500 GB, USB 3.0, 5.400 rpm - 690 kn
AData Classic, 500 GB, USB 2.0, 5.400 rpm - 550 kn
...ili nešto 4.?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

01 ožu 2012, 22:03

VeX, između navedenih moj bi izbor bio model s najdužim jamstvom. Ako su jednaka za sve, onda bih ubacio dizajn u kalkulaciju ;). Kvare se podjednako, a iste su im i performanse, tako da tu nema nekih koji se posebno ističu.
destro 74
VHS kazeta

18 ruj 2012, 18:26

Podržava li torent klijent i kakva su iskustva? Hvala.

Natrag na “Multimedijski reproduktori (Mede8er, WD TV, PopCorn Hour)...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 25 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 23 gosta.
Registriranih korisnika/ca: Exabot [Bot], Google Adsense [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23579.
Ukupno tema: 3036.
Ukupno korisnika/ca: 7352.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.