Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

Sva pitanja i informacije za ugodniji proces kupovine televizora postavljajte ovdje.
Hobbit
VHS kazeta

Re: Kupnja novog TV-a: sva pitanja, preporuke, savjeti ovdje!

05 srp 2018, 09:07

Pozdrav,
kao prvo, čestitke na forumu, genijalan je i puno pomaže.

ja sam trenutno u kupnji jednog televizora i neodlučan sam. Svaki ima svoje prednosti i nedostatke

1. Samsung QE55Q6FA
2. LG 55EG9A7V
3. TCL U55X9006
Cjenovno su svi tu negdje 7.5do 8k jedino je akcija Samsunga da dobijes A& vrijedan 2,3k ako Hrvatska prodje Rusiju :-) Sve ovisi hoce li Putin dogovoriti cijenu plina s Kolindom u sto dosta ljudi sumnja iako ja osobno ne vjerujem

LG je OLED ali nije 44, WebOS 2.0, slika mrak (ovo je model 2016)
TCL je QLED (Samsungov) ali je TCL (? meni nepoznato što ne znači da je apriori loše jer sam truba s TV-ima), ima JBL surround koji zvuči mrak, 5 god garancjie, android
Samsung je QLED, 5 god garancije, Tizen, i Samsung je :-) slika mrak

U svakom slucaju sam pred zidom i ne znam kako dalje, a nesto moram odluciti jer sam svoj stari TV u seljenju razbio a ionaku mu je pola ekrana bilo zatamnjeno pa mi nije pretjerano bilo zao...o sad sam u problemu.
Gledao sam i neki Sony ali je nesto skuplji i siri mi pricu pa sam se zaustavio na ova 3. Philips ne volim jer sam imao losa iskustva s njima u proslosti, a ostale nisam geldao

Eto, svaka pomoc je dobro dosla :-)
Darco
HDTV Mastermind
Kontakt:

07 srp 2018, 08:42

Pozdrav Hobbit i dobrodošao na forum.

Ovo je zanimljiva trojba i definitivno ovisi o tome u kojem ćeš ambijentu TV gledati (udaljenost, svjetlosni uvjeti i iz kojeg kuta), te kakvi će se sadržaji prikazivati (filmovi, igre, streaming Netflixa, Amazona itd.). Ako je to TV za gledanje filmova i TV programa i udaljenost sjedenja će biti 2 dijagonale ekrana ili veća (npr. 55" ekran je 140 cm znači s nekih 3 metra ćeš gledati sadržaj), onda po meni je Full HD sasvim dostatan i predložio bih LG 55EG9A7V. LG ima najbolju sliku zbog OLED panela i za tipične uvjete (dnevna soba, mogućnosti kontrole ambijentalnog osvjetljenja) će biti odličan. Samsung i TCL su Ultra HD modeli i mogu prikazati HDR sliku, no iz mojeg iskustva dinamički raspon tih "ulaznih" modela nije na razini dinamike koju ćeš dobiti s OLED TV-om gledajući SDR.

OLED TV jedino ne bih preporučio ako planiraš spajati PC i prikazivati sadržaj koji je statičan jer je ta tehnologija podložna ostavljanju tragova na ekranu ako se učestalo isti ponavljaju na istim mjestima na ekranu. U redu je tu i tamo nešto odigrati, surfati internetom ili koristiti programe, no ne da je to primarna funkcija.
Bringing Definition to High Definition
Mr.B
VHS kazeta

10 ruj 2018, 07:24

Pozdrav svima!

Molim Vas preporuku za flat TV 65" do 10 000kn (eventualno +1k kn ukoliko bi bila osjetna razlika u kvaliteti).
Pretpostavljam da bi TV trebao biti "all round-er": gledanje sportskih programa, serije/filmovi (Netflix), PS4 PRO, itd.
Unaprijed hvala. :)

Natrag na “Prije kupovine televizora”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.

Ads

Info tab

Ukupno je: 37 korisnika/ca online; 2 registrirana/e, 0 skrivenih i 35 gostiju.
Registriranih korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot]
Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 183 dana 12 pro 2016, 09:24.
Ukupno postova: 23587.
Ukupno tema: 3039.
Ukupno korisnika/ca: 7352.
Najnoviji/a korisnik/ca: culibrkd.
Rođendan, danas, nema nitko.