LG 42LM765S Cinema 3D LED

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
Odgovori
klasnic17
VHS kazeta

LG 42LM765S Cinema 3D LED

Post Postao/la klasnic17 » 07 ruj 2012, 12:46

Pozdrav!

Planiram kupiti ovaj TV. Ima li ga netko već i koja su mišljenja?

Hvala

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: LG 42LM765S Cinema 3D LED

Post Postao/la Darco » 08 ruj 2012, 22:23

Pozdrav Klasnic17,

Jako dobar model kao i većina LG-jevih iz Cinema 3D serije za ovu godinu, u odnosu na seriju 6 ima prednost u korištenju 100 Hz panela i skenirajućeg pozadinskog osvjetljenja što daje veću oštrinu dinamičnih scena i to mu je ujedno i jedina prednost što se kvalitete slike tiče. U svemu ostalom na razini serije 6 (pa tako i testiranih LM670S modela), tako da provjerite opravdava li 1000 kn razlike u cijeni cca. dvostruko veću oštrinu u dinamici i nešto drugačiji dizajn stalka.
Bringing Definition to High Definition

vizi
VHS kazeta

Post Postao/la vizi » 09 stu 2012, 19:31

Pre par dana sam kupio Model 47LM760. Izuzetno sam zadovoljan procesiranjem pokreta i sveukupno slikom. Prisutno je i delimično probijanje slike po uglovima koje je ipak na tolerantnom nivou. Ono što me ne zadovoljava je efekat prljavog ekrana (DSE) i "vertical banding". Dakle prilikom gledanja nogometa tj. slike sa jednoličnom pozadinom kada kamera panuje levo-desno i obratno vidljive su vertikalne tamne linije koje iritiraju i uništavaju uživanje gledanja tekme i sl. Interesuje me da li i u kojoj meri vlasnici ovog modela kao vlasnici modela iz serije 6 imaju ovaj problem.
Evo i linkla ka youtube video pomoću kojeg možete da testirate svoj TV:
http://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 09 stu 2012, 21:05

U manjoj mjeri je praktički na svim televizorima vidljiv, no kod nekih se zbog kombinacije matrice/pozadinskog osvjetljenja može jače vidjeti. Čisto za informaciju, LG-jev top model LM960V ima s ovim efektom dosta problema, više nego na nižim serijama (zbog NANO LED poz. osvjetljenja). Između ostalog zato i nije bio nagrađen Gold Class nagradom...
Bringing Definition to High Definition

Roko.
VHS kazeta
Kontakt:

Post Postao/la Roko. » 10 stu 2012, 19:00

vizi je napisao/la:Pre par dana sam kupio Model 47LM760. Izuzetno sam zadovoljan procesiranjem pokreta i sveukupno slikom. Prisutno je i delimično probijanje slike po uglovima koje je ipak na tolerantnom nivou. Ono što me ne zadovoljava je efekat prljavog ekrana (DSE) i "vertical banding". Dakle prilikom gledanja nogometa tj. slike sa jednoličnom pozadinom kada kamera panuje levo-desno i obratno vidljive su vertikalne tamne linije koje iritiraju i uništavaju uživanje gledanja tekme i sl. Interesuje me da li i u kojoj meri vlasnici ovog modela kao vlasnici modela iz serije 6 imaju ovaj problem.
Evo i linkla ka youtube video pomoću kojeg možete da testirate svoj TV:
http://www.youtube.com/watch?v=DtmqhAtdjE0

Evo ubacih taj link i na mom 55lm670 je slika skroz OK, sve ide prilično glatko i uredno bez ikakvih vidljivih vertikalnih linija. Dakle, video sa linka, preko interneta (Bnet, prilično brza veza optičkim kabelom 12/1.25Mbps) i raširena preko cijelog ekrana. Nemam apsolutno nikakvih problema ni sa ostalim prikazima brzih dinamičkih sadržaja (poput nogometa i ostalih sportova). Recimo, preko Sky HD kanala sa satelitskog receivera je nogomet fantastičan.
Postavke u ekspert picture options sam namještao dugo (možda tjedan-dva) i onda na kraju došao do zaključka da procesor najbolje radi kad gotovo sve to postavim na: Off (isključeno) I jako sam zadovoljan postignutim rezultatom, slika je izvrsna i taj novi AH-IPS panel se pokazao odličnim u reprodukciji prirodnih boja, ukucao sam Darcove vrlo precizne kalibracijske postavke tu sa foruma, koje sam sasvim malo izmjenio i prilagodio svojoj veličini ekrana, svojim očima i relativno svijetlim uvjetima u mom dnevnom boravku i super. Primjetio sam jednu stvar, a to je da i ovaj led-lcd tv, ima neki svoj tzv. burn-in period od mjesec-dva (minimalno). Meni se čini da je slika, kako vrijeme prolazi, sve bolja i bolja, naročito (prirodne) boje koje su fenomenalne. Taj tzv. burn-in period se inače uvijek spominje kod plasma tv-a, a evo meni se čini da postoji i kod lcd-a.

Moje postavke u expert picture options:

NR: Off
MpegNR: Off
Black level: low (ili ponekad Off)
Real Cinema: Off
Local dimming: Off ili (ponekad) low
Tru-motion: Off

vizi
VHS kazeta

Post Postao/la vizi » 11 stu 2012, 18:12

I ja gledam Sky HD nogomet preko satelita kao i preko drugih provajdera i svugde isto. Podesio sam sve uglavnom kao i ti Roko na off prema Darcovim postavkama za LM670, kvalitet slike je super osim naravno vidljivih vertikalnih linija kada se kamera kreće levo-desno.Imao sam LG LW5500 i slika na njemu je bila super sa vrlo malo efekta "prljavog ekrana". Mislim da su ove nepravilnosti vezane za više klase ovogodišnje LG LM linije kao što je Darco naveo za LM960. I meni se kao i tebi činilo sa LW5500 da je vremenom slika bolja, e sad da li je to do softwera ili tzv. burn-in perioda videćemo. Nadam se da će tako biti i sa ovim modelom.

barbo
VHS kazeta

Post Postao/la barbo » 26 ožu 2013, 19:05

Koja je razlika između modela 765s i 760s?

Nedavno sam kupio 760s i jako sam razočaran šta se tiče prikazivanja brzih scena. Gledao sam skyfall i kad se vozijo motorima, pri brzim scenama pojavljuju se artifakti na glavi bonda, motoru itd, kao da slika oko glava zakocka.
Trumotion je ukljucen.
A sto se tiče onog videa sa youtube, kojeg je koristnok vizi postavio za testiranje, naime on prolazi dobro, bez problema.

Odgovori