Recenzija [media centar]: Mede8er MED500X2

Sve o NMT (Network Media Tank) reproduktorima koji posjeduju HDMI sučelje. Teme za vlasnike i one koji to planiraju postati.
Bela
DivX v6.x.x

Re: Recenzija [media centar]: Mede8er MED500X2

Post Postao/la Bela » 26 ruj 2011, 10:53

Nisu razliciti cini ti se, klasicni Tos Link opticki kabl imas u orbiteru (u sarajevu je bilo) i jako je jeftin pa kupi prvi koji stignes nema nikakvih razlika u prenosu digitalnog signala.
http://www.aliexpress.com/fm-store/6059 ... blies.html
Ovaj skroz desno npr.

Alchemist
VHS kazeta

Post Postao/la Alchemist » 27 ruj 2011, 22:47

S obzirom da je ovo moj prvi post na ovom forumu, sve bih prvo pozdravio, jer vas redovno čitam i sve što sam u zadnje vrijeme kupio, izašlo je ovdje i najbitnije uvijek prezadovoljan.

Kupio sam nedavno novi MED500X2...zadovoljan sam, međutim naišao sam na dva problema koje ne znam riješiti i molim vas za pomoć.

Prvi problem - Uređaj je HDMI kablom spojen na Panasonicovu 42 inchnu G20-cu s kojom sam prezadovoljan. Na tv je još preko HDMI-a spojen i MaxTV-ov box. Ono što se u većini slučajeva događa je to, da kad s X2 prebacim nazad na gledanje TV dobijem umjesto slike plavi ekran. MaxTV normalno radi i nije do njega, nego je izgleda do tv-a i X2-ce, uglavnom kada tv ugasim i ponovo upalim bude sve OK. Frustrira i ne znam zbog čega se to događa?

Drugi problem - do sada sam skinuo nekoliko filmova, uglavnom u avi formati (provjereni uploaderi).
U video settingu postavke sam stavio ovako:
Aspect ratio 16 : 9
TV System: HDMI Auto (s ovim sam se malo igrao i vidi se razlika, ali ne znam točno podesiti)
1080P 24HZ: off
Plasma mode: light
Deep color: auto

Međutim slika mi na Auto bude previše živa, kao da gledam Live, vrlo neugodno za oči i umjetno, probao sam prebaciti na 720 i 60HZ, malo bolje, ali oči bole...jednostavno ne znam kako podesiti da dobijem što je moguće prirodniju sliku koja ne zamara oči. Možda trebam tv-u nešto podesiti?

Nadam se da će biti rješenja i unaprijed hvala

planinic
VHS kazeta

Post Postao/la planinic » 03 lis 2011, 09:09

Evo da i ja iznesem svoje utiske oko MedeX2. Kao prvo, zahvalio bih Beli jer sam uz njegove upute uspio sve složiti.
Kako sam prije iznosio, X2 (s 1Tb diskm) je spojen na TV Pan G20 i na kino Pan PT850, s TV-om vezan HDMI kablom, a s kinom optičkim. I sve radi izvrsno. Apsolutno nemam zamjerki jer sam po prvi put od nabavke TV-a vidio njegove prave kvalitete kada s X2 pustim neki 1080p film. Savršenstvo!
Sve najbolje o X2. Preporuka za sve koji misle sebi kupovati ovakvu igračku.

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 03 lis 2011, 09:45

Drago mi je da je sve proradilo kako treba, uzivaj u nabavljanju HD filmova, ja sam tako za probu wd media playera prije 2g. krenuo pa dogurao do 1100 kom.
Nabavi ove nove Transformerse ne radi filma nego da vidis perverzne slike.

planinic
VHS kazeta

Post Postao/la planinic » 03 lis 2011, 20:43

Pa Bela, pošto sam ja tek na početku s HD materijalima, bi li malo "pogurao" s dobrim filmovima. Pošto si ti u Sarajevu, a ja u Mostaru, postoji li kakva sansa da razmijenimo nešto filmiova? To bih ti zahvalio ili kakvom kompenzacijom u nekom drugom materijalu ili platio novcem. Molim te javi mi svoj odgvor. Željan sam tih kvalietnijih filmova (pogotovo nakon nabavke X2), ali zbog djece i drugih obveza nemam baš previše vremena da ih skidam. Hvala unaprijed.

