Java na LG Smart tv

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
Zaključano
miki37
VHS kazeta

Java na LG Smart tv

Post Postao/la miki37 » 20 sij 2013, 00:33

Pozdrav
Mada mi na proslo pitanje niko nije odgovorio (sam sam se snasao) primoran sam da opet pitam i nadam se da ce mi sada neko pomoci
Interesuje me moze li se nekako instalirati java na lg smart jer vecina sajtova sa filmovima online trazi da se instalira java runtime
Hvala unapred

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Re: Java na LG Smart tv

Post Postao/la Darco » 20 sij 2013, 11:24

Pozdrav,

Nažalost to nije moguće ručno odraditi već ovisi o LG-ju i njegovim nadogradnjama softvera. Iz tog se razloga preporučuje koristiti aplikacije za video servise, poput YouTubea i DailyMotiona.
Bringing Definition to High Definition

miki37
VHS kazeta

Post Postao/la miki37 » 20 sij 2013, 13:35

Hvala Darco
Te aplikacije i ja koristim od pocetka.
Mozes li pretpostaviti hoce li se u skorije vreme pojaviti takva nadogradnja?

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 20 sij 2013, 15:23

Nažalost takve informacije ne posjedujem niti ja ni moji direktni kontakti u LG-ju. Ono što mogu jest javiti im na što se korisnici žale pa možda u nekoj od budućih nadogradnji to bude adresirano. Koje stranice ne rade?

miki37
VHS kazeta

Post Postao/la miki37 » 20 sij 2013, 18:20

Nadam se i ja takodje.
Pa stranice sa online filmovima kao npr. Milver site , Leptirica bioskop itd.
Konkretno ja sam pratio seriju Game of Trones obe sezone na ove dve stranice i ponadao sam se da ce sada lakse ici sa tv :) ali ok. Nije problem ni da povezem lap top sa tv.
U svaskom slucaju hvala ti na iscrpnim informacijama.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 20 sij 2013, 20:01

Nema frke. Nego, jedna zanimljivost vezana za LG-jeve nadogradnje. Dok sam bio na IFA sajmu u Berlinu spomenuo sam LG-jevim predstavnicima kako se pojedini korisnici žale da preko YouTube aplikacije ne rade VEVO video materijali. Oni su rekli da će provjeriti i ubrzo sam dobio povratnu informaciju da VEVO opet radi. Uglavnom, treba im takve stvari javiti jer ne čitaju oni sve što se piše na netu...

miki37
VHS kazeta

Post Postao/la miki37 » 21 lip 2013, 21:32

Pozdrav
Opet problemi kod mene. Naime instalirao sam novi softver 4.40.23 (bolje receno mislim da sam jer je tv na pola azuriranja ugasen) i od tada nastaju problemi jer mi na youtube pretraga ne funkcionise i opet mi prijavljuje da web browser nema dovoljno memorije. Mene konkretno interesuje kako mogu da vratim neki stariji softver jer je do tada sve funkcionisalo besprekorno. Ja kada pokusam pokaze mi samo da mogu aktualizirati novi a trenutno nema ni jedan noviji. Hvala unapred na pomoci

dupeglavac
VHS kazeta

Post Postao/la dupeglavac » 25 lip 2013, 16:44

Pozdrav

Imam potpuno isti problem kao i miki37...Posle azuriranja softvera na 4.40.23 problemi sa youtube-om.Isto ne radi pretraga tj radi kada ukucam neke kratke reci ...ali ako je duzi naziv samo ona crvena linija napuni do pola i tu izbaci gore pomenutu poruku...neki put hoce da radi pretraga ali posle kad hocu da pustim neki od nadjenih videa onda isti problem - zakoci i izbaci da nema dovoljno memorije.I mene interesuje da li mogu da vratim na prethodnu verziju softvera ili Darco...kontaktiraj ljude u LG-u da sto pre "skuvaju"novo azuriranje...unapred hvala i zelim vam uzivanje u gledanju vasih tv-a...pozdrav Ivan.

dupeglavac
VHS kazeta

Post Postao/la dupeglavac » 27 lip 2013, 20:24

Problem resen. Zvao sam danas korisnicki servis LG-a u Beogradu i rekli su mi da se pojavila nova verzija softvera.
Proverim u toku dana i stvarno dostupna je bila 04.40.27 verzija. Azurirao sam Tv i sve radi OK.

Pozdrav Ivan

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 02 srp 2013, 15:38

Odlično, znači riješeno.

Zaključano