Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
geo
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

17 pro 2016, 14:44

Postovani,
Kupio sam Sony KDL 48WD65 ali me sad predomisljaju da je bolje uzeti LG ili Samsung, da su se Sony posle 2 godine nakon garanciskog roka kvario modul i da se nemoze nista posebno popravljat no da se mora uzeti ceo modul i da kosta skupo da se neisplati popravljat i da je losije sto ima spoljne napajanje.
Tako da sad se pitam dali da ga menjam?
I dali je bolje da uzmem LG-ja 49LH630V od ovog Sonija?

Hvala
siffredi
VHS kazeta

18 pro 2016, 15:37

tin je napisao/la:
siffredi je napisao/la:Potreban mi je savet strucnjaka ili vlasnika LG 43LH510V televizora u vezi sa doticnim televizorom. Posto je LG-ova politika takva da te navode da gledas skuplje modele, jer ti u jeftinom modelu ne daju npr. prikljucke koji su postali standard pre 10 godina, zanima me par stvari. Razmisljam se oko tog modela jer poseduje IPS ekran, energetsku klasu A++ i solidan dizajn. Jedina mana je sto ima jedan HDMI prikljucak nista od audio izlaza itd. Preko toga i mogu preci jer nemam nameru da kacim neke uredjanje, nisam po tom pitanju nesto zahtevan. Ne treba mi ni smart jer visim po ceo dan na kompu. Zanima me "Picture Mastering Index" koji je kod ovog modela 300, a kod drugih skupljih recimo 450, da li cu osetiti tu razliku i da li cu sa ovih 300 imati problem kad gledam recimo tenis, pa npr. lopticu teze videti ili ce loptica "razvlaciti" po ekranu. Nisam do sada imao LCD televizor pa se plasim da ne dobijem nesto sto ce mi jako smenati i sto nije doraslo starom CRT televizoru.
Hvala svima koji ce mi pomoci oko odluke za kupuvinu televizora.
Od lg tv te klase nemoj nista posebno ocekivati, inace ja osobno sam uvijek izbjegavao lg lcd zbog ips panela loseg kontrasta i mutne slike.
Hvala mnogo na odgovoru. Koji mi TV preporucujes a da je 40-43 inca? Hvala.
sakiboj
VHS kazeta

01 sij 2017, 18:08

Pozdrav, sta mislite o ovom televizoru? Kakav je za filmove?

http://www.samsung.com/hr/consumer/tv-a ... K5502AKXXH
tin
VHS kazeta

04 sij 2017, 23:40

siffredi je napisao/la:
tin je napisao/la:
siffredi je napisao/la:Potreban mi je savet strucnjaka ili vlasnika LG 43LH510V televizora u vezi sa doticnim televizorom. Posto je LG-ova politika takva da te navode da gledas skuplje modele, jer ti u jeftinom modelu ne daju npr. prikljucke koji su postali standard pre 10 godina, zanima me par stvari. Razmisljam se oko tog modela jer poseduje IPS ekran, energetsku klasu A++ i solidan dizajn. Jedina mana je sto ima jedan HDMI prikljucak nista od audio izlaza itd. Preko toga i mogu preci jer nemam nameru da kacim neke uredjanje, nisam po tom pitanju nesto zahtevan. Ne treba mi ni smart jer visim po ceo dan na kompu. Zanima me "Picture Mastering Index" koji je kod ovog modela 300, a kod drugih skupljih recimo 450, da li cu osetiti tu razliku i da li cu sa ovih 300 imati problem kad gledam recimo tenis, pa npr. lopticu teze videti ili ce loptica "razvlaciti" po ekranu. Nisam do sada imao LCD televizor pa se plasim da ne dobijem nesto sto ce mi jako smenati i sto nije doraslo starom CRT televizoru.
Hvala svima koji ce mi pomoci oko odluke za kupuvinu televizora.
Od lg tv te klase nemoj nista posebno ocekivati, inace ja osobno sam uvijek izbjegavao lg lcd zbog ips panela loseg kontrasta i mutne slike.
Hvala mnogo na odgovoru. Koji mi TV preporucujes a da je 40-43 inca? Hvala.
Neki philips tipa 43pfs4131- iznenadujuce dobra slika za taj rang tv-a philips 40pfs5501 , 43pfs5301.... Neki samsung 5502 ili tako nesto ili neki Sharp, licencu je kupila firma umc slovakia i sharp za europsko trziste se pravi u slovackoj i sasvim su ok kvalitete, puno kvalitetniji od marki tipa grundig, jvc i ostalih koji svi dolaze iz turske...
tin
VHS kazeta

04 sij 2017, 23:44

sakiboj je napisao/la:Pozdrav, sta mislite o ovom televizoru? Kakav je za filmove?

http://www.samsung.com/hr/consumer/tv-a ... K5502AKXXH

Ok tv, jako dobra podrska za multmediju, skoro nema filma koji se nece na njemu pokrenuti, podrska za titlove je ok, sve radi .
pavle
HD DVD
Kontakt:

08 sij 2017, 01:59

geo je napisao/la:Postovani,
Kupio sam Sony KDL 48WD65 ali me sad predomisljaju da je bolje uzeti LG ili Samsung, da su se Sony posle 2 godine nakon garanciskog roka kvario modul i da se nemoze nista posebno popravljat no da se mora uzeti ceo modul i da kosta skupo da se neisplati popravljat i da je losije sto ima spoljne napajanje.
Tako da sad se pitam dali da ga menjam?
I dali je bolje da uzmem LG-ja 49LH630V od ovog Sonija?