radiosb
VHS kazeta

Post Postao/la radiosb » 04 lis 2011, 20:27

imam problem kod prebacivanja fiolmova s vanjskog HD-iska ili Usb-a u med8er na disk u njemu....kad kliknem copy ili move zazeleni mi ekran i odmah se sruši i tako stalno...s ostalim funkcijama nema problema od play-anja filmova s vanjskog i internag diska sve radio OK...
Ovo s copy ili ove mi je uredno radilo do neki dan...stavio sam ovaj zadnji software ali ista stvar...

imali ko kakvu ideju šta može biti

Bela
DivX v6.x.x

Post Postao/la Bela » 04 lis 2011, 20:42

planinic je napisao/la:Pa Bela, pošto sam ja tek na početku s HD materijalima, bi li malo "pogurao" s dobrim filmovima. Pošto si ti u Sarajevu, a ja u Mostaru, postoji li kakva sansa da razmijenimo nešto filmiova? To bih ti zahvalio ili kakvom kompenzacijom u nekom drugom materijalu ili platio novcem. Molim te javi mi svoj odgvor. Željan sam tih kvalietnijih filmova (pogotovo nakon nabavke X2), ali zbog djece i drugih obveza nemam baš previše vremena da ih skidam. Hvala unaprijed.
Ako dolazis u sarajevo nema problema, ja sam u mostaru bio zadnji put na putu za more u 9 om mjesecu, a kada cu opet neznam, ali ako ti ides ili ti neko dolazi posalji prazne medije, disk ili sl pa ti nasnimama sta hoces.

planinic
VHS kazeta

Post Postao/la planinic » 04 lis 2011, 21:40

Bela je napisao/la:
planinic je napisao/la:Pa Bela, pošto sam ja tek na početku s HD materijalima, bi li malo "pogurao" s dobrim filmovima. Pošto si ti u Sarajevu, a ja u Mostaru, postoji li kakva sansa da razmijenimo nešto filmiova? To bih ti zahvalio ili kakvom kompenzacijom u nekom drugom materijalu ili platio novcem. Molim te javi mi svoj odgvor. Željan sam tih kvalietnijih filmova (pogotovo nakon nabavke X2), ali zbog djece i drugih obveza nemam baš previše vremena da ih skidam. Hvala unaprijed.
Ako dolazis u sarajevo nema problema, ja sam u mostaru bio zadnji put na putu za more u 9 om mjesecu, a kada cu opet neznam, ali ako ti ides ili ti neko dolazi posalji prazne medije, disk ili sl pa ti nasnimama sta hoces.
Dolazim u Sarajevo vrlo često. A na kraju krajeva, mogu i doći samo zbog ovoga. Kako da te kontaktiram prije nego podjem da ti javim datum i vrijeme, a da mi stigneš odgovoriti?

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 13 lis 2011, 21:26

radiosb je napisao/la:imam problem kod prebacivanja fiolmova s vanjskog HD-iska ili Usb-a u med8er na disk u njemu....kad kliknem copy ili move zazeleni mi ekran i odmah se sruši i tako stalno...s ostalim funkcijama nema problema od play-anja filmova s vanjskog i internag diska sve radio OK...
Ovo s copy ili ove mi je uredno radilo do neki dan...stavio sam ovaj zadnji software ali ista stvar...

imali ko kakvu ideju šta može biti
Probajte spojiti na drugi USB ulaz taj disk pa onda pokušati prebaciti film. Mala je šansa, no možda promjena "pogleda" na strukturu direktorija može stvarati problem (poigrajte se s VIEW funkcijom).
Bringing Definition to High Definition

ferdo22
VHS kazeta

Post Postao/la ferdo22 » 15 lis 2011, 19:31

nabavio sam makinu i radi sve radi bez problema.Instalirao sam i hdd unutra ,nabavio wifi adapter.Spojio se na net,mreža radi samo još jedna stvar.Ako mi netko može objasniti kako bi mogao pratiti neki od ovih besplatnih streamova koji se nude na racimo ovoj stranici http://www.sportlemon.tv/.
hvala!

Odgovori