LG postavke za sliku (LG LA620S)?

Sve o televizorima tvrtke LG (nekadašnji Goldstar).
Odgovori
franziskaner
VHS kazeta

LG postavke za sliku (LG LA620S)?

Post Postao/la franziskaner » 01 lip 2013, 11:18

dobar dan,

dali ima negdje za lg led lcd tv neke definirane postavke za najbolju sliku?! neka sablona ili nesta slicno? jer kako vidim nisam bas 100% zadovoljan sa slikom, a ima jako puno opcija...

franziskaner
VHS kazeta

Re: LG postavke za sliku (LG LA620S)?

Post Postao/la franziskaner » 01 lip 2013, 12:33

mene zanima vise hd kvaliteta... znaci da je sve cisto, ostro, real... vidio sam na internetu neke postavke pa moram priznati vec je bolja kvaliteta slike, vise nije tako neostro odnosno mutno...:

usteda energ: iskljuceno
standardni (korisnik):
pozadinsko osvjetljenje: 45
kontrast: 95
svjetlina: 55
ostrina: 50
boja: 60
sjena: 0
top. boje: 0
napredno upravljanje:
dinamicni kontrast: iskljuceno
dinamicna boja: iskljuceno
super razlucivost: visoko
gama: niska
zeljena boja:
boja koze: 0
boja trave: 3
boja neba: 0
opcija slike:
smanjenje buke: niska
smanjenje mpeg suma
zacrnjenost: niski
pravo kino: ukljuceno
zastita ociju pri kretnjama: iskljuceno
trumotion: de-judder 2

sta kazete? dali mogu jos nesta promijeniti?

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 29 kol 2013, 08:12

Dobar dan svima,

Jučer sam kupio ovaj TV koji je zaista odličan za iznos koji sam platio, ali ima jedna stvar za koju nisam siguran šta je? Naime kad se rukom blago pritisne panel pored desne, leve i donje ivice okvira on se ugiba oko 3-4mm, odnosno odvojen je od onog srbrnkastog okvira koji se nalazi oko TV-a. To se dešava celom dužinom navedenih stranica, da li je to neki screen protector ili nešto slično? Napominjem da sam prilikom odabira TV-a probao još dva primerka i na njima je to pomeranje panela bilo prisutno? Molim vlasnike LA620S modela da napišu da li je i na njihovim primercima TV-a taj problem prisutan?

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 29 kol 2013, 08:29

Pozdrav pale99!

Ako sam dobro shvatio panel se lagano ugiba kada ga pritisnete prstom, te se tada udaljava od okvira? Određena fleksibilnost je uvijek prisutna kod LCD panela za razliku od plazmi i nije preporučljivo ih dirati niti pritiskati (osim u slučaju zaglavljenih piksela, no tada se to radi ciljano i tankim predmetom).
Bringing Definition to High Definition

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 29 kol 2013, 09:03

Hvala Darco na zaista brzom odgovoru. Da, baš tako udaljava se od okvira, zaista nemam naviku da diram ekran-panel, ali sam video da je panel od okvira i bez mog dodirivanja udaljen nekoliko mm na te tri starnice, dok na gornjoj starnici to nije slučaj. Na predhodnom modelu koji sam imao LM620S to nisam primetio (nisam ni dirao, pa sad nisam ni siguran da li je to bilo prisutno ili ne)? Evo sad probah na Benq 24 TFT monitoru kod desktop računara i na njemu je to prisutno u manjoj meri (verovatno zbog manje veličine panela). Ako je to normalno u redu (TV radi odlično i tu zamerke nikakve nemam), samo bih hteo da izbegnem nepotrebnu reklamaciju da ne smaram ni prodavca ni sebe. Postaviću malo kasnije link ka video klipu (snimljen mobilnim telefonom, koji je trenutno na punjaču), koji sam jučer snimio da vidite kako to izgleda.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 29 kol 2013, 09:22

Pale99, ako ste funkcionira kako treba onda bolje ostaviti kako jest, to savijanje na dodir ne bi trebalo smetati na duge staze. Svakako postavite video pa ću ja kolegama u LG-ju poslati link da vide i da sugeriraju ima li šanse da se TV zamijeni novim primjerkom.

pale99
VHS kazeta

Post Postao/la pale99 » 29 kol 2013, 11:13

Evo linka. Morao sam ponovo da snimim, pošto se klip od juče nije baš dobro video jer je snimljen uveče. Nadam se da se dobro vidi s obzirom da je snimljen sa Android (GNexus) mobilnim telefonom.

https://mega.co.nz/#!mBsjHIAC!FIhv6wPBf ... nB0AHbwkOw

Hvala Darko na vašem angažovanju da pomognete.

Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

Post Postao/la Darco » 29 kol 2013, 12:20

OK, budem preuzeo video malo kasnije pa ću vidjeti s LG-jem što će reći.

Odgovori