Tanjur s motorom

Sve o uređajima, Set-Top-Boxevima i instalaciji satelitske opreme.
Nikola
VHS kazeta

Tanjur s motorom

01 sij 2009, 22:45

Pošto trenutno razmatram sve opcije prijema televizijskog programa, razmišljao sam i o satelitu.
Naime, htio bih ga postaviti na krov (imam jedan neaktivni dimnjak na koji bi se bez problema mogao stabilno postaviti tanjur) jer instalacija na zid ne dolazi u obzir.
Da li bi mogao staviti neki tanjur koji bi se uz pomoć motora mogao po želji okrenuti na bilo koji satelit? Koji bi reciver trebao nabaviti za tu svrhu, te da li je ikako moguće naći majstora koji bi mi mogao staviti sve programe...onako...piratski (da ne plačam preplatu, npr. DIGI TV-u). HRT1,2 NOVA i RTL moraju biti dostupni!
Na kraju krajeva, kolika bi bila sveukupna cifra sa uređajima i instalacijom?
Živim u zagrebačkoj županiji. Preporuka za majstora je dobrodošla.

Unaprijed hvala na odgovorima
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Tanjur s motorom

10 sij 2009, 18:46

Prije tri godine kada sam kupio Dreambox imao sam majstora koji mi je sve to fino podesio da bez motora hvatam Astru i Hotbird, a satelitski prijemnik sam kupio u CATV-u (http://www.antene.com/) gdje su mi ga tada "natočili" potrebnim softverima za gledanje. Problem je bio u tome što su ubrzo otvoreni programi se zaključali, promijenili su ključeve, pa mi je bila gnjavaža to voziti svako malo da mi updejtaju risiver, stoga sam kupio potrebne kabele i naučio kako to sam da radim. Na duge staze tako ti je najbolje, a stvarno uz internet i malo dobre volje sigurno ćeš sve naučiti brzo.

Ovo što je gore od naših programa možeš jednostavno rješiti jednokratnom uplatom za karticu koja dekodira HRT 1, 2 i Plus, Nova TV ne znam jel emitira prek satelita, a RTL televizija emitira no kodirano i ne znam kako doći do njihove kartice. Z1 je otključan...

Što se nosivnosti tanjura s motorom tiče, to ovisi sve o tom dimnjaku i veličini tanjura koji hoćeš koristiti. To mislim da je najbolje dogovoriti s montažerima jer oni ipak tu imaju praktično iskustvo.
Bringing Definition to High Definition
Nikola
VHS kazeta

12 sij 2009, 18:09

Darco, puno ti hvala na opširnim informacijama!
Daj mi još samo molim te reci koliko često to oni znaju mijenjati ključeve?
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

14 sij 2009, 22:19

Nikola je napisao/la:Darco, puno ti hvala na opširnim informacijama!
Daj mi još samo molim te reci koliko često to oni znaju mijenjati ključeve?
Kako za koji paket i program. Mislim da je francuski TPS (koji je prije koji tjedan propao) mijenjao svakih pola sata, Sky mislim da svakih 10-ak sekundi napravi promjenu (zato u CS-u malo zatrza slika), ORF mislim da godinama nije promijenio svoje i tak. Baš variraju... ;)
Bringing Definition to High Definition

Natrag na “Satelitska oprema i montaža”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ads

Info tab

Ukupno je: 40 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 38 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23563.
Ukupno tema: 3016.
Ukupno korisnika/ca: 7425.
Najnoviji/a korisnik/ca: tomkal.
Rođendan, danas, nema nitko.