Hvala
Danas kada sve rade kvantitetom ,a manje kvalitetom ne bi tebalo misliti o kvarovima odredenim brendova.Niko ne moze garantirati koliko ce raditi odredenih modeal,poznajem vas model veoma dobro i mislim da u ovom klasu je jedini tv koji zadrzao kvalitete i preciznosti izrade,a i slika nije losa za razlike odredenih modela u istom cenovnom rangu.
Budite spokojni ,ali ako imate neki strah o kvarenju tv mozete kupiti jos tri god . jamstva i problem je resen.
Ja ne bih menjao tv zato sto u tom cenovnom rangu nemate nista bolje,jedino ako zelite bolje SMART opcije pa da idete na LH630 kao bojlu varijantu.

lep pozdrav.
pavle
HD DVD
Kontakt:

08 sij 2017, 02:15

janna85 je napisao/la:Pozz planiramo uzeti LG LB561V ima li tko iskustva s tim modelom, znam da je to model 2014 ali financije drugog ne dozvoljavaju pa ako netko o njemu zna iz prve ruke reći kakvi su dojmovi..unapred zahvaljujem

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Vidim da znate da se radi za veoma stariji model,zato moja preporuka je da proverite dakli za istu cenu ili malo pribliznu potrazite neki novi aktuelni model kako na pr:
-LG LH510
-LG LH310
-Sony WD650/wd755
-Samsung J5100 isto 2016 g. model ali jako dobar.
-Philips PFH4100/4101
MorpheusX
VHS kazeta

10 sij 2017, 09:52

Pozdrav forumasima.

U kupnji sam TV-a,nisam bas educiran po pitanju kvalitete TV-a i onoga sto mi je najbolje za kupiti.
Evo detalji: na raspolaganju imam oko 4-5k kuna,udaljenost gledanja je oko 3-4 metra,volio bih 4k rezoluciju ili,da se bolje izrazim,volio bih sto ciscu i ljepsu sliku/prikaz,velicina ekrana ne manja od 110cm,smart opcija mi nije bitna jer imam android box,tv ce sluziti za gledanje MaxTV programa i svega preko android box-a te za spajanje uredjaja preko hdmi-a kao i preko usb-a pa mi je bitno da mi filmovi ne prestaju raditi nakon 2 sata (kao sada na Samsungu gdje avi,mpeg,divx film totalno stane na odredjenoj minutazi i/ili titlovi nerade)...to su manje vise svi uvjeti.
Hvala unaprijed na odgovorima. LP iz Osijeka
salenis
VHS kazeta

13 sij 2017, 17:56

Koji tv 4k kupiti za gledanje fudbala i filmova. Voleo bih da nema one prljave sapunice kada se pomera kamera dok je uzivo fudbal .. Cena do 900 - 1000e ako moze pomoc. U napred zahvalan svima
marin4
VHS kazeta

16 sij 2017, 13:33

Evo ovako trazi se TV za roditelje, gledat ce se uglavnom zemaljski kanali, u dosta osvijetljenoj prostoriji, i tribala bi podrzavati HEVC.
Glavni problem je sto je prostor za TV limitiran visinom na 58 cm, eventualno moze stati velicina 59,5 ako postolje nije udaljeno vise od 10 cm od gornjeg straznjeg ruba ekrana.
U velicini 40 nalazin samo par modela, velicine 37 nema vise u ponudi, 32 je premalo.
Sony KDL-40WD655 3000 HRK http://www.elipso.hr/audio__video/telev ... ntent=pp_1 (nisan siguran da stane)
SHARP LC-40CFE6352E 2800 -3000 HRK http://www.technomarket.hr/tv/sharp-lc- ... e-09149544
I ovaj panasonic TX-43DS400E za 2900 https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katal ... /p/C006SDC
Edit:
LG 40UH630V

Pase isto malo je skuplji oko 3500 kn.
Sony ne stane.
Zadnja izmjena: marin4, dana/u 16 sij 2017, 13:33, ukupno mijenjano 1 put.

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.

Ads

Info tab

Ukupno je: 30 korisnika/ca online; 4 registrirana/e, 0 skrivenih i 26 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Google Feedfetcher, Yahoo [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23222.
Ukupno tema: 2944.
Ukupno korisnika/ca: 7253.
Najnoviji/a korisnik/ca: dragec.1960.
Rođendan, danas, nema nitko